Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Peter Jason Quill

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Peter Quill

avatar

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 05/05/2014

PisanieTemat: Peter Jason Quill   Sob Maj 24, 2014 9:40 am


Imiona i nazwisko: Peter Jason Quill
Pseudonim: Star-Lord
Rasa: Hybryda człowieka i mieszkańca planety Spartax
Miejsce pochodzenia: Ziemia, Colorado, USA
Wiek: 32 lata
Frakcja: Strażnicy Galaktyki (Inni bohaterowie) / Avengers (obecnie)


Wygląd: Peter Quill nie różni się swoim wyglądem od zwykłego Ziemianina. Niektóre kobiety uważają go za przystojnego terrana, choć w Kosmosie jest niejednakowo oceniany ze względu na zróżnicowane preferencje rasowe.
Ma 1,88 metrów wzrostu i waży 79 kilogramów. Jest dobrze zbudowany. Swoje umięśnienie zawdzięcza codziennym treningom. Codziennie trenuje walkę wręcz, a także tańczy. Zakres jego ruchów biodrami wydaje się nieograniczony. Chcąc zachować swoje ciało w dobrej kondycji (w końcu działają na niego przeciążenia) stosuje dokładnie te same ćwiczenia, które musiał wykonywać, gdy był kosmonautą w NASA i przygotowywał się do swojej pierwszej misji.
Mężczyzna ma jasną karnację, a do tego blond włosy. Często nie potrafi nad nimi zapanować, każdy z włosków uwielbia sterczeć w zupełnie inną stronę. Z tego powodu nosi je krótko obcięte. Najbardziej irytująca jest grzywka, która potrafi wpaść do oczu w najmniej oczekiwanym momencie. Bardzo często nosi tak zwanym „parodniowy” zarost, który jest jasny tak samo jak jego włosy.
Z kolorem włosów nie kontrastują nawet oczy. Są koloru pogodnego nieba na Ziemi. Taki sam odcień tęczówek miała matka Petera. Najczęściej to one zdradzają jego prawdziwe emocje, nawet jeśli jego twarz pozostaje całkowicie niewzruszona. Osoby, które go znają bardzo dobrze (Gamora), potrafią czytać z niego jak z otwartej księgi.
Peter używa bardzo dużo różnych kostiumów, które praktycznie spełniają te same funkcje. Można go spotkać w specjalnych kombinezonach lub w czerwonym, skórzanym płaszczu. Nieodłącznymi elementami jego stroju są: kosmiczny hełm oraz odtwarzacz na kasety marki Sony.

Charakter: Peter Quill jest na pewno oryginalny – w negatywnym i pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nigdy do końca nie da się przewidzieć jego ruchów. Potrafi wykorzystać swoje zdobyte wcześniej doświadczenie, by dostosować się do (prawie) każdej sytuacji. Sytuacje krytyczne tylko go wzmacniają. Nie poddaje się zbyt łatwo. Dzięki swojej upartości w dążeniu do celu stał się liderem zdolnym poprowadzić swoją drużynę nawet w momencie upadku.
Star-Lord uważa siebie za „rycerza sprawiedliwości”. Jest niczym kosmiczny Robin Hood – woli pomagać słabszym i narażonym na ataki ze strony tych silniejszych. Pomoc innym jest głównym filarem istnienia Strażników Galaktyki, których jest liderem. Podróżując po wszechświecie, widział niejednokrotnie nieuczciwość oraz tyrańskie prawa. Choć próbuje zrozumieć obce kultury, nie do końca ze wszystkimi się zgadza. Uwielbia badać i poznawać obce cywilizacje. Poszukuje odpowiedzi na wiele różnych pytań i wydaje się, że chciałby wiedzieć wszystko o wszystkich.
Nie potrafi usiedzieć na jednym miejscu. Kocha się przemieszczać i odkrywać nowe rzeczy. Nie lubi rutyny (nie wliczają się do tego poranne ćwiczenia), zawsze znajdzie sobie coś interesującego do roboty. Odkąd Strażnicy utknęli na Ziemi, czuje się jak ptak zamknięty w klatce. To może tłumaczyć jego skandaliczne zachowanie w stosunku do Novy, Gamory i Tony’ego Starka, jednak w dalszym ciągu go nie usprawiedliwia.
Jest w stanie poświęcić się dla swoich przyjaciół. Członków Strażników Galaktyki traktuje jak swoją rodzinę. Choć jak to z bliskimi – zdarzają się im sprzeczki i kłótnie, które później któreś z nich musi załagodzić. Najczęściej Quill jest tą osobą, która wszystkich przeprasza (a i tak często to on rozpoczyna). Peter był kilka razy w związkach, ale jak na razie żadna dziewczyna nie tańczyła w tym samym rytmie co on.
Choć po głowie chodzi mu wiele poważnych spraw (ratowanie wszechświata jest słuszną akcją), zawsze jest skory do żartów. Niekiedy rzuca sucharami jak z rękawa, a czasami kawały są tak wyszukane, że potrafi zrozumieć je jedynie Groot. Jest wielkim fanem muzyki retro. Nie rozstaje się nigdy ze swoim walkmanem i składankami nagranymi kilkadziesiąt lat temu przez mamę. Ponadto można go śmiało nazwać geekiem. Wie wszystko na temat „Star Treka”.


Umiejętności:
» Strzelec wyborowy – Peter posługuje się blasterami. Zna również się na broni Kree.
» Wyszkolony w walce wręcz – Jest ekspertem w walce wręcz, zna się na wielu sztukach walki. Codziennie trenuje, tym samym polepszając swoje umiejętności.
» Mistrz taktyki i strategii – Star-Lord potrafi rozwiązać problemy, które napotka na polu bitwy. Potrafi przygotować długotrwały plan działania. Jego umiejętności niejednokrotnie ratowały Strażników Galaktyki z opresji.
» Pilot – Jest znakomitym pilotem. Ma dobrą intuicję, która pomaga mu w szybkim „ogarnięciu”, jak działa nieznana mu maszyna latająca.
» Wszechstronna wiedza – Dzięki swoim podróżom po wszechświecie, Peter zdobył szeroką wiedzę na temat obcych obyczajów, społeczeństw i kultur. Ma różne informacje o kosmicznych abstrakcjach, między innymi o Oblivionie.

Moce:
» Długowieczność – Peter jest hybrydą człowieka i spartoi, którzy żyją trzykrotnie dłużej niż terranie. Mając na uwadze jego pochodzenie, Quill będzie żył dłużej niż zwykli ludzie, lecz nie tak długo, jak pobratymcy jego ojca.
» Ponadprzeciętna siła, zręczność i inteligencja – Mężczyzna jest w stanie podnieść ponad pięćset kilogramów. Bycie zręcznym pomogło mu w staniu się ekspertem w walce wręcz, a duże IQ w zebraniu wszechstronnej wiedzy o obcych.  

Broń:
» Elemental Gun (Blaster Żywiołów) – Broń niegdyś należąca do jego ojca, która może wygenerować pociski oparte na czterech starożytnych elementach: ziemi, powietrza, ognia i wody.
» Clarice & Terry – Dwa quadrablastery o dokładnie takiej samej mocy jak Blaster Żywiołów. Wyglądają jednak zupełnie inaczej i mają większy zasięg rażenia.

Ekwipunek:
» Implant translatorski – Peter ma wszczepiony na szyi specjalny implant, który pozwala mu rozmieć różne obce języki. Niestety implant nie działa w przypadku Flora Colossus oraz nieznanych ras kosmicznych.
» Odrzutowe buty – Para rakietowych butów, które umożliwiają długotrwałe loty z punktu do punktu oraz lewitację. Działają na każdej planecie oraz w przestrzeni kosmicznej.
» Kosmiczny hełm – Kask, który ma szereg zastosowań. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie tlenu. Hełm posiada atmosferyczny system ponownego napowietrzania, który pozwala na przetrwanie nawet w próżni. Ponadto chroni twarz użytkownika przed nagłymi zmianami ciśnienia powietrza. Kask może być „zwinięty” – wygląda wtedy jak słuchawka. Wystarczy naciśnięcie specjalnego przycisku, by się uaktywnił.  
» Kombinezony Star-Lorda – Specjalne ubrania, w którym Peter może z łatwością podróżować w przestrzeni kosmicznej. Kombinezony posiadają osobistą osłonę energetyczną, która chroni użytkownika przed działaniem różnych czynników. Największą ochronę przed najróżniejszymi typami kosmicznych pocisków zapewnia specjalna zbroja, a na drugim miejscu jest kombinezon Strażnika Galaktyki. Peter posiada również czerwony płaszcz o podobnych właściwościach jak opisane kostiumy powyżej.
» Walkman marki Sony – Wysłużony odtwarzacz kaset, z którym Peter nie potrafi się rozstać.


Historia:
Ponad trzydzieści lat temu na Ziemi wylądował książę Spartaxu – J’son. Znalazł schronienie u Meredith Quill, którą szczerze pokochał. Na miesiąc przed porodem, J’son opuścił swoją ukochaną, twierdząc, że robi to dla ich bezpieczeństwa. Tak narodził się Peter.
Dziesięć lat później nieznani kosmici zaatakowali dom rodzinny Quillów. Chłopiec zdołał uciec wraz z walkmanem, kilkoma kasetami i dziwnym przedmiotem, który okazał się Blasterem Żywiołów. Używając go, udało mu się zabić kilku oponentów. Niestety, obcy zamordowali Meredith, a ich dom zrównali z ziemią.
Peter trafił do sierocińca, ponieważ nie miał żadnej rodziny, która mogłaby się nim zaopiekować. Bardzo nienawidził tego miejsca, dlatego często z niego uciekał. Testował swój pistolet na wszystkim, choć zawsze robił to w ukryciu. Nikt nie chciał uwierzyć w opowieści o kosmitach, którzy napadli na jego dom.
Gdy osiągnął pełnoletność i opuścił bidul, zgłosił się do rekrutacji do NASA. Początkowo jego kandydatura została odrzucona. Peter zaczął pracować o wiele ciężej niż inni. Wkrótce jego starania zostały dostrzeżone. Zakwalifikował się do projektu. Został wysłany na misję na międzynarodową stację kosmiczną, gdzie miał przeprowadzić rutynowe badania. Tam spotkał tajemniczą istotę „Master of the Sun”. Kosmita zaproponował mu stanowisko Star-Lorda, międzygalaktycznego wojownika, którym był niegdyś jego ojciec J’son. Peter zgodził się na tę propozycję pod jednym warunkiem – chciał zemścić się na zabójcach Meredith. Master of the Sun pomógł mu w odnalezieniu kosmitów i tym samym Peter rozpoczął karierę jako Star-Lord. Poznał również swojego ojca J’sona, który proponował mu wielokrotnie, by został księciem Spartaxu. Chłopak wiele razy odmówił, ponieważ nie podobała mu się wizja bycia właścicielem planety. Wolał żyć wolno i bronić wielu planet.
Peter przeżył wiele różnych przygód. Jako Star-Lord odbył kolejne serie szkoleń w armii Kree. Nauczono go strategii wojennej, a także kładziono nacisk na naukę posługiwania się bronią oraz walkę wręcz. Przez jakiś czas był doradcą wojennym Ronana Oskarżyciela. Pomógł mu podczas rewolty przeciwko tyranii Phalanx, którzy okupowali stolicę dawnego imperium Halę. Quill miał swój udział podczas walk z hordami – wsparł wtedy eskadry Novy, z którym się zaprzyjaźnił. Razem świętowali zwycięstwo, gdy Richard rozerwał gołymi rękami Annihilusa.
Quill szybko jednak odkrył, że sam nie uratuje wszechświata. Postanowił założyć Strażników Galaktyki – grupę międzygalaktycznych bohaterów, których zadaniem była walka o bezpieczeństwo słabszych. Drużyna była wielką zbieraniną awanturniczych indywiduów, dlatego wywoływała dość duże kontrowersje we wszechświecie. Założyli swoją siedzibę w Knowhere.
Strażnicy napotkali na wiele różnych problemów. Dawni przyjaciele Quilla okazali się już nie być tak sympatyczni, jak wcześniej, przez co Peter trafił do Strefy Negatywnej wrzucony tam przez Ronana. Odwiedzili inne równoległe światy. Wrócić do swoich czasów nie było łatwo, lecz to jest opowieść na później.
Na domiar złego ostatnio zepsuł się im statek Milano i utknęli na Ziemi. Strażnicy Galaktyki postanowili udać się do Avengers po pomoc. Niestety skandaliczne zachowanie Quilla trochę pokrzyżowało ich plany. W międzyczasie zaatakowano Knowhere. Strażnikom nie udało się uratować stacji kosmicznej. Ponieśli druzgoczącą porażkę.
Star-Lord obecnie próbuje sobie jakoś z tym wszystkim poradzić i na nowo odbudować swoje i drużyny dobre imię. Ma nadzieję, że wkrótce naprawią statek, a zanim to się stanie – pomogą Avengers w ich misji.Ostatnio zmieniony przez Peter Quill dnia Nie Cze 04, 2017 2:13 pm, w całości zmieniany 21 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3339
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   Sob Maj 24, 2014 3:04 pm

Co do siły fizycznej, to poczytałem i wychodzi na to, że poziom powinien być podobny do Kapitana Ameryki, czyli nieco ponad pięćset kilogramów.

Akcept.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Peter Quill

avatar

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 05/05/2014

PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   Sob Cze 03, 2017 9:01 pm

Cześć!

Bardzo proszę o ponowne sprawdzenie Karty Postaci Quilla. KP jest całkiem nowa, ze starej nic nie zostało. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak wyglądała kiedyś, zapraszam tutaj.

KP powstało na podstawie trzech źródeł: Avalon (głównie biografia), oficjalna wiki i marvelowa wiki (opis umiejętności, mocy, broni i ekwipunku).

Swoją pomocą służyli mi Gamora oraz Drax, którym jestem bardzo wdzięczny! Kocham Was, Strażnicy Galaktyki!

Pozdrawiam,
Star-Lord
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3339
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   Nie Cze 04, 2017 2:00 pm

Parę krótkich spraw.

W wyglądzie wspominasz o ćwiczeniach pod te z NASA; one służą przede wszystkim przyzwyczajaniu organizmu do przeciążeń, braku grawitacji i tym podobnych kwestii, a nie wyrabianiu mięśni, więc jeżeli o to Ci chodziło, to w porządku, a jeżeli jeszcze o coś innego, to najlepiej sobie o tym dopisz.

Przy broni potrzebne będą dwie zmiany. Podmieniłbym sposób działania na coś w rodzaju generatora - zamiast kradzieży żywiołów z pobliskich planet. Poza tym zgadzam się na to, aby bronie tworzyły pociski odpowiadające tych czterem elementom, ale bez manipulowania tymi żywiołami.

Z ekwipunku... Większość jest w porządku. Kombinezony mogą chronić przed pociskami standardowego, małego kalibru, nie trzeba tego dodawać w karcie.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Peter Quill

avatar

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 05/05/2014

PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   Nie Cze 04, 2017 2:19 pm

Ćwiczenia - chodziło, żeby dokładnie nie sflaczał. Podmieniłem kolejność zdań - teraz przy mięśniach jest opowieść o treningach walki wręcz i tańcu. Ćwiczenia z NASA dostały komentarz o zachowaniu kondycji i w nawiasie wyjaśnienie, że chodzi o działające na niego przeciążenia.

W broni zmienione. Nie miałem sentymentu do komiksowego rozwiązania z kradzieżą żywiołów z pobliskich planet.

Dziękuję za uwagi!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3339
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   Nie Cze 04, 2017 2:45 pm

W takim razie zamykam.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Peter Jason Quill   

Powrót do góry Go down
 
Peter Jason Quill
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Peter Jason Quill
» Peter Pettigrew
» Andre Amerson
» Peter Pettigrew

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: