Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Wzór karty postaci

Go down 
AutorWiadomość
Hawkeye
Ph.D. in friends with benefits
Hawkeye

Liczba postów : 301
Data dołączenia : 23/05/2012

Wzór karty postaci Empty
PisanieTemat: Wzór karty postaci   Wzór karty postaci Icon_minitime1Pią Maj 25, 2012 7:54 pm

Imię i nazwisko: Prawdziwe dane postaci. Prosimy nie wpisywać tutaj "nie ma", "nie pamięta", "nie podaje", bo wszystko to nie ma tak naprawdę znaczenia. W karcie zamieszczamy informacje o postaci, a nie to, co ona o sobie wie czy mówi.

Pseudonim: Jak wyżej. Warto pamiętać, że jako pseudonimy zaliczyć można także fałszywe imiona i nazwiska, których postaci zdarza się używać.

Rasa: Ludzie i nie ludzie.

Miejsce pochodzenia: Z dokładnością do miasta w przypadku Ziemi, o ile tylko jest to możliwe. W innych wypadkach wypada podać przynajmniej świat czy planetę, ale miasto lub dokładne miejsce też jest mile widziane.  

Wiek: Najlepiej podać konkretny wiek, ale w przypadku kanonów w ostateczności możemy przyjąć wąski przedział, jak na przykład "koło trzydziestki". Postaci o wieku liczonym w setkach czy tysiącach lat nie muszą oczywiście martwić się podawaniem dokładnej liczby, bo sześćset czy sześćset jeden lat to już mała różnica, chyba że wynika to z wypisanych w karcie dat lub z innego powodu jest istotne.

Frakcja: Do frakcji zaliczają się przede wszystkim główne grupy dostępne na forum, które znaleźć można tutaj. Mimo to na przykład postać należąca do Thunderbolts może wpisać sobie tę drużynę jako frakcję, nawet jeżeli nie posiada ona własnego koloru.

Wygląd: Aparycja. Niezbędne minimum stanowi podanie koloru skóry, oczu, włosów oraz długości tych ostatnich, a także dokładne określenie wzrostu, wagi, typu sylwetki czy cech szczególnych. Więcej informacji jest mile widzianych, ale lanie wody na temat piękna postaci już nie.

Charakter: W tym zachowanie, usposobienie, upodobania i inne cechy, oczywiście jak najbardziej zgodne z komiksowym oryginałem w przypadku postaci kanonicznych. Ewentualne drobne zmiany i odejścia są dozwolone.

Umiejętności: Nie nakładamy sztywnych ograniczeń na ich liczbę i wszechstronność, jednakże prosimy o zachowywanie rozsądku i logicznego umiaru. Postać musi mieć czas i okazję do nauczenia się wypisanych zdolności, nie zostanie w nich od razu mistrzem, a na przykład umiejętność obsługiwania każdej broni białej u człowieka to spora przesada. Uwaga! W razie wątpliwości bierzemy pod uwagę opis umiejętności z tej rubryki oraz z ograniczeń od administracji, a nie na przykład z historii.

Moce: Nie są obowiązkowe i nie mogą być przesadzone, a ich źródło lub sposób ich nabycia powinien zostać wyjaśniony w tej rubryce lub obszerniej w historii. Uwaga! W razie wątpliwości bierzemy pod uwagę opis mocy z tej rubryki oraz z ograniczeń od administracji, a nie na przykład z historii.

Broń: Jedna główna, ewentualnie więcej, ale znowu - z umiarem.

Ekwipunek: Co postać zawsze nosi ze sobą. Nie może tego być nie wiadomo ile, bo w końcu każda istota ma określony udźwig oraz ograniczoną liczbę miejsc, w których może chować przedmioty.

Historia: Postacie kanoniczne muszą ją odpowiednio przerobić, bo jak wiemy świat Marvela jest bardziej zagmatwany niż trzygwiazdkowe sudoku. Prosimy o nie wypisywanie tutaj nie wiadomo jak długich wypracowań - wyjaśnić należy wszystko istotne, ale bez popadania w przesadę. Unikajcie formy opowiadania, bo niczego ona nie wnosi. Wymieniajcie fakty, a nie zbędne upiększenia!

***
Kod:
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Pseudonim:[/b]
[b]Rasa:[/b]
[b]Miejsce pochodzenia:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Frakcja:[/b]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[b]Umiejętności:[/b]
[b]Moce:[/b]
[b]Broń:[/b]
[b]Ekwipunek:[/b]
[b]Historia:[/b]
Powrót do góry Go down
 
Wzór karty postaci
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: