Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Gwen Stacy

Go down 
AutorWiadomość
Gwen Stacy

Gwen Stacy

Liczba postów : 141
Data dołączenia : 03/04/2016

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sro Kwi 20, 2016 12:42 pm

Imię i nazwisko: Gwendolyne "Gwen" Maxine Stacy
Pseudonim: Spider-Girl, w świecie z którego pochodzi Spider-Woman.
Rasa: człowiek (mutację zawdzięcza ugryzieniu modyfikowanego genetycznie pająka)
Miejsce pochodzenia: USA, Nowy York, Queens (Forest Hills). Alternatywna Rzeczywistość.
Wiek: 18 lat
Frakcja:  Inni bohaterowie

Wygląd:
Młoda dziewczyna o blond włosach, ściętych nieco ponad ramiona, błękitnych oczach oraz nieprzeciętnie dobrej figurze. Tak w skrócony sposób można opisać Gwen Stacy. Chociaż nie wszystko w tym opisie jest całkowicie jej zasługą, są to cechy, którymi może się cieszyć na co dzień. Mierzy 165 centymetrów a jej masa to 51 kilogramów.
Jeśli chodzi o jej nawyki modowe, dziewczyna stawia na funkcjonalność. Wygodne dżinsy, t-shirty, buty na płaskiej podeszwie (na oficjalne wyjścia oraz wycieczki często sięga po glany). Nie znaczy to jednak, że w jej szafie (a przynajmniej tej w jej świecie) brak ubrań podkreślających jej urodę w bardziej elegancki lub też uroczy sposób.
Gwen nie stosuje mocnego makijażu, zazwyczaj zadowala ją delikatne podkreślenie oczu oraz ust. Od śmierci Petera jednak, coraz rzadziej sięga po kosmetyki. We włosach zawsze nosi czarną opaskę. Prezent od jej najbliższego przyjaciela.

Charakter:
Od dzieciństwa Gwen nie należała do najśmielszych osób w swoim (i tym też) świecie. Dość pasywna, słabo znosząca stres, w którym to ma tendencję do robienia głupich żarcików, taka była i do dziś w głębi serca jest panna Stacy. Nie zmieniła tego śmierć jej matki, po której została sama z ojcem-policjantem. Jak można się spodziewać, nie było jej z tym łatwo i często, czy to z powodu utarczki z opiekuńczym i karnym rodzicielem, czy też przez zwykłą melancholię, zamykała się w swoim pokoju sam na sam z muzyką.
Relacja z Peterem Parkerem, chłopcem z sąsiedztwa, pozwoliła Gwen trochę się otworzyć, nie tylko przed nim, ale również przed ojcem (co zdecydowanie poprawiło ich relacje) a także stawać we własnej i innych obronie. Również pod wpływem chłopaka, Gwen zaczęła się interesować różnymi rzeczami poza muzyką: literaturą i filmami science fiction, fantasy, grami komputerowymi i planszowymi a nawet japońską popkulturą.
Jej dość pasywny charakter zmienił się jednak radykalnie, gdy odkryła swoje zdolności i rozpoczęła działalność jako Spider-Woman. Zyskała dużo pewności siebie, a także zaczęła o siebie bardziej dbać, by czuć się atrakcyjniej.Wtedy też weszło jej w nawyk aktywne udzielanie się w mediach społecznościowych.
Nie była to jednak trwała zmiana. Jej pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa legły w gruzach przez incydent, w którym zginął Peter. Od tamtej pory stan Gwen stale się pogarszał, stale zaszczuta, winiąc się za śmierć przyjaciela, desperacko rzuciła się do walki z przestępcami, by udowodnić społeczeństwu i sobie, że nie jest morderczynią i że jest wszystkim, co Peter w niej widział. Dziewczyna nabyła tez tendencję do autodestrukcyjnych zachowań.

Umiejętności:
- Posiada zaawansowane zdolności informatyczne (nie jest hackerem, ale zna się na pakiecie Office i umie uderzyć w komputer tak, żeby się od-zawiesił).
- Ma naturalny talent do walki w zwarciu. Nie posiada jednak żadnego formalnego treningu i w wielu przypadkach powtarza widziane w filmach oraz anime formy ataku (często ze spodziewanie opłakanym skutkiem).
- Zna się na popkulturze swojego świata. Bardzo podobnej do tej świata, w którym się znalazła.
- Jest bardzo dobrą perkusistką. Również trochę śpiewa.
- Ukończyła liceum.
- Posiada ogólną wiedzę na temat procedur oraz technik policyjnych dzięki swojemu ojcu.
- Potrafi myśleć analitycznie i mogłaby być nie najgorszym detektywem.

Moce:
Pajęcze DNA - Ugryzienie pająka, będącego efektem inżynierii genetycznej, wykorzystującej DNA pajęczej istoty z kosmosu dało Gwen szereg zdolności, przypominających te pająków:
- Proporcjonalna siła pająka. Gwen jest w stanie podnieść nawet 10 ton. Jej ciosy są naturalnie silniejsze, chociaż nie koniecznie potrafi je dobrze wyprowadzać.
- Proporcjonalna szybkość i zwinność pająka a także perfekcyjny balans i równowaga. Niesamowita, spektakularna i w ogóle. Najwięksi akrobaci świata mogą jej zazdrościć umiejętności oraz refleksu, który pozwala jej nawet unikać pojedynczych pocisków.
- Zwiększona ilość Sił Witalnych. Gwen męczy się znacznie wolniej od zwykłej osoby, jest w stanie dawać z siebie wszystko przez znacznie dłuższy czas.
- Nadludzka Wytrzymałość. Dużo lepiej znosi silne (no i słabe też!) uderzenia. Wjechanie w nią rozpędzonym samochodem jej nie zabije. Będzie bardzo bolało, ale jej nie zabije. Dzięki lepszemu metabolizmowi, wszelkie trucizny, leki, substancje otumaniające i inne działają na nią słabiej i krócej, jednak dużo ich efekty są odczuwalne szybciej niż u normalnej osoby.
- Przyczepność. Gwen może się przyczepić do praktycznie wszystkiego, co pozwala jej na poruszanie się po wszelkich powierzchniach nawet wbrew grawitacji.
- Pajęczy Zmysł. Jest to jakby biologiczny system alarmowy Gwen, ostrzegający ją przed różnymi niebezpieczeństwami zewnętrznymi na krótką chwilę zanim dosięgną one dziewczynę. Działa niemal jak przewidywanie przyszłości (tych kilku sekund), choć nią nie jest. Nie jest niezawodny i da się go oszukać.

Z czasem moce Gwen fabularnie się rozwinęły i dziewczyna odkryła w sobie kolejne pajęcze zdolności, a mianowicie:
- Wyczulone zmysły. Spider-Girl widzi wyraźniej i na większe odległości od zwykłych ludzi, jest w stanie wyłapywać w swoim otoczeniu dźwięki, których człowiek by nie zarejestrował, a także łatwiej wykrywa zapachy i smaki.
- Wysuwane pazury u rąk i nóg. Paznokcie Gwen mogą na zawołanie przekształcić się w krótkie szpony - wystające na nieco ponad centymetr poza jej palce. Stają się wtedy ostre i twarde, wystarczająco wytrzymałe, aby przeciąć niektóre metale - choć nie te wyjątkowo odporne, jak na przykład stal wojskowa i lepsze.
- Uderzenia bioelektryczne. Przy bezpośrednim kontakcie dziewczyna może porazić przeciwnika wiązką wytworzonej przez jej ciało energii bioelektrycznej. W przypadku zwykłego człowieka maksymalna dawka może doprowadzić nawet do utraty przytomności - lecz wymaga to pochwycenia kogoś i przekazania mu całego ładunku. Przy ciosie z kolei przechodzi mniej energii, która jednak może być wystarczająca, aby sprawić ból czy na chwilę wpłynąć na czucie w danym miejscu - i tym podobne.

Broń:
- Webshootery, które otrzymała od Janet van Dyne. Dostosowując ciśnienie w dyszy, Gwen może tworzyć różne rodzaje sieci, na przykład: grubą, pojedynczą nić; cienki, ale szeroki strumień, którym łatwo oplatać rzeczy (i ludzi); wykorzystujące niedużą ilość fluidu pociski oklejające cel.
- Paralizator, który otrzymała od ojca.

Ekwipunek:
- Smartfon
- Zapasowe naboje do webshooterów.
- Dokumenty (ze swojego świata)
- Strój Spider-Woman.
- Jeden komplet ubrań na zmianę.

Historia:
Gwen urodziła się w Forest Hills w rodzinie państwa Stacy: George'a i Helen. Nie cieszyła się jednak długo pełną rodziną. Gdy dziewczyna miała ledwie jedenaście lat, jej matka umarła z powodu ciężkiej choroby.
Pozostawiona sam na sam z ojcem, posiadającej wolną, artystyczną duszę i umiarkowanie introwertyczny charakter, Gwen ciężko było się pogodzić z jego metodami wychowawczymi, przez co często wycofywała się do samotni swojego pokoju.
To w tym okresie poznała rok młodszego chłopca z sąsiedztwa - Petera Parkera. Podobnie jak ona, a może nawet bardziej, Peter był zamkniętym w sobie dzieckiem, lubiącym muzykę. Petera fascynowała również nauka, oraz inne rzeczy, takie jak fantastyka oraz gry. Tymi właśnie zainteresowaniami dzielił się z Gwen, gdy spędzali wspólnie czas. Dziewczyna nie miała wielu znajomych, dlatego relacja z Peterem bardzo wiele dla niej znaczyła.
Razem dostali się do jednej szkoły średniej. Aż do ostatniego roku liceum Gwen była jedną z tych dziewczyn, których nikt nie dostrzega. Peter zaś stał się celem szkolnego łobuza - Flasha Thompsona. Jako jego przyjaciółka, starała się go wspierać, niejednokrotnie stając pomiędzy nim a Flashem.
Zmianę przyniósł ostatni rok nauki. To właśnie wtedy została ugryziona przez zbiegłego, modyfikowanego genetycznie pająka. Wyjątkowe zdolności, jakie otrzymała w ten sposób były powodem nieodwracalnych zmian, jakie zaszły w życiu nie tylko Gwen, ale też ludzi w jej otoczeniu. Zauważona w trakcie prób wykorzystywania swoich pajęczych mocy, otrzymała kostium oraz parę miotaczy sieci od emerytowanej bohaterki: Janet van Dyne. Na samym początku nie interesowało jej nic, poza wykorzystywaniem nowo zyskanych mocy oraz sprzętu dla własnej rozrywki. Dopiero słowa jej ojca, wierzącego że nowa postać, o której mówił cały Nowy Jork mogłaby pomóc wielu ludziom sprawiły, że spróbowała spełnić jego oczekiwania. Pozytywna odpowiedź na jej czyny bardzo podniosła samoocenę Gwen, zmieniając też trochę jej zachowanie. Miała w sobie więcej odwagi, próbowała rzeczy, które wcześniej nie przyszłyby jej do głowy, przestała być całkiem pasywna, zaczęła się aktywniej udzielać w mediach społecznościowych oraz pośród rówieśników i nawet poszerzyła swoje grono znajomych o kilka popularnych osób, dołączyła do zespołu rockowego jako perkusistka. Odkryła w sobie (choć sama wciąż nie była jej świadoma) nową cechę: potrzebę bycia zauważoną. Czuła się wyjątkowa, lubiana, popularna.
Przez to wszystko jednak, jej relacja z Peterem ucierpiała. Gwen nie miała już czasu, który mogłaby mu poświęcić, dlatego rozmawiali ze sobą coraz rzadziej. Jednocześnie w stale prześladowanym Parkerze zaczęły się rodzić nowe uczucia, wywołane przez bohaterkę Nowego Jorku. Zakochany w jej sile, oraz ideałach, którymi według niego się kierowała, Peter rozpoczął eksperymenty, w wyniku których stał się siejącym zniszczenie Jaszczurem.
Gwen, która była świadkiem przemiany Petera, ruszyła za nim jako Spider-Woman, by go powstrzymać i pomóc mu się wyleczyć. Niestety nie udało jej się to. Gdy wreszcie udało jej się powstrzymać Jaszczura, zmienił się on na powrót w jej przyjaciela. Rany, które odniósł były śmiertelne. Peter zmarł w ramionach Gwen, a w swoich ostatnich słowach powiedział tylko, że chciał być taki jak ona.
Gdy przyjechała policja, Spider-Woman była zmuszona zbiec z miejsca zdarzenia. Nikt, poza nią, nie wiedział o transformacji Petera. Dotychczasowa bohaterka została oskarżona i napiętnowana jako morderczyni nastolatka.
W przekonaniu, że to faktycznie jej wina i że przez nią cierpią inne bliskie jej osoby, Gwen odsunęła się od nich i rzuciła się do wyniszczającej walki z przestępcami, by udowodnić ludziom, że to nie ona zabiła Petera oraz że jest bohaterką, w którą wierzył.
Właśnie w trakcie jednej z takich przygód, podczas asystowania Doctorowi Strange z jej świata w walce z jakimś przeciwnikiem z innego wymiaru, próbując ratować maga przed zesłaniem, trafiła do innego świata, zupełnie innego niż jej własny.


Ostatnio zmieniony przez Gwen Stacy dnia Sob Gru 16, 2017 3:15 am, w całości zmieniany 17 razy
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sro Kwi 20, 2016 1:32 pm

Wydaje mi się, że znaczniki Ci się popsuły przy umiejętnościach i mocach, jeżeli chcesz, to mogę jeszcze nie zamykać karty, żebyś je sobie poprawiła. Poza tym już akcept i kolorek zaraz nałożę.

_________________

Gwen Stacy GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Gwen Stacy

Gwen Stacy

Liczba postów : 141
Data dołączenia : 03/04/2016

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sro Kwi 20, 2016 2:37 pm

Bardzo dziękuję. Można już spokojnie temat zamknąć, enter został poskromiony.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sro Kwi 20, 2016 3:06 pm

To zamykam <3.

_________________

Gwen Stacy GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Gwen Stacy

Gwen Stacy

Liczba postów : 141
Data dołączenia : 03/04/2016

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sob Gru 16, 2017 3:12 am

Karta edytowana ^^

P.S. Gdyby autor/ka poprzedniej karty chciał/a ja odzyskać, zapraszam do kontaktu na PW.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1Sob Gru 16, 2017 1:33 pm

Zamykam.

_________________

Gwen Stacy GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content
Gwen Stacy Empty
PisanieTemat: Re: Gwen Stacy   Gwen Stacy Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Gwen Stacy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: