Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Sūn Wùkōng

Go down 
AutorWiadomość
Sūn Wùkōng

avatar

Liczba postów : 11
Data dołączenia : 22/05/2016

PisanieTemat: Sūn Wùkōng   Nie Maj 22, 2016 3:56 pm

Imię i nazwisko: Sūn Wùkōng

Pseudonim: Małpi Król, Qitian Dasheng

Rasa: Xian

Miejsce pochodzenia: Huāguǒ Shan – Góra Kwiatów i Owoców

Wiek: Kilka tysięcy lat.

Frakcja: Inni Bohaterowie

Wygląd: Dość wysoka (Mierząca bowiem ponad dwa metry wzrostu) istota będąca swoistą hybrydą człowieka i małpy. Postać tą otacza charakterystyczna, wyczuwalna, niemal namacalna aura nadnaturalności, która nie pozostawia wątpliwości, że ma się do czynienia ze stworzeniem nie pochodzącym z tego świata. Dobrze zbudowany, wyprostowany, z nienaganną postawą i idealnie zarysowanymi mięśniami odznaczającymi się pod powierzchnią jasnej skóry gęsto pokrytej śnieżnobiałym futrem. Miejscami, które nie są porośnięte sierścią są: klatka piersiowa, brzuch, przedramiona wraz z dłońmi, stopy i twarz. Ta ostatnia ma w sobie coś szlachetnego, zaś oczy o złotych tęczówkach skrywają w sobie wesołe ogniki zdradzające charakter Małpiego Króla. Nos i usta, podobnie jak i całe oblicze zdają się zaskakująco ludzkie i wcale nie odpychające. Poliki o niezbyt wydatnych, ale wyraźnie zarysowanych kościach policzkowych okolone są czymś, co można by określić mianem siwych, gęstych bokobrodów, zaś czubek głowy zwieńczony jest gęstą, nastroszoną, sterczącą grzywą. Całości dopełnia tak charakterystyczny, długi małpi ogon poruszający się zazwyczaj energicznie w lewo i w prawo, do góry i w dół. Czasami zdarza się, że Sūn owija go wokół swojej talii niczym pas, jednak są to przypadki sporadyczne.
Teraz pozwolę poświęcić sobie jeden akapit na opisanie zwyczajowego stroju bóstwa. Jest on zaskakująco prosty, ale jednocześnie o dziwo gustowny. W jego skład wchodzi czerwona, krótka kamizelka, złota obręcz noszona na czole oraz czarne spodnie z szerokimi, karmazynowymi pasami zdobiącymi zewnętrzne strony szerokich nogawek. Nie krępują one ruchów podczas akrobacji i walki zapewniając sporo swobodę. Całości dopełnia biała szarfa owinięta powyżej podbrzusza Małpiego Króla i czarne buty sięgające połowy silnych łydek.
Tak właśnie prezentuje się Qitian Dasheng w całej swojej okazałości, jednak nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, bowiem rzadko pokazuje się on śmiertelnikom w takiej właśnie postaci. Zazwyczaj, korzystając ze swojej zdolności przemiany, przyjmuje postać człowieka – Najczęściej dwudziestoparoletniego młodzieńca o czarnych włosach. Jedynym elementem, który zdradza jego prawdziwą naturę jest ogon, który nie ulega transformacji.

Charakter: Sūn Wùkōng to istota o niezwykle skomplikowanym i złożonym charakterze, który ciężko nakreślić w kilku zdaniach. Małpiego Króla cechuje dobro, uczciwość i prostoduszność, za którą niestety podąża też pewna doza łatwowierności czy też naiwności. Jest to spowodowane rzecz jasna życiem u podnóża Góry Kwiatów i Owoców, gdzie nie dane mu było mieć styczności z intrygami i snującymi je manipulatorami. Nigdy nie jest obojętny na krzywdę (Czy to ludzi, czy to zwierząt). Nie akceptuje i nie toleruje okrucieństwa czy też innych przejawów zła w dowolnej postaci. Jest silnie związany z naturą – Szanuje ją, rozumie i jest jej nierozerwalną, integralną częścią, a może wręcz swoistą manifestacją. Dobrze czuje się w dzikich ostępach, w otoczeniu gór, lasów i rzek jednak potrafi odnaleźć się również w innym, bardziej industrialnym środowisku jeśli zachodzi taka konieczność. Zdolność adaptacji i dostosowywania się do panujących warunków nie jest mu na szczęście obca.
Qitian Dasheng wykazuje zazwyczaj wykazuje duże poczucie humoru, lubi żartować, wygłupiać się często w sposób niewybredny, a czasami również irytujący, jednak taka być może jest jego „małpia natura”. Cechuje go również niezrozumienie pewnych ludzkich zwyczajów czy przyjętych norm, a co za tym idzie ma naturalnie trudności ze stosowaniem się do nich, przez co niejednokrotnie może zostać uznany za dziwaka. Dobre maniery też nie są jego mocną stroną. W walce postawa Sūn Wùkōnga zmienia się. Ze słabego komedianta – dowcipnisia, zmienia się w prawdziwego wojownika, ekscytującego się możliwością stoczenia boju z wymagającym przeciwnikiem. Uważa to za doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości i czepie prawdziwą przyjemność z pojedynku. Jedną z licznych wad Małpiego Króla jest jego wyjątkowa słabość do jedzenia. Z radością oddaje się ucztowaniu kiedy tylko się da i tak długo jak się da, a zjeść potrafi naprawdę niemało. Uwielbia próbować nowych, nieznanych mu rzeczy i prawdopodobnie nie istnieje na tym ani też innym świecie potrawa, która by mu nie smakowała.


Umiejętności: Sūn Wùkōng jest mistrzem Kung-Fu oraz Bōjutsu. Z łatwością łączy oba style, stając się śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. Małpi Król wykazuje się doskonałym zmysłem strategii, a zwierzęcy instynkt pozwala reagować mu o wiele szybciej na zagrożenie. Jest wyjątkowo odporny na manipulacje umysłu, choć nie niewrażliwy – Po prostu jego wolę o wiele ciężej złamać. Z łatwością posługuje się językiem chińskim (Różnymi dialektami i narzeczami).

Moce:  

• Długowieczność - Sūn Wùkōng nie starzeje się niezwykle wolno. Mimo swoich kilku tysięcy wygląda na 25 w ludzkim standardzie. (Jednak nadal może zostać zabity)
• Małpi Król dysponuje nadludzką siłą (Maksymalnie do 100 ton)
• Wykazuje niewiarygodną szybkość, zwinność oraz skoczność
• Kontrola własnej energii pozwala mu miotać kulami oraz wiązkami Qi. Ich moc jest uwarunkowana ilością pokładów sił włożonych w dany atak. Tą samą energią potrafi również przesycać swoje ciosy oraz kopnięcia. Mogą być niezwykle destrukcyjne, jednak należy pamiętać, że używanie ich nadwątla rezerwy sił Sūna.
• Przyspieszona regeneracja – Rany Sūn Wùkōnga goją się w szybkim tempie – Zdecydowanie prędzej niż u zwykłych śmiertelników. Nie, nadal nie obejmuje regeneracji utraconych kończyn i organów wewnętrznych.
• Wyjątkowa Odporność -  Qitian Dasheng jest niezwykle wytrzymały, a jego skóra wykazuję zaskakującą twardość. Jest też całkowicie odporny na choroby i ziemskie trucizny
• Język Świata – Małpi Król potrafi porozumiewać się językiem, który zrozumie każda rozumna  istota na Ziemi, zupełnie tak, jakby komunikował się z nią w jej rodzimej mowie.
• Metamorfoza – Sūn Wùkōng potrafi przemienić się w niemal dowolną osobą lub zwierzę (Ludzi i ziemskie zwierzęta), jednak transformacja taka nie jest doskonała, bowiem elementem, który nigdy nie ulega zmianie jest jego małpi ogon. Pozostając w kamuflażu, ma on dostęp do jedynie 20% swojego pełnego potencjału bojowego. By móc wykorzystać pełną siłę i moc musi porzucić przebranie i przybrać swoją prawdziwą formę.


Broń:
• Złota Laska – Rzeźbiony, ozdobiony roślinnymi ornamentami Kij Bō wykonany z nieznanego, niezwykle wytrzymałego metalu – równie twardy i odporny jak Mjölnir. Lekki, dobrze wyważony. Jego długość wynosi 180cm.

Ekwipunek:

• Kinto – Magiczny obło mogący unieść na swoim grzbiecie osoby godne – O czystym sercu. Wyglądem przypomina niewielkich rozmiarów chmurę, na której w pozycji siedzącej zmieści się jedna osoba dorosła lub dwoje dzieci. Jest w stanie poruszać się w przestworzach z dużą szybkością i stanowi świetny środek transportu.

Historia:

Sam Sūn Wùkōng nie pamięta początków swojego istnienia, ale jak mówi legenda zrodził się z kamiennego jaja u początku czasu, a miało to miejsce na Górze Kwiatów i Owoców, na innym planie, do którego dostęp mieli i mają obecnie jedynie nieliczni mistycy zdolni podróżować między wymiarami. Wczesne lata jego życia, zdawałoby się tak odległe i zatarte przez czas również pozostają owiane mgiełką niepamięci i tajemnicy. Wiadomo, że bóstwo, schodząc z góry dołączył do innych zwierząt, stając się opiekunem zarówno ich, jak i ich ziem oraz okolicznych osad należących do ludzi. Oddając się praktykom Taoistycznym oraz zgłębianiu sztuki Kung-Fu oraz Bōjutsu. Warto wspomnieć, że wykazywał niezwykły talent w obu tych dziedzinach. Czas nie szkodził Małpiemu Królowi i mógł poświęcić jego dowolną ilość na doskonalenie swoich praktyk. Przez dekady chronił okolicznych mieszkańców przed wszelkimi zagrożeniami – Od klęsk żywiołowych począwszy, aż na zbójcach i grabieżcach kończąc. Był ich protektorem, stróżem który nie oczekiwał niczego i niczego nie pragnął ciesząc się życiem, tym co miało do zaoferowania – Promieniami słońca i dobrym jedzeniem. Zdawał się być ponad wszystkim i nie potrzebować niczego ponad to, co oferowała mu ziemia i nieboskłon. Wreszcie zaczęto go nazywać Qitian Dasheng, co oznaczało „Wielki Święty Równy Niebu”. Całe krainy znały jego imię, a właściwie wiele imion którymi go określano. Bywał gościem w Jadeitowym Pałacu mieszczącym się na Szczycie Pięciu Żwyiołów, zapraszany przez Samego Jadeitowego cesarza – Być może po to, by okazać mu wdzięczność za to co robił, może po to by przekonać się czy nie stanowi zagrożenia dla Cesarstwa i samego władcy, jednak nawet jeśli w głowie możnowładcy pojawiły się takie obawy, to z pewnością zostały równie szybko rozwiane. Sūn Wùkōng nie pożądał potęgi ani zaszczytów.
W ciągu swojego żywota stoczył wiele bitew, ze wszystkich wychodząc zwycięsko. Uczył się, poznawał otaczający go świat, jednak nadal nie potrafił w pełni go zrozumieć. Wreszcie, po całych dekadach zdecydował się opuścić ziemie, na których mieszkał zdawać by się mogło od zawsze. Wyruszył na Zachód by poznać Prawdę, czymkolwiek ona była. Przemierzył wiele krain, przeżył wiele przygód zawsze stając w obronie dobra, piękna i sprawiedliwości. Wędrował daleko, poza czasem, przez sfery przekraczając Bramę bez Bramy. Tym właśnie sposobem, zupełnie przypadkiem w sposób nieplanowany trafił na Ziemię – Świat tak dobrze nam znany, tak bardzo zbolały i podzielony konfliktami. Był tak inny od wszystkiego co widział wcześniej. Być może właśnie ten wymiar i ta planeta miały objawić mu Prawdę Ostateczną i zakończyć jego tułaczkę w jej poszukiwaniu? Właśnie tutaj zdecydował się pozostać, czyniąc to co zawsze, najlepiej jak potrafił, czerpiąc z życia pełnymi garściami i przywracając radość z niego tym, którzy dawno stracili nadzieję na jej odzyskanie, szczęście i spokój.


Ostatnio zmieniony przez Sūn Wùkōng dnia Nie Maj 22, 2016 4:48 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3652
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Sūn Wùkōng   Nie Maj 22, 2016 4:27 pm

Ta rasa się nazywa Xian.

Przy wieku masz dalej nieśmiertelność, podczas gdy mówiliśmy, że to długowieczność. Sprawdzałem przed chwilą i chińskie "bóstwa" w Marvelu jednak mogą umrzeć ze starości, ale po prostu mają bardzo długie życia; po osiągnięciu dorosłości proces starzenia się spowalnia.

Na zdolności się zgadzam, a uwagi do nich mam dla MG - przyspieszona regeneracja na standardowym poziomie, wytrzymałość na obrażenia trzy razy większa od ludzkiej, co się przekłada również na trzy razy większy ciężar ciała.

Proszę o dwie drobne zmiany - rasę oraz w kwestii tego wieku / długowieczności - a potem będzie akcept.

***

Akcept.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
 
Sūn Wùkōng
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: