Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Zebediah Killgrave "Purple Man"

Go down 
AutorWiadomość
Purple Man

avatar

Liczba postów : 5
Data dołączenia : 05/08/2016

PisanieTemat: Zebediah Killgrave "Purple Man"   Pią Sie 05, 2016 9:48 am

Imię i nazwisko: Zebediah Killgrave
Pseudonim: Purple Man
Rasa: Człowiek
Miejsce pochodzenia: Chorwacja
Wiek: 42 lata
Frakcja: Złoczyńcy

Wygląd: Mężczyzna o charakterystycznej fioletowej skórze i czarnych włosach. Znaków charakterystycznych (poza trudną do przeoczenia "fioletowością") brak. Zwykle nosi marynarki i spodnie również w fioletowym kolorze.

Charakter: Purple Man jest hedonistą, którego niezwykłe zdolności wyprowadziły na wyżyny manii wielkości. Niewątpliwie jest również do cna zepsutym psychopatą. Nawet w przebłyskach rozsądku niegodny zaufania: odcięty od swoich zdolności niejednokrotnie udowadniał, że jest wybornym manipulatorem a jego potrzeba dominacji jest wiecznie niezaspokojona. Jest wyrachowany, dumny ale zarazem chaotyczny i pełen wewnętrznych sprzeczności. Chętnie poddaje się najprymitywniejszym instynktom które nieustannie nim targają, jest głęboko zdemoralizowany. To wszystko nie umniejsza jego inteligencji i sprytowi, mimo, że nieco nieskoordynowanym.
Wulgarny w obyciu, pod wpływem alkoholu lub innych substancji potrafi być okrutny i agresywny werbalnie, raczej nie ucieka się jednak do przemocy fizycznej.

Umiejętności:
-Manipulacja - Zebdiah jest przekonujący i autentyczny w każdym słowie i czynie, nie sposób rozgryźć jego zagadek i gier, gdyż są chaotyczne i pozornie pozbawione szczególnej celowości. Właśnie ta zmienność i niejasność interesów, która nim kieruje czyni jego kłamstwa nieprzeniknionymi. Z drugiej strony umiejętnie poługuje się prawdami po części dlatego, że poznał naturę ludzką z innej strony niż ktokolwiek.
-Szpiegostwo - zanim posiadł moc był szpiegiem. Jego zdolność infiltracji miejsc, sytuacji i społeczności jest godna podziwu. Nie potrzebuje długich obserwacji, żeby się zorientować kto, co i dlaczego jest ważne, jakie funkcje pełnią rzeczy i ludzie względem siebie. Jego umysł jest przenikliwy i analityczny.
ADNOTACJA: Pomimo treningu szpiegowskiego jego umiejętności bojowe są nadzwyczaj mizerne.

Moce:

1. Kontrola umysłów za pomocą feromonów - Purple Man wydziela feromony wpływające znacznie na chemię ludzkiego mózgu (tj. oddziałuje na niego przez zmysł powonienia). Ta zdolność daje mu pełną kontrolę nad umysłami otaczających go ludzi. Jego słowa zastępują wówczas ich własne myśli, bezpośrednio przekształca ich ośrodki pragnień i celów. Ludzie na jego rozkaz tańczą, zabijają innych lub samych siebie, oddają cały swój dobytek, wykonują czynności seksualne, zdradzają swoich najbliższych, robią to wszystko bez żadnych zahamowań głęboko tego pragnąc. Rozkazy muszą być wydawane w formie zrozumiałych i słyszalnych werbalnych komend lub przejrzystych sugestii.
Ograniczenia: ofiara kontroli umysłu musi się znajdować w promieniu maks dwudziestu metrów od niego lub w przestrzeni wypełnionej jego zapachem. Jeżeli ofiara zwiększy dystans i znajdzie się poza zasięgiem manipulacji, wówczas chemia pozostaje w jej organizmie nawet do dziesięciu godzin, zanim odzyska wolną wolę. To sprawia, że zdolność Killgrave’a do tworzenia zorganizowanych struktur jest bardzo ograniczona. Nie może implantować w ludzkich umysłach niczego na stałe, mimo zostawiania śladów łamania woli w postaci głębokich traum.
Manipulacja umysłem jest NIESKUTECZNA przeciwko:
-osobom posiadającym niezwykle silną wolę (naprawdę wyjątkowe przypadki!)
-wysokopoziomowym telepatom (zwyczajni telepaci mogą znaleźć się pod wpływem mocy, bowiem jest ona formą kontroli za pomocą chemicznej ingerencji w organizm. Na tej samej zasadzie na telepatów działa LSD lub kuszące kobiece perfumy)
-ludziom o zmodyfikowanym metabolizmie (silnie „odczłowieczonych” w sensie biologicznym, jeżeli ich organizmy funkcjonują odmiennie od ludzkich. A więc mutanci nie są bezpieczni, bowiem w sensie biologicznym ich zmysły funkcjonują przeważnie tak samo, jak ludzkie.)
-szerokopojętym nieludziom (kosmitom, zwierzętom, golemom, animowanym tworom magicznym etc.)
-robotom, tworom sztucznej inteligencji oraz innym formom elektronicznej świadomości
ADNOTACJA 1:
Jeżeli postać boga/demona deklaruje manifestowanie się w stu procentach pod postacią człowieka powinna się konsekwentnie podporządkować mechanice działania feromonów w organizmach ludzkich, więc nie powinna być a priori uznana za odporną na manipulacje za jej pomocą. Oczywiście ostateczne zdanie w tej sprawie należy zawsze do MG i sprawa powinna podlegać konsultacji dla indywidualnych przypadków uznanych przez graczy za sporne.
ADNOTACJA 2:
Osoby w taki czy inny sposób nie posiadające zmysłu węchu NIE są odporne na działanie feromonów. Mimo, iż nie czują zapachu to jednak przyswajają chemię z powietrza oddychając. Analogicznie osoby pozbawione zdolności czucia smaków nie są odporne na zatruty posiłek.
ADNOTACJA 3:
Zebediah mimo charakterystycznej aparycji nie rzuca się w oczy. Spokojnie chadza ulicami. Feromony sprawiają, że potencjalni obserwatorzy są poddani rodzajowi hipnotycznej sugestii, nie uznają jego wyglądu za nienormalny. Jego widok nie budzi więc w ludziach grozy ani zniesmaczenia. Co innego w przypadku kiedy obserwatora dzieli od Purple Mana znaczna odległość i/lub bariera zapachowa. W każdym przypadku, w którym pozostaje się poza zasięgiem oddziaływania jego mocy, reakcja na jego nadnaturalną aparycję może być obiektywna.

2. Czynnik leczący - mutacja dała Killgrave’owi zdolność regeneracji nawet bardzo ciężkich obrażeń. Ta jednak nie następuje natychmiast, jest natomiast dużo szybsza niż w przypadku normalnego człowieka. Dotychczas niezależnie od poziomu obrażeń jego kości, mięśnie i stawy po kilku tygodniach rekonwalescencji wracały do zdrowia. Purple Man wychodził obronną ręką także z urazów kręgosłupa lub psychicznych traum.
Adnotacja: Zebediah nie posiada zdolności odtwarzania utraconych kończyn ani narządów wewnętrznych.

Broń:
Brak

Ekwipunek:
Brak stałego ekwipunku.

Historia: Młody Zebediah był szpiegiem pracującym dla bloku wschodniego na krótko przed przemianą ustrojową. Został wysłany do USA z zadaniem pozyskania próbki eksperymentalnego gazu oddziałującego na układ nerwowy. Został jednak wykryty, żołnierze ostrzelali go trafiając w kanister z substancją. Mężczyzna został oblany od stóp do głowy chemikaliami, które wywołały mutację. Jego skóra zmieniła kolor na wyrazisty fiolet a on zyskał przerażające zdolności. Zaczął je odkrywać, kiedy podawszy przed trybunałem słabe i niewiarygodne alibi został natychmiast oczyszczony z zarzutów i wypuszczony na wolność.
Jeszcze kilka takich przypadków i Killgrave zdał sobie sprawę, że może robić co chce, ponieważ inni ludzie zamienili się w jego służących.
Jako Purple Man rozpoczął karierę kryminalną.
Jakiś czas później poznał kobietę, Melanie w której się zakochał. Zmusił ją za pomocą swoich zdolności do ożenku, jednak po jakimś czasie zdecydował się wyzwolić ją spod wpływu mocy aby zakochała się w nim świadomie. Powrót do rzeczywistości wywołał w Melanie panikę, kobieta uciekła do Kanady gdzie po krótkim czasie urodziła córkę Karę.
Zebediah nigdy ich nie szukał.
Zamiast tego pogrążył się w manii. Każdego dnia wykorzystywał ludzi dla własnych korzyści. Zebrał pokaźną sumę pieniędzy, spożywał wówczas ogromne ilości alkoholu, co tylko wzmacniało jego zaślepienie i podsycało nieokiełznaną obsesję. Wtedy to Purple Man postanowił zostać władcą świata. Ten jednak zbożny plan został skutecznie pokrzyżowany przez Daredevila. Zesłany do więzienia Killgrave szybko wydostał się na wolność i przeniósł interes do San Francisco. Tam też kierował, jeszcze z pewną dozą ambicji swoim kryminalnym imperium. Wszystko się zmieniło, kiedy po raz drugi odnalazł go tam Daredevil i skutecznie uniemożliwił mu dalszą działalność.
Mimo, że nie trafił do więzienia Purple Man po raz kolejny stracił wszystko i był zmuszony zmienić otoczenie. Tym razem targany dziką frustracją wywołaną przez człowieka, którego nie mógł kontrolować powrócił do Nowego Jorku.
Przez lata wiele się zmieniało, jednak odporność na alkohol i wszelkiego rodzaju substancje odurzające pozostawała w nim z goła młodzieńcza, co zapewne zawdzięczał czynnikowi leczącemu. Stał się jednak bardziej gorzki i egzystencjalny, momentami przestawało mu na czymkolwiek zależeć.
W pewnym epizodzie życia Zebediah spotkał Jessicę Jones (wówczas jeszcze superbohaterkę: Jewel) i wyjął kilka miesięcy z jej życia, w czasie których była jego osobistą lalką i popychadłem. Mimo, że nigdy nie wykorzystywał jej seksualnie każdego dnia napełniał jej głowę zwyrodniałymi myślami. Okres ten trwał kilka miesięcy, po których Jessica przez wiele lat cierpiała na poważny zespół stresu pourazowego.
To jednak nie była centralna oś świata Zebediaha, mimo to trzeba przyznać, że wykształcił wyjątkową więź z Jessicą Jones i pewną fascynację jej osobą. Purple Man na dłuższy czas znalazł się na dnie butelki. W tym okresie wylądował w więzieniu, gdzie był przetrzymywany w izolatce, jego epizody psychotyczne zaczęły być coraz częstsze. Przy kolejnym spotkaniu z Jessicą żył on już głębokim przeświadczeniem, że jest bohaterem komiksu. I to bohaterem komiksu, którego głównym bohaterem jest… Ktoś inny.
Po ucieczce z więzienia przyszedł po Jessicę i jej ówczesnego partnera, Scotta Langa. Jessica dzięki wsparciu terapii Jean Grey (lata wcześniej) znalazła w sobie siłę woli aby przeciwstawić się feromonom Killgrave’a i doprowadziła do jego uwięzienia, wyręczając w tym zadaniu nieco opieszałych Avengers.

Zebediah znalazł drogę ucieczki i spędził trochę czasu w LA, ostatecznie nie mógł zbyt długo trzymać się z dala od Nowego Jorku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3754
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Zebediah Killgrave "Purple Man"   Pią Sie 05, 2016 1:32 pm

Feromony ograniczyłeś w zasadzie w porządku, choć bym jeszcze dwie rzeczy dodał, a mianowicie: osoby z podwójną osobowością podciągnąłbym pod silną wolę z tego względu, że ta dodatkowa zwykle powstaje właśnie jako warstwa ochronna dla słabszej osobowości. Do zmodyfikowanego metabolizmu dodałbym jeszcze naturalnych zmiennokształtnych - czyli nie na przykład magów, tylko różnego rodzaju mutantów - którzy mają molekularną kontrolę nad swoimi ciałami... Całymi ciałami, mam na myśli. A przy okazji, czynnik regenerujący powinien pomagać prędzej usunąć tę chemię z organizmu, gdy ofiara wyjdzie  już poza zasięg mocy.

Poza tym akcept.

_________________No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
 
Zebediah Killgrave "Purple Man"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: