Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Spis praw i zasad drużyny Avengers

Go down 
AutorWiadomość
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4141
Data dołączenia : 23/05/2012

Spis praw i zasad drużyny Avengers Empty
PisanieTemat: Spis praw i zasad drużyny Avengers   Spis praw i zasad drużyny Avengers Icon_minitime1Sob Wrz 17, 2016 5:41 pm

Wstąpienie do Avengers wiąże się wyrażeniem zgody na przestrzeganie określonych praw i wywiązywanie się z pewnych obowiązków. Na forum opieramy się w głównej mierze na pierwszym dokumencie tego typu, uzupełnionym o dodatkowe punkty.

***

NIECH BĘDZIE WIADOMO,
Że my, Avengers, połączyliśmy się, aby chronić i bronić planetę Ziemię, jej mieszkańców i wszelkie jej zasoby, przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, ziemskimi lub innego pochodzenia, które mogą się okazać zbyt potężne czy niebezpieczne dla konwencjonalnych sił.

Że nie będziemy tolerować żadnej interferencji we wzrost i rozwój ludzkości ku jej prawowitemu przeznaczeniu.

Że oddajemy się ustanawianiu, wzrostowi i zachowywaniu pokoju, wolności, równości i sprawiedliwości według prawa.

To nasza uroczysta przysięga.

***

Artykuł pierwszy: Organizacja.
Avengers są organizacją non-profit, podlegającą prawom wyznaczanym przez Stany Zjednoczone Ameryki. Organizacja ta jest w pełni rozpoznawana jako utrzymująca pokój przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych, Organizację Narodów Zjednoczonych, Radę Bezpieczeństwa ONZ oraz S.H.I.E.L.D.

Artykuł drugi: Jurysdykcja.
W zgodzie z zasadami państwowych i międzynarodowych praw, Avengers - występujący indywidualnie lub jako grupa - posiadają możliwość działania na wszystkich ziemiach, terytoriach i protektoratach Stanów Zjednoczonych oraz każdego kraju należącego do Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Artykuł trzeci: Finansowanie.
Jako organizacja non-profit, Avengers fundowani są przede wszystkim przez osoby prywatne. Finansowanie działań Avengers, ich kwater, transportu oraz sprzętu zapewnia w głównej mierze Fundacja Marii Stark. Dodatkowe finansowanie oferuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Darowizny te przyjmowane są przez Avengers przy założeniu, że zarówno Fundacja, jak i Organizacja Narodów Zjednoczonych nie mają nic do powiedzenia w kwestii operacji przeprowadzanych przez Avengers oraz przeznaczania funduszy na konkretne kwestie.

Artykuł czwarty: Operacje.
Codzienne operacje Avengers wykonywane są w oparciu o prawa i zasady ustanowione przez przywódców drużyny.

***

Przepisy wewnętrzne.

Sekcja Pierwsza: Polityka i Operacje.

A) Wszyscy członkowie Avengers zawsze powinni przestrzegać zasad funkcjonowania grupy.
1) Przepisy mogą zostać zmienione, gdy zajdzie taka potrzeba, przez aktywnych członków drużyny. Sugestie zmian mogą zostać złożone przez każdego członka. Do ich przegłosowania wymagane jest poparcie dwóch trzecich aktywnych członków.

B) Avengers nie są zobowiązani do zdradzania swoich cywilnych tożsamości i spraw prywatnych ani ogółowi drużyny, ani Organizacji Narodów Zjednoczonych.

C) Avengers prowadzeni są przez wybranego leadera drużyny. Jego zadaniem jest koordynowanie wszystkich działań grupy, zarówno pod względem biznesowym, jak i taktycznym.
1) Pozycja leadera jest dostępna dla każdego aktywnego członka drużyny po okresie próbnym.
2) Leader ma prawo zwoływać specjalne zebrania grupy, gdy uzna to za stosowne.
3) W przypadku nieobecności lub rezygnacji leadera, zastępca może zostać wybrany w głosowaniu przez dwie trzecie głosów aktywnych członków drużyny.

Sekcja Druga: Członkostwo.

A) Jako że skład Avengers może się zmieniać, a drużyna wynosić z tego korzyści, określone zostały procedury przyjmowania nowych członków.

B) Kandydaci muszą być pełnoletni i posiadać przynajmniej jedną zdolność, moc, umiejętność czy talent, który większość aktywnych członków drużyny uzna za cenny dla Avengers.
1) Członkostwo nie może zostać odmówione na podstawie czynników takich jak rasa, kolor, wyznanie, płeć, orientacja seksualna, pochodzenie i podobnych.
2) Kandydaci muszą być nominowani przez jednego z aktywnych członków drużyny. O przyjęciu decyduje przewaga dwóch trzecich głosów.
3) Nowi członkowie muszą odbyć okres próbny.

C) Avengers będą przyjmować nowych członków wówczas, gdy zadecyduje o tym leader lub przynajmniej dwie trzecie aktywnych członków drużyny.

D) Aktywni Avengers to pełni członkowie drużyny.
1) Aktywni Avengers zobowiązują się zdawać raporty ze swoich misji, aby cała grupa mogła skorzystać z ich doświadczeń i zgromadzonych informacji.
2) Aktywni Avengers muszą stawiać się na wezwanie leadera drużyny, a także reagować na każde ASSEMBLE. Jeżeli nie są w stanie tego uczynić, dopuszczalne jest wysłanie zmiennika.
3) Aktywni Avengers otrzymują prywatne identyfikatory.
4) Aktywni Avengers są zobowiązani współpracować z innymi oficjalnymi siłami.
5) Aktywni Avengers otrzymują stypendia wartości tysiąca dolarów tygodniowo. Mogą odmówić ich przyjęcia, na skutek czego pieniądze wrócą do funduszu drużyny.
6) Aktywni Avengers mają dostęp do darmowej opieki zdrowotnej i ubezpieczeń na życie.
7) Aktywni Avengers otrzymują prywatne kwatery, w których mogą mieszkać, a także nielimitowane posiłki.
8) Aktywni Avengers posiadają pełny dostęp do baz drużyny, jej pojazdów, komputerów i baz danych, a także innych wspólnych dóbr.
9) Aktywni Avengers muszą w każdej chwili zachowywać się w sposób odpowiadający obrońcy ludzkości.

E) Rezerwowi Avengers to członkowie działający na pół etatu - tylko w przypadku specjalnych misji lub wyjątkowych, pilnych zagrożeń.
1) Aktywni Avengers mogą przejść do rezerwy lub z niej wrócić.
2) Rezerwowi Avengers nie muszą składać raportów z misji, choć są do tego zachęcani.
3) Rezerwowi Avengers mogą pojawiać się na zebraniach drużyny, lecz nie mają takiego obowiązku.
4) Rezerwowi Avengers posiadają prywatne identyfikatory.
5) Rezerwowi Avengers otrzymują stypendia wartości tysiąca dolarów tygodniowo.
6) Rezerwowi Avengers posiadają ograniczony dostęp do baz drużyny, jej pojazdów, komputerów i baz danych, a także innych wspólnych dóbr.
7) Rezerwowi Avengers nie mogą głosować w sprawach grupy.
8) Rezerwowi Avengers mają prawo zwoływać zebrania w nagłych wypadkach.
9) Rezerwowi Avengers mogą przejść na emeryturę, tym samym zyskując status nieaktywnych członków drużyny.

F) Nieaktywni Avengers to członkowie, którzy przeszli na emeryturę lub z innego powodu zrezygnowali z aktywnego lub rezerwowego członkostwa.
1) Każdy członek może zrezygnować przez poinformowanie o tym leadera i oddanie swojego identyfikatora oraz wszelkiego sprzętu należącego do drużyny.
2) Każdy członek, który opuści jurysdykcją Avengers, otrzyma honorową odprawę i zostanie umieszczony w nieaktywnym składzie.
3) Nieaktywni członkowie mogą otrzymać ograniczony dostęp do baz drużyny, jej pojazdów, komputerów i baz danych, a także innych wspólnych dóbr - lecz tylko przy dyskrecji aktywnych członków.
4) Nieaktywny status może być rozumiany jako nieobecność na czas nieokreślony.
5) Nieaktywni Avengers mogą zostać ponownie wezwani do służby, gdy przegłosuje to przewaga dwóch trzecich głosów aktywnych członków drużyny.

G) Akcje dyscyplinarne wobec każdego aktywnego czy rezerwowego członka grupy mogą zostać zainicjowane przez dowolnego innego aktywnego członka.
1) W wypadku wysunięcia oskarżenia, leader powinien zebrać grupę dochodzeniową spośród aktywnych członków, w której skład nie będzie wchodził oskarżający.
2) Akcje dyscyplinarne ograniczą się do zawieszenia, z opcją dalszego sądzenia przed trybunałem wszystkich aktywnych członków.
3) Najsurowszą karą może być usunięcie z grupy, dokonane jedynie za poparciem dwóch trzecich głosów aktywnych członków drużyny.
4) Usunięcie z grupy może być karą za:
a) Wyrok skazujący za poważną zbrodnię.
b) Umyślne zdradzenie tajnych informacji.
c) Poważne, nieosądzone przestępstwa, których świadkiem był przynajmniej jeden aktywny członek drużyny.

Sekcja Trzecia: Spotkania.

A) Avengers powinni organizować regularne spotkania aktywnych członków drużyny.

B) Spotkania mogą być zwoływanie w nagłych wypadkach, lecz nie zastępują przez to regularnych spotkań.

C) Spotkania wypadające w trakcie istotnych misji mogą zostać przesunięte.

D) Spotkanie jest uznawane za oficjalne wówczas, gdy weźmie w nim udział większość członków drużyny.

Sekcja Czwarta: Karanie Przestępców.

A) Avengers pozostawiają karanie przestępców odpowiednim organom.

B) Avengers nie mogą naruszać prawa oskarżonego do szybkiego i sprawiedliwego procesu.

C) Avengers muszą dostosować się do decyzji prawa i nie wolno im brać udziału w procesie wymierzania kary.

D) W wypadku, gdy konwencjonalne więzienie okaże się nieadekwatne do danego przestępcy, Avengers mają prawo przetrzymać go w dowolny inny sposób, o ile przedstawią odpowiednim służbom raport dotyczący wspomnianego sposobu.

Sekcja Piąta: Relacje.

Avengers utrzymują otwarte relacje - wliczając w to limitowany dostęp do baz danych - z Fantastyczną Czwórką, S.H.I.E.L.D. oraz Alpha Flight.

Sekcja Szósta: Bezpieczeństwo.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ma prawo wglądu do raportów z misji Avengers, lecz nie może pytać o nic związanego z prywatnym życiem członków drużyny, ich tożsamościami albo z bezpieczeństwem państwa, z którego pochodzi dany członek grupy.

Sekcja Siódma: Rozwiązanie.

Avengers mogą zostać rozwiązani poprzez jawne głosowanie całego aktywnego składu grupy. W takim wypadku własność Avengers zostanie zwrócona Fundacji Marii Stark lub Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

_________________

Spis praw i zasad drużyny Avengers GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
 
Spis praw i zasad drużyny Avengers
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Kompendium wiedzy-
Skocz do: