Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Regulamin ogólny

Go down 
AutorWiadomość
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4141
Data dołączenia : 23/05/2012

Regulamin ogólny Empty
PisanieTemat: Regulamin ogólny   Regulamin ogólny Icon_minitime1Pią Maj 25, 2012 11:45 am

1. Jedno konto przypada na jedną postać.

2. Nazwa użytkownika jest imieniem LUB imieniem i nazwiskiem LUB pseudonimem postaci. Może zostać zmieniona lub poprawiona przez administrację w wypadku, gdy ktoś pomyli się przy zakładaniu konta albo w trakcie rozgrywki zmieni swoje miano. W takim wypadku wystarczy zgłosić się do nas przez prywatną wiadomość.

Uwaga! Usuwamy konta, które zarejestrują się z loginem sugerującym postać - trolla!

3. Standardowo dozwolone jest posiadanie trzech kont, a więc i postaci.

a) W wyjątkowych przypadkach dopuszczana jest czwarta postać, jednak musi to zostać uzgodnione z administracją forum. Decyzja zapada na podstawie aktywności trzech pierwszych kont oraz ogólnej reputacji gracza.

b) Osoby mające cztery postaci mogą w wyjątkowych sytuacjach starać się o kolejne, ale jedynie pod warunkiem, że od dawna aktywnie piszą wszystkimi już posiadanymi - do tego stopnia, że praktycznie zawsze mieszczą się w limicie czasu na odpis, pomijając szczególne i zgłaszane okoliczności typu choroba czy brak dostępu do internetu i tym podobne. Czynnikiem eliminującym chętnego jest z kolei słomiany zapał, czyli między innymi dobieranie nowych postaci przy jednoczesnym porzucaniu starych. Bierzemy też pod uwagę reputację gracza, jego staż na forum, zasługi, a także to, czy podczas pobytu u nas jakoś się rozwija.

c) Maksymalnie jedna postać gracza może być Avengersem - choć nie musi; ta sama zasada tyczy się również grupy X-men oraz innych drużyn, zarówno bohaterów, jak i przestępców. W specjalnych okolicznościach administracja może dopuścić do pominięcia tej reguły, między innymi w przypadku dużych grup. Zachęcamy do rejestrowania się jako kanony.

d) Osoby posiadające multikonta prosimy o zgłaszanie tego faktu - wraz z podaniem konkretnych postaci - administracji forum, najlepiej w prywatnej wiadomości. Nie jest to forma ograniczania użytkowników, lecz sposób na zadbanie o to, aby nikt nie był zmuszony pisać sam ze sobą. Nikt nie ma natomiast obowiązku deklarować swoich multikont pozostałym graczom, choć ułatwia to grę. Swoje konta można wypisać w odpowiednim polu profilowym.

e) Administracja zastrzega sobie prawo do zdradzania tożsamości tych graczy, którzy notorycznie znikają z forum i wracają jako nowe postaci, jednocześnie sprawiając innym poważne problemy. Dodatkowo podkreślamy, że użytkownicy z istotnymi ostrzeżeniami lub wręcz z banami - po powrocie jako ktoś inny - oczywiście nie będą mieli czystego konta.

f) Na forum nie pozwalamy na korzystanie z bramek proxy. Kiedy ktoś ukrywa w ten sposób swoje IP, widzimy to i - w ramach ochrony strony przed trollami - bez pytania kasujemy takie konto.

4. Zanim zaczniesz grę, jesteś zobowiązany przeczytać regulamin, podpisać go w wyznaczonym do tego temacie i zapoznać się z innymi podanymi informacjami - w tym z poradnikami, w których znajdują się obowiązujące na forum zasady. To uczyniwszy, możesz założyć kartę postaci, a po jej akceptacji - przystąpić do gry. Nieznajomość regulaminu i pozostałych tematów nie zwalnia z obowiązku przestrzegania zapisanych w nich zasad.

a) Czas na zamieszczenie na forum kompletnej karty postaci wynosi dziesięć dni od daty rejestracji. Może zostać przedłużony w sytuacji, gdy daną osobę czeka wyjazd lub z innego niezależnego od siebie powodu straci dostęp do forum.

b) Istnieje możliwość podania linku do karty postaci w profilu. Nie jest to obowiązkowe, ale ułatwia grę, więc do tego zachęcamy.

c) Po zaakceptowaniu karty postaci i rozpoczęciu gry, moce, umiejętności, bronie i ekwipunek postaci nie mogą już być tak po prostu zmieniane; na dodanie kolejnych pozycji należy zapracować fabularnie, przykładowo odbywając misje z Mistrzami Gry lub w inny sposób na nie zasługując. Zdobyte nowości wpisuje do KP administracja z zaznaczeniem, że otrzymane zostały w trakcie gry.

d) Przejmując postać gracz ma prawo zedytować jej kartę, która zostanie w takim wypadku ponownie oceniona - zgodnie z panującymi w danym momencie kryteriami. Zmiany odnośnie mocy, umiejętności, broni i ekwipunku muszą zostać wprowadzone przed rozpoczęciem gry fabularnej.

5. Pisząc posty dbamy o poprawność językową, gramatyczną, ortograficzną i interpunkcyjną, a także o zachowanie sensu wypowiedzi. Utrzymujemy również odpowiednią formę: dialogi zaczynamy od nowej linii i oznaczamy myślnikami, akcje opisujemy tak, jak ma to miejsce chociażby w książkach - nie zaś na przykład w gwiazdkach. Nie używamy wyśrodkowania tekstu, nie piszemy całości kolorem, kursywą czy pogrubieniem. Nie wrzucamy postów jeden pod drugim, jeżeli postać nie opuściła w tym czasie tematu! Do tego służy edycja.

a) Nie zmuszamy do pisania postów długich jak eseje, ale niech nie będą to też dwa, trzy słowa, zwłaszcza jeśli byle jak sklecone. Minimum to sześć linijek tekstu widocznego po zamieszczeniu wiadomości.

b) W postach na fabule nie wolno używać emotikon; opisywanie emocji i akcji jest jak najbardziej mile widziane.

c) Posty piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego.

d) Nie zezwalamy na rezerwowanie sobie kolejki poprzez informujący o tym post - wrzucony do tematu fabularnego. Jeżeli ktoś koniecznie chce odpisać jako następny, niech powiadomi o tym osoby grające w danym miejscu, a nie wstawia w wątku wiadomość o tym, że tam kiedyś odpisze.

e) Zakładając temat nie umieszczamy w nim od razu wiadomości fabularnej - to robimy dopiero w pierwszym poście po opisie lokacji, najlepiej wzbogaconym o obrazek.

f) Chcąc dołączyć do kogoś na fabule należy najpierw upewnić się, że osoba ta jest otwarta na nasze towarzystwo. Być może czeka już na kogoś innego, z kim chce odegrać coś prywatnego, a może dana para czy grupa prowadzi umówioną sesję i z jakiegoś powodu nie chce przyjąć na nią kolejnej osoby. Kultura wymaga sprawdzenia czy nie zepsujemy komuś zabawy. W przypadku fabuł kierowanych przez Mistrza Gry wystarczy załatwić sprawę właśnie z nim.

g) W postach fabularnych używamy przede wszystkim języka polskiego - zarówno w narracji, jak i w wypowiedziach postaci. Oczywiście w pełni dopuszczamy rzeczy takie, jak angielskie nazwy własne, tytuły, fragmenty tekstów piosenek czy wyrazy, które nie posiadają dobrego odpowiednika, ale bez przesady - nie piszmy bez powodu po angielsku na przykład całych zdań. Nasze postaci w domyśle i tak porozumiewają się w tym języku, co jednocześnie oznacza, że mogą zapożyczać z innych, jak długo je znają.

h) Jeżeli w czyimś poście zostanie umieszczona uwaga od administracji - na przykład zawierająca instrukcję odnośnie tego, co należy poprawić albo informująca o złamaniu regulaminu - osoba ta nie ma prawa sama jej usunąć. Może natomiast zwrócić się z taką prośbą do administracji forum.

6. Zabijanie czy trwałe okaleczanie postaci jest dozwolone tylko po ustaleniu tego z administracją lub z osobą, która tą postacią pisze. Walki nadzoruje zazwyczaj jeden z Mistrzów Gry, choć gracze mogą je również rozgrywać na własną rękę, jeżeli taka jest wola wszystkich zainteresowanych.

Uwaga! Nie wszyscy zdają się rozumieć ten punkt, więc pozwolę sobie podkreślić: TAK, postać może zginąć bez pozwolenia gracza, lecz tylko pod warunkiem, że administrator wyrazi na to zgodę i naprawdę będą ku temu podstawy.

7. Na znak, że regulamin rzeczywiście został przeczytany, wyślijcie administratorowi prywatną wiadomość z hasłem: "assemble".

8. Przebywamy tylko w jednym miejscu na raz, a swoje wyjście z tematu oznaczamy skrótem [z/t]. Możliwe jest wyprowadzanie w ten sposób z tematu nie tylko postaci swojej, ale i pozostałych będących w danym miejscu. Jeśli gdzieś utkniecie - napiszcie do administracji, a coś na to poradzimy.

a) Dopuszczalne jest oczywiście przebywanie w kilku miejscach w przypadku postaci, które posiadają zdolność replikacji.

b) W dwóch tematach mogą również pisać osoby potrafiące osiągać formę astralną. Należy jednak pamiętać o tym, że oznacza ona wyjście świadomości z ciała, które traci wówczas przytomność.

c) Porozumiewanie się telepatycznie, przez komunikatory, telefony - również w formie SMSów - i tak dalej także pozwala na pisanie w dwóch lub więcej tematach naraz, jednakże na nieco innych zasadach. Postać przebywa w jednym miejscu i w poście zaznacza, że podejmuje kontakt - podając jego treść. Zaraz potem przekazuje ją do tematu, w którym znajduje się odbiorca lub prosi Mistrza Gry o umieszczenie jej jako mg. Odbiorca odpowiada w ten sam sposób. Takie wiadomości wyjątkowo nie muszą spełniać zasady minimum sześciu linijek tekstu.

9. Na forum - owszem - istnieje coś takiego jak cenzura. Sprowadza się ona do tego, że w poście przed motywem mocno erotycznym czy brutalnym zamieścić należy wyraźnie wyróżniające się ostrzeżenie. Mile widziane jest również podanie ewentualnych triggerów, choć tego nie wymagamy.

10. Obrażanie innych graczy - na przykład na chatbox'ie, ale nie tylko - jest surowo zabronione i może być karane przez administrację, najczęściej ostrzeżeniami i w końcu banicją. Naturalnie nie tyczy się to jednak kłótni postaci na fabule.

11. Zabrania się umieszczania na forum treści rasistowskich, faszystowskich, seksistowskich i wszelkich pokrewnych. Dodatkowo zaznaczyć należy, że administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za żadne materiały opublikowane przez użytkowników.

12. Dbajcie o to, aby emblematy nie rozciągały forum. Maksymalna szerokość to trzysta pikseli, a do tego rozsądna wysokość: najlepiej koło czterystu pięćdziesięciu pikseli, lecz nie więcej od pięciuset. To samo tyczy się obrazków w podpisach - które nie mogą zajmować więcej, niż pięćset trzydzieści pikseli szerokości, a do tego nie powinny być za wysokie.

a) Emblematy - czyli avatary - przedstawiają nasze postaci, tak więc starajmy się, aby się one nie powtarzały.

b) Avatar powinien mieć formę zdjęcia lub grafiki w stylu realistycznym. Innymi słowy - nie dopuszczamy głównie mangowych lub przesadnie bajkowych obrazków. Jeśli już musicie mieć wygląd konkretnej postaci, która nie spełnia tych wymagań - spróbujcie znaleźć jej cosplay lub realistyczne fanarty.

13. Nie spamujcie. Wszelkie reklamy umieszczajcie w przeznaczonym do tego miejscu, a nie na przykład na chatbox'ie.

a) Fora nawiązujące z nami bliższą współpracę mają prawo założyć w dziale z wymianą własny, osobny temat ze swoim opisem i bannerem, jednakże oczywiście taka współpraca musi najpierw zostać ustalona z administracją.

b) Dyskusje o innych forach PBF - w szczególności na chatbox'ie - nie są dozwolone. Nikogo nie obgadujemy, ani nie wychwalamy. Zasada funkcjonuje nawet wtedy, gdy dane forum jest jedynie sugerowane, a nie nazywane wprost.

14. Nie wolno ukrywać swojej obecności na forum. Administracja i tak widzi ukrytych i zmienia to ustawienie w ich kontach.

15. Postaci zaczerpnięte z "The Avengers" lub innego dzieła Marvela prowadzone muszą być zgodnie z kanonem. W innym wypadku administracja zastrzega sobie prawo do udzielania ostrzeżeń lub wręcz do odebrania konta. Z drugiej strony zezwalamy na pewną swobodę dla tych, którzy postać z komiksu muszą dostosować do realiów panujących na forum - wówczas należy jednak trzymać się wzorca wybranego i opisanego w karcie postaci. Zmodyfikowana może zostać przede wszystkim komiksowa historia.

a) Postaci znacząco odbiegające pod względem charakteru od kanonu mogą zostać odebrane.

b) Jeżeli postać kanoniczna nie będzie pojawiała się na forum przez czternaście dni i jej autor w żaden sposób tego wcześniej nie usprawiedliwi, a zgłosi się nowa osoba chętna do jej prowadzenia - postać ta może zostać przekazana w jej ręce.

c) Zazwyczaj pozwalamy na grę postaciami sprowadzonymi z innych wymiarów czy czasów, lecz nie wtedy, gdy funkcjonują one również w naszym głównym świecie. Dla przykładu: Spider-Gwen jest w porządku, ale Steve Rogers z Earth-1610 już nie.

d) Choć tworzenie postaci własnych inspirowanych kanonami z innych fandomów zwykle jest dopuszczalne, zastrzegamy, iż nie mogą one za bardzo się z nimi kojarzyć. Sugerujemy unikać imion i pseudonimów popularnych postaci spoza Marvela, a także czerpać z nich tylko niektóre elementy, na przykład jedynie zdolności albo wyłącznie wygląd - i tak dalej. Zbyt oczywiste kopie nie będą przyjmowane. Prosimy o unikanie wzorowania się postaciami z DC.

16. W trakcie gry fabularnej uprasza się o szybkie odpisy. Każda osoba ma siedemdziesiąt dwie godziny na dodanie posta, w innym wypadku może zostać pominięta w kolejce i/lub upomniana. Punkt ten nie ma zastosowania wówczas, gdy gracz zgłosi nieobecność lub poda inny sensowny powód, dla którego nie może odpisać na czas. W przypadku misji MG ma prawo pominąć graczy przed upływem siedemdziesięciu dwóch godzin, jeżeli dużo przebywają oni w tym czasie na CB, odpisują na innych kontach lub sesjach trollowanych i eventach - i nie reagują na zapytanie o ten konkretny post.

17. Postaci nie znają wzajemnie swoich myśli! Nie wolno odnosić się w postach do rozważań innych graczy, znać ich planów, historii, zamierzeń, o ile dana osoba sama się z nimi jakoś nie zdradzi.

a) Wyjątkiem mogą być telepaci, lecz nie zawsze uda im się kogoś odczytać - dogadujcie się pod tym względem lub pytajcie o zdanie MG.

b) Z punktem tym łączy się również zakaz łamania czwartej ściany - bo pozwolenie na to posiadają tylko trzy postaci, a mianowicie Deadpool, She-Hulk i Purple Man, którzy czynili to kanonicznie.

18. Może zdarzyć się tak, że komuś - na przykład - nie przypadnie do gustu pisanie stworzoną lub wybraną dla siebie osobą i będzie chciał wziąć na jej miejsce inną. W takim wypadku należy zgłosić to administracji, która nadzorować będzie oddanie do adopcji - w przypadku kanona - lub zabicie tej postaci. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia! Przede wszystkim nie wolno czynić tego w nieskończoność; bez konsekwencji z własnej woli można dwa razy zrezygnować z postaci na rzecz innej. W miarę możliwości prosimy o doprowadzanie jej wówczas do momentu, gdy można zorganizować to fabularnie. Nie bierzemy tutaj oczywiście pod uwagę sytuacji, gdy postać zginie w okolicznościach sędziowanych - z decyzji administracji. Wówczas wzięcie na jej miejsce kogoś innego nie liczy się do limitu. W razie jakichkolwiek wątpliwości - pytajcie.

19. Zdarza nam się usuwać z forum konta OC - na życzenie gracza lub z powodu nieaktywności - jednakże pozostawiamy związane z nimi karty postaci, które trafiają do archiwum. W przypadku kanonów z kolei konta i karty czekają na nowego właściciela, który może, ale nie musi dokonać edycji KP.

***

Regulamin gry w każdej chwili może ulec zmianie, o czym użytkownicy zostaną oczywiście poinformowani.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
 
Regulamin ogólny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Regulamin-
Skocz do: