Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Christopher Varcer

Go down 
AutorWiadomość
Christopher Varcer

avatar

Liczba postów : 177
Data dołączenia : 19/03/2017

PisanieTemat: Christopher Varcer   Nie Mar 19, 2017 9:23 pm

Imię i nazwisko: Christopher Varcer
Pseudonim: Dla przyjaciół po prostu Chris. Dla innych Jaszczur, jednak woli, jak wszyscy zwracają się do niego po imieniu
Rasa: Royal Reptilian
Miejsce pochodzenia: Miasteczko w stanie Kansas
Wiek: 24 lata
Frakcja: Illuminaci CORE
Wygląd:Chris zdecydowanie różni się od swojej rasy i nie bez powodu jest mylony z mutantem lub dziwną hybrydą. Życie wśród ludzi i odseparowanie od pobratymców wywołało zaburzenie polegające na stałym utrzymaniu cech ludzkich, a raczej zacieraniu się granicy pomiędzy człowiekiem a jaszczurem, przez co nasz gad tak znacząco wyodrębnia się na tle własnego gatunku.
Ale do rzeczy. Mężczyzna w ludzkiej postaci mierzy sobie sto osiemdziesiąt pięć centymetrów i choć sylwetka nie jest jakoś szczególnie umięśniona - jest wyraźnie zadbana. Ma jasną karnację, gdzieniegdzie naznaczoną słabo widocznymi łuskami oraz ciemnymi pręgami, skupionymi głównie na ramionach i plecach.
Włosy koloru ciemnego brązu są średniej długości, lekko uniesione i ułożone do tyłu. Niby nic nadzwyczajnego, lecz bystrzejsze oko dostrzeże, że grzywa ta bezustannie się porusza w zależności od nastroju jej posiadacza. Ciekawość, niepewność, wszystko, czego nie widać na twarzy jest ukazywane na nietypowym grzebieniu do złudzenia przypominającym ten u papug. W rzeczywistości owe "włosy" to bardzo elastyczne kolce, które tylko imitują prawdziwe ludzkie włosy. Wodoodporna struktura może się więc zarówno groźnie nastroszyć, jak i opaść, co często zdradza jego prawdziwy obecny nastrój.
Co charakteryzuje Chrisa w szczególności? Zdecydowanie jest to wygląd jego oczu. Są one bladożółte a pionowa źrenica od razu wyklucza go od człowieka, za którego w tej postaci się podaje. Jakiegokolwiek wyglądu nie Christopher przyjmie - gadzie oczy będą niezmiennym elementem. Białe i ostre zęby nieraz zdobią jego uśmiech, który praktycznie nigdy nie znika z twarzy. Na uwagę zasługuje również zarost na podbródku oraz drobna blizna na prawym łuku brwiowym.
Idziemy dalej. W tej formie Chris idealnie odwzorował ludzkie dłonie, czego nie można powiedzieć o stopach o zielonej, bagnistej barwie, obdarzonych pięcioma przerośniętymi pazurami. Są one całkowicie gadzie, pokryte na całej łuskami. Między ramionami, a szyją po obu stronach wyrasta szereg niewielkich zielonych kolców, przez które Chris zawsze musi pruć bluzy w tamtych okolicach, aby mu nie wadziły.
Jeśli właśnie o ubiór chodzi, reptilianin nieraz przywodzi namyśl bezdomnego i nic w tym dziwnego. Żadne nowe ubranie długo nie nacieszy się swoim żywotem. Właściciel po prostu o nie nie dba i często jest na nich niezliczona ilość dziur, zdobyta podczas licznych eskapad, przygód z psem sąsiadów oraz stadem gęsi. Najczęściej jednak nosi swoją ulubioną poszarpaną ciemnozieloną bluzę na zamek, czerwony t-shirt z białym nadrukiem "Polski Walczącej" bądź czarny z białym logo widocznym na rysunku, bojówki camo i co najdziwniejsze... zniszczone brązowe kapcie; bez skarpet w zestawie. Największa duma i bez wątpienia najbardziej nietypowy element ubioru. Szybko rosnące krogulce na stopach uniemożliwiają mu noszenie zwykłego obuwia. Zresztą... wygląda w nich sexy.
Czy to jest jego prawdziwy wygląd? Tak się najczęściej prezentuje w otoczeniu ludzi. Dość nieumiejętnie, ale jednak. W obliczu zagrożenia może przyjąć formę przejściową i uczynić ze swojego ciała niebezpieczne narzędzie. Paznokcie w każdej chwili mogą zostać zastąpione przez długie pazury, a zęby stać się nieproporcjonalnie długie oraz o wiele bardziej niebezpieczne. Szczęka Chrisa może być o wiele bardziej masywna, przystosowana do wręcz żelaznego zacisku na wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu. Uzębienie Chrisa przypomina wtedy wielki uśmiech, pozbawiony warg, który byłby w stanie go zakryć. Chris potrafi na swoich przedramionach wytworzyć unerwione, podskórne kolce, które w każdej chwili może wyprostować i uczynić z nich niebezpieczną broń tnącą.
Od czasu do czasu można go spotkać w czarnej masce, którą zakłada wtedy, gdy jest w otoczeniu obcych mu osób, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa przed niekontrolowanym ugryzieniem.

Prawdziwy wygląd Chrisa to postać ponad dwumetrowego jaszczura, mierzącego dokładnie dwa metry i dziesięć centymetrów wysokości oraz ważącego jakieś pięćset kilogramów. Łatwo jednak zauważyć, że jest to forma z jedynie dominującymi cechami jaszczura, lecz wciąż nie do końca do niego podobna (Christopher wciąż się rozwija i wszystko jest kwestią czasu). W tej formie ma bardzo dobrze zbudowane ciało oraz zwinny, giętki ogon, który często mu służy jako dodatkowa kończyna oraz jedna z głównych broni jaszczura. Posiada, młode, gładkie i zielone łuski, oznaczone ciemniejszymi pręgami na plecach, ogonie oraz pysku, natomiast na podbrzuszu są one jaśniejsze. Łapy jaszczura mają po cztery palce, a każdy z nich jest wyposażony w duży, ciemnozielony pazur. Chris ma krótki pysk, aczkolwiek dobrze rozwinięty oraz uzębiony. Na czubku głowy znajduje się grzywa z kolców o brązowej barwie, które przypominają włosy dokładnie takie, jakie posiada w ludzkiej formie. Plecy jaszczura są gładkie, pozbawione jakichkolwiek kolców, podobnie jak ogon, wykluczając jedynie kolce na ramionach.

Charakter:

Chris to wyluzowany i otwarty na świat osobnik o przyjaznej osobowości. Nie w jego głowie plany zniewolenia ludności czy kontrola całego świata. Ten reptilianin nie nadaje się do tego.
Ale jedno jest pewne - jest bardzo towarzyski, choć wyraźnie brakuje mu pracy nad sobą. Nie zawsze ma właściwe podejście do innych. Trudno jest zrozumieć jego działania, ponieważ często nie mają one najmniejszego sensu. Robi wiele rzeczy pod publikę a czasem po prostu nie rozumie panujących zasad w obcym środowisku, lecz gdy tylko je pozna, potrafi się do nich odpowiednio dostosować. Uwielbia przebywać w otoczeniu ludzi, obserwować ich i angażować się w ich codzienne życie. Po prostu go to fascynuje i nie wyobraża sobie braku kontaktu z nimi, ich wynalazkami oraz kulturą. Jest wręcz udomowiony i łatwo nawiązuje relacje z mieszkańcami Ziemi. Podobnie jak z innymi istotami, ale te akurat często muszą zapracować na jego zaufanie, co jednak nie jest takie trudne względu na jego charakter i wieczną chęć poznawania.
Dla niego nie istnieje termin "przestrzeń osobista" i często ją narusza. Mniej lub bardziej świadomie. Pogłaszcze kogoś, poklepie, kopnie w cztery litery jeśli ktoś ładnie poprosi. Zawsze do usług, wystarczy być miłym; Chris z przyjemnością zatruje komuś życie swoją obecnością. Niestety nie zawsze działa to w drugą stronę i reptilianin nie zawsze pozwoli dotknąć się obcej osobie - w szczególności w okolicy ramion oraz twarzy. Ludzie często zapominają o tym, że to nie jest zwyczajny człowiek i przez przypadek lub samą ciekawość narażają się na odruchowe ugryzienie jaszczura, który mimo wcześniejszego ukazywania (pozornego) zaufania, może w obawie kogoś ugryźć. Kiedy posiada maskę, staje się całkowicie niegroźny i nikogo nie ugryzie.
Może z początku na takiego nie wygląda, ale Christopher posiada swój instynkt samozachowawczy i sporą czujność. Wbrew pozorom jest bardzo inteligentny i w wielu przypadkach są dowody na to, że pod jego czaszką drzemie wiedza znacznie większa od przeciętnego człowieka, którą idealnie skrywa przed innymi, udając wesołego idiotę. Znajdzie wyjście z wielu sytuacji, potrafi planować, rozwijać się, ucząc na błędach i wykonywać powierzone mu zadania, jednak mało kiedy lubi korzystać ze swojego mózgu przy obecności pozostałych. Woli słuchać się reszty, nawet jeśli ci nie mają racji. Wszystko dla odrobiny rozrywki i niechęci do kłótni o jakieś głupoty.
Nie przepada za walką, dlatego prędzej zaproponuje pójście na kręgle niż ustawkę. Często uważa przemoc za niepotrzebne rozwiązanie i stara się jej na wszelkie sposoby unikać, często w obawie o skrzywdzenie kogoś. W końcu czy nie lepiej jest się przytulić albo coś w tym stylu? Jak sam twierdzi jest pacyfistą, lecz mimo to sprytnie działa innym na nerwy, udając większego idiotę niż jest w rzeczywistości. Takim w końcu zawsze się upiecze, prawda?
To sarkastyczny i niekiedy ironiczny typ. Ma specyficzne poczucie humoru i nie każdy go w tej kwestii zrozumie. Bawią go klasyczne suchary. Słowa lub gesty, które nikim innym nie ruszą potrafią powalić go na łopatki. Również zdarzają się podteksty i rechot w nieodpowiednich momentach.
Często naśladuje zachowania innych, samemu nie zawsze rozumiejąc ich znaczenie. Jest skory do integracji z innymi, dlatego nieraz bywa przez to bardzo namolny. Każdy przyjaciel jest na wagę złota, dlatego mało kiedy na serio szuka wrogów.
Każdy kto go poznaje widzi w nim wielkiego optymistę ze sporym dystansem do samego siebie. Trudno go wytrącić z równowagi, bowiem żadne wyzwiska czy złośliwe komentarze nie sprawiają mu przykrości. Zazwyczaj ignoruje je albo obraca w żart, zupełnie nic sobie z tego nie robiąc. W swoim życiu już się tego nasłuchał i stał się odporny na złośliwe odzywki pod swoim adresem.
Christopher ogólnie dużo mówi. Raz gada z sensem a raz jak niektórzy twierdzą: gada aby gadać. Bywa szczery do bólu, co w połączeniu z masą sarkazmu i szczyptą ironii tworzy mieszankę wybuchową, która zostawia ślady w postaci eleganckich siniaków.
Mężczyzna zawsze służy pomocą. Może niezbyt udolną i bezinteresowną, ale nigdy nie przechodzi obok potrzebującego obojętnie. Jest gotów podejmować ryzyko i diametralnie zmienić swoje nastawienie, pokazując swój prawdziwy, silny charakter. Wtedy dowodzi swojej dojrzałości i poczuciu odpowiedzialności za tych, na których mu zależy, zrzucając fałszywą maskę.
Nie przepada za chamstwem i wywyższaniem się. Nieuzasadnioną przemocą także - w takich przypadkach jest gotów interweniować, ale oczywiście na swój chrisowy sposób. Wszystko na spokojnie, a jak nie wypali to chwyt za cegłę. Jego sposoby radzenia sobie z problemami potrafią zaskoczyć, ale grunt, że działają.

Umiejętności:

Wykwalifikowana pierwsza pomoc - został wyszkolony przez operatorów CORE. Potrafi opatrzyć rany, rozpoznać urazy, a także zachować wszelkie środki ostrożności na miejscu zdarzenia.
Sterowanie pojazdami CORE w oparciu o technologię Crathygtanską - potrafi kontrolować maszyny w CORE, obsługiwać panel dotykowy a także kierować pojazdami za pomocą swych myśli.
Sterowanie pojazdami ziemskimi - potrafi prowadzić ziemski samochód oraz jednoślad.
Szybka nauka - W tym pozornym idiocie tkwi niesamowity intelekt. Znacznie łatwiej przyswaja (bezużyteczną) wiedzę od zwykłego człowieka.
Współpraca - radzi sobie w zespole w różnych sytuacjach. Rzetelnie wykonuje polecenia o ile jest to "fajne" albo ma szczytny cel. Nie bawi się w lidera i wykonuje polecenia niemal każdego. Rzadko bywa w tych kwestiach problemowy;
Zmysł artystyczny - mało kto wie, ale Chris jest wyjątkowo uzdolniony. Potrafi nie tylko rysować i grać na gitarze, ale także tworzyć "z niczego" coś przydatnego. Oczywiście nie chodzi o jakieś cuda technologiczne, lecz o znalezienie prostych, aczkolwiek ciekawych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku. To nie tak, że prawie niczego nie potrafi obsługiwać zgodnie z przeznaczeniem;
Szpiegostwo - Niegdyś zwykła, młodzieńcza ciekawość, lecz obecnie wysoko rozwinięta i przydatna umiejętność;
Skradanie, kamuflaż, ukrywanie się, tropienie celu - umiejętności mocno rozwinięte po długim czasie spędzonym u widm i pilnej nauki tych technik;
System walki widm opierający się na walce wręcz, walce z wykorzystaniem naturalnego uzbrojenia ciała, walce z wykorzystaniem bazowych mieczy, broni drzewcowej czy krótkiej broni białej;
Podstawowe szkolenie w zakresie wykorzystania crathygtanskiego uzbrojenia, wyposażenia oraz technologii;
Podstawy taktyki i działania operatorów CORE wraz z podstawowym szkoleniem operatora;
Zdolności przetrwania w dzikim/wrogim środowisku - przeszedł specjalne szkolenia, które umożliwiły mu lepsze radzenie sobie w trudnych i niesprzyjających warunkach.

Moce:

- Niewidzialność - potrafi wtopić się w otoczenie, a wręcz się z nim zlewać, lecz pod wpływem dekoncentracji moc może zgasnąć. Moc polega na zmianie koloru łusek, co może zmylić nawet bardzo czujnego przeciwnika, który polega głównie na wzroku.

- Zmiennokształtność - ograniczona. Reptilianin potrafi przejąć wyłącznie ludzki wygląd, stosując metodę długotrwałej obserwacji wybranego obiektu. Może dobrać konkretne cechy wyglądu, takie jak kolor włosów, skóry i tym podobne. Nie otrzymuje w ten sposób nowych mocy ani umiejętności. Gadzie oczy pozostają cechą niezmienną. Niewykluczone są inne elementy takie jak ostre kły czy łuski. Potrafi też modulować barwę głosu bez konieczności całkowitej przemiany, co czyni z niego eksperta w sztuce naśladownictwa. Poważne zranienie bądź stres skutkuje przerwaniem działania kamuflażu.

- Wyostrzone zmysły - wszystkie zmysły jaszczura są bardzo dobrze rozwinięte i przewyższają pod tym względem zmysły przeciętnych ludzi. Najlepiej rozwinięty ma zmysły wzroku oraz słuchu. Z węchem trochę gorzej, dlatego rzadko kiedy na nim polega. Oczywiście te zalety czynią go to też bardziej podatnym na hałas i zmiany oświetlenia.

- Mocne szczęki - takie, których zdecydowanie należy unikać. Chris w gadziej formie za ich pomocą jest w stanie zgnieść nawet wzmocnioną stal. To, co wyląduje w jego paszczy, rzadko kiedy wraca w jednym kawałku. Ekhm, paluszki także. Wadą jest sam mechanizm zamykania szczęk, bowiem gdy się zatrzasną, jaszczur nie potrafi od razu puścić, co podczas walki może sprawić niemały problem.

- Gadzi rozum - Christopher w jakiś sposób podświadomie oddziałuje na gady i zazwyczaj czyni je to niegroźnymi dla niego samego. To dzięki tej mocy może np. opalać się z krokodylem lub trzymać w dłoniach dziką jaszczurkę. Nie dotyczy to bezpośredniego przejęcia nad nimi kontroli a niemej komunikacji. Forma telepatii? Możliwe, zależy jak to interpretować. Łuskowate stworzenia po prostu go akceptują. Nie działa to na istoty rozumne i takie, które spotyka po raz pierwszy. W takim przypadku potrzebne jest dłuższe zapoznanie.

- Więź z Urkyn'Vareis - moc, która daje Chrisowi możliwość utrzymywania naturalnej więzi z widmami: naturalnego wykrywania/wyczuwania ich obecności, empatii w kierunku do tych istot, wchodzenia w interakcję z ich artefaktami (np. ostrza stworzone przez widma będą traktowały Chrisa, jak widmo), czy użyczenia sobie ich energii - za ich zgodą.

- Absorpcja promieniowania - zapewne najbardziej specyficzna zdolność jaszczura, która nie polega na samym emanowaniu szkodliwym promieniem, a jego neutralizowaniem. Organizm reptilianina działa jak filtr. Ciało przejmuje radioaktywne cząsteczki, przetwarza je i następnie uwalnia przez skórę nieszkodliwą dla otoczenia dawkę.
Chris umie kontrolować intensywność przejęcia, a także konkretną drogę, dzięki czemu może np. dłońmi uczynić napromieniowany przedmiot bezpiecznym dla człowieka. W tym czasie, w zależności od promieniotwórczości pierwiastka, mogą pojawić się zawroty głowy, mdłości, wzmocnienie gadzich cech a w skrajnych przypadkach przesilenie organizmu, co kończy się przegrzaniem prowadzącym do utraty przytomności.

- Nadludzka wytrzymałość - Jego ciało, skóra oraz łuski są w stanie zatrzymać standardowe pociski małego kalibru i powstrzymać podobne im obrażenia.

- Siła - W ludzkiej formie uniesie ciężar do trzystu kilogramów, natomiast w prawdziwej - do pięciu ton.

- Nadludzka zwinność i szybkość - W końcu to w pewnym sensie przerośnięta jaszczurka. Potrafi ruszyć z miejsca i osiągnąć określoną prędkość znacznie lepiej, niż człowiek. Nie jest to jakaś szczególna moc, ponieważ dogoni co najwyżej autobus. Pazury, które zaczepia o grunt pozwalają na wykonywanie gwałtownych zwrotów, przez co rzadko kiedy się przewraca i trudno jest go trafić czy złapać.

- Nadludzki refleks - Posiada zwiększony czas reakcji oraz lepszy zmysł równowagi, pozwalający mu na wykonywanie sztuczek godnych zawodowego akrobaty.

- Hipnotyzer - Długotrwałe patrzenie w ślepia gada może wprowadzić daną osobę w trans, lecz Chris nie może wpływać na jej decyzje. Moc polega głównie na stłumieniu zmysłów przeciwnika, przerwaniu dotychczasowej czynności oraz bezczynnego stania. W tym czasie Christopher nie może dać się rozproszyć. Działa to na większość zwierząt. Z ludźmi bywa różnie i o skuteczności decyduje sam gracz. Postacie zwykle same orientują się, że coś jest nie tak i w porę dochodzą do siebie, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Bywa też, że nie pamiętają co przed chwilą robiły.
Duże znaczenie przy tej zdolności ma siła woli kierowanej postaci, bowiem dzięki niej jest się w stanie oprzeć działaniu hipnozy.

- Przyspieszona regeneracja - odniesione rany szybko się zabliźniają lub znikają całkowicie. Chris jednak nie może zregenerować utraconych kończyn ani wyleczyć uszkodzonych organów wewnętrznych.

Broń:

(Mordercze kapcie zagłady) Brak. Zwykle takowej nie nosi chyba że liczymy kolce na rękach oraz kły. Okazjonalnie posługuje się uzbrojeniem otrzymanym od Urkyn'Vareis lub CORE.

Ekwipunek:

Zależny od sytuacji. Czasem jest to sprzęt otrzymany od CORE lub widm, a czasem drugie śniadanie.

Historia:

Christopher miał w swoim życiu sporo szczęścia i to jeszcze zanim przyszedł na świat. Jego rasa przez swoje niezliczone podboje nie miała dobrej reputacji i stała się celem dla wielu cywilizacji, które sprzeciwiały się ich działaniom. Reptilianie mieli wielu wrogów i jeszcze więcej problemów, z którymi nie zawsze byli w stanie sobie poradzić. Grupa reptilian, której celem było przetransportowanie zaopatrzenia oraz niewyklutego potomstwa do bezpieczniejszego i niezagrażającego im rejonu, została zaatakowana przez wrogi okręt. Cały statek wraz z towarem został przejęty, a członkowie agresywnej rasy zamknięci na pokładzie obcej jednostki. Mieli trafić do niewoli, lecz zabezpieczenia nie były wystarczające, aby więźniowie nie stanowili zagrożenia. Uwolnili się i wywołali ogromne zamieszanie, które zakończyło się zejściem pojazdu z kursu, a ostatecznie... rozbiciem się na Ziemi, w stanie Kansas - z dala od wszelkiej ziemskiej cywilizacji. Wybuch zniszczył sporą część statku, który dodatkowo stanął w płomieniach. Wszyscy zginęli na miejscu - zarówno więźniowie, jak również załoga, lecz małe jajo, jedyne, które ocalało, leżało na ziemi, zdane na łaskę płomieni. Zostało ono ocalone przez tajemniczy byt, który zabrał je stamtąd i przeniósł w bezpieczne miejsce. Byt ten przypominał dwunożnego smoka, pozbawionego skrzydeł. Jajo zostało zabrane tam, gdzie miało mieć zapewnione opiekę i zostać otoczone miłością większą, niż gdziekolwiek indziej. Byt położył je nieopodal ludzkiego gospodarstwa, gdzie wkrótce zostało odnalezione przez psa oraz troskliwego gospodarza, który nie mógł przejść obok niego obojętnie i zabrał je pod swój dach. Jajo było pod stałą opieką wszystkich domowników, w szczególności siedmioletniego syna gospodarza, który poświęcał mu najwięcej uwagi, każdego poranka oczekując na wyklucie się stworzonka. Jakie więc było jego zdziwienie, gdy z jaja nie wykluł się ptak, lecz jaszczurka, jednak inna, niż wszystkie. Chłopczyk o imieniu Nathan zawołał rodziców i wskazał na istotę, która swym spojrzeniem od razu zdobyła serca całej rodziny.
Chris przez długi czas nie miał imienia i był traktowany jak domowy pupil, mimo swojego nietypowego wyglądu. Dopiero, gdy zaczął przemieszczać się na dwóch łapach oraz naśladować domowników, zrozumieli, że Chris nie był zwykłym zwierzęciem, a plotki o tamtejszych wizytach "obcych" mogły mieć w sobie ziarno prawdy. Nowa rodzina Chrisa nie pozbyła się go, lecz od tamtej pory zaczęła traktować jako pełnoprawnego członka rodziny, zapewniając mu bezpieczeństwo, troskę oraz opiekę. Nauczyli go mówić, pisać, czytać. Chris rozwijał się jak normalne ludzkie dziecko, a nawet szybciej. Z czasem łuski, ogon i jaszczurzy pyszczek Christophera zaczął zanikać, a to wszystko pod wpływem stałej integracji z ludźmi. Reptilianin dorastał, miał szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo, które zdawało się nigdy nie mieć końca. Mieszkańcy wsi dobrze go znali. Zamknięte społeczeństwo i w niejaka wiara w obcych sprawiła, że nikt nie chciał go skrzywdzić. Był zbyt pomocny i uczynny.
Gdy miał niecałe dziesięć lat, jego rodzina postanowiła opuścić gospodarstwo i przenieść się do Nowego Jorku. Wszystko z powodu rosnących problemów finansowych i szansy na lepsze życie. To był stresujący okres dla Chrisa, który nie chciał opuszczać rodzinnego miasteczka. Niemniej wyprowadzili się i zaczął się nowy etap w jego życiu. Wielkie budynki, ulice tętniące życiem. Była to ogromna zmiana, do której Chris szybko się przyzwyczaił, a którą bardzo polubił. Co prawda trudniej było mu o nowe znajomości, jednak kochał wszystko, co nowe.
Niestety był to też okres, kiedy reptilianin był bardziej narażony na choroby, a z tego powodu musiał przyjmować leki, za którymi nie przepadał. Pewnego dnia jego sprzeciw skończył się ugryzieniem ojca w rękę, co Chris bardzo wziął sobie do serca i co uświadomiło go w tym, że nieważne, jak będzie się starać - nigdy nie będzie człowiekiem. Christopher od tamtej pory zdecydował się bardziej uważać na innych oraz na siebie, stał się dużo bardziej odpowiedzialny za swoje czyny i o wiele bardziej rozsądny. Wychodząc na ulice - zakładał maskę, która chroniła obcych przed ugryzieniem, wbrew sprzeciwom rodziców, którzy uważali, że w ten sposób nigdy nie będzie szczęśliwy. Był to jego młodociany bunt, który jednak szybko minął, bowiem nigdy więcej nie zdarzyło mu się kogoś ugryźć.
Christopher dorastał, ale dla innych pozostawał wciąż przygłupim, wiecznie uśmiechniętym chłopakiem, który starał się wszystkich uszczęśliwić i podnosić na duchu. Miał nienaganną opinię, mimo różnych swoich wybryków, które wynikały bardziej z niewiedzy i braku doświadczenia, niż jakichkolwiek złych zamiarów. Trudno było mu się usamodzielnić. Prawie we wszystkim wspierali go rodzice. Mimo radosnej osobowości nie miał zbyt wielu przyjaciół, a już na pewno nie tak wielu, jak w dawnym miasteczku.
Wszystko się zmieniło, kiedy Christopher zaginął. Mężczyzna pewnego dnia zgubił się w wielkim mieście i już nie wrócił do domu. Włócząc się po mieście i szukając drogi powrotnej, natrafił na stare złomowisko, gdzie w niewyjaśniony sposób dziwna energia wciągnęła go przez portal na drugą stronę lustra. To właśnie od tamtego momentu zaczęła się przygoda jego życia. Trafił do obcego wymiaru, gdzie poznał istoty podobne do niego, noszące miano Urkyn'Vareis. To właśnie tam otrzymał szansę zaakceptowania prawdziwego siebie, poznania własnej rasy oraz dawnej przeszłości, a także otrzymał szansę niesienia pomocy innym. Pod okiem widm, odbył niezliczoną ilość treningów, wzmacniających jego ciało oraz duszę. Dokształca się tak aż do dnia dzisiejszego, wśród widmowych braci i sióstr. Pod postacią jaszczura walczy w imieniu dobra, chroni słabszych i żyje nadzieją, że uda mu się kiedyś poznać tego, który niegdyś go uratował.


Inne/ciekawostki:

- Jego mimika nieraz wydaje się być sztuczna i ograniczona m.in. przesadnie eksponuje swój uśmiech nawet wtedy, kiedy nie jest to konieczne. W rzeczywistości Chris naśladuje zaobserwowane emocje, ponieważ pierwotnie nie był do tego zdolny. Sam (nad)szeroki uśmiech ma pokazywać przyjazne nastawienie do otoczenia, lecz dla niektórych jest on przerażający.
- Maska ma za zadanie chronić przed atakiem. Zbliżenie ręki lub jakiegokolwiek przedmiotu do okolic pyska bez jego zgody zwykle kończy się instynktownym ugryzieniem (nawet jeśli owym przedmiotem jest cegła. Nie zapanuje nad tym).
- Nie znosi zimna. Temperatura ciała jaszczura jest w dużym stopniu zależna od temperatury otoczenia. Co za tym idzie, w chłodniejszym środowisku Chris jest ospały, odrętwiały i słaby, zaś w cieplejszym żywy i o wiele bardziej aktywny. Nadmierne przemarznięcie może wprowadzić go w stan hibernacji, z której obudzi go tylko ponowne ogrzanie. Jeżeli po dłuższym czasie to nie nastąpi, a temperatura ciała nadal będzie spadać, może nawet umrzeć.
- Zdarza mu się nie rozpoznawać własnego odbicia lub dostrzec szyby. Wizyta w galerii to koszmar.
- Uwielbia wygrzewać się na słońcu, leżąc na zatłoczonym chodniku, ławce lub w bardziej odpowiednich do tego miejscach. W domu wystarczy mu lampa biurkowa, aby był najszczęśliwszym jaszczurem na świecie.
- Sól w większych ilościach jest dla niego silnie trująca.
- Ma lęk przed rażącym światłem. Błyski potrafią go zdezorientować, a nawet czasowo oślepić.


Ostatnio zmieniony przez Christopher Varcer dnia Pią Lip 21, 2017 7:38 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3652
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Christopher Varcer   Nie Mar 19, 2017 10:05 pm

Parę rzeczy z umiejętności wypadałoby przenieść jednak do mocy. To o szczękach i sile przede wszystkim, reszta pasuje.

Jeżeli chodzi o moce... Niewidzialność - zgaduję, że chodzi Ci o coś w stylu zaawansowanego kameleona? W takim wypadku może być. Co do tej zdolności hipnozy, to standardowo zależna od siły woli i tym podobnych czynników.

Historia - mimo wszystko dopisz krótko te początki postaci, nawet jeżeli nie są powszechnie znane, w tym jej samej. MG potrzebują informacji.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Christopher Varcer

avatar

Liczba postów : 177
Data dołączenia : 19/03/2017

PisanieTemat: Re: Christopher Varcer   Czw Mar 23, 2017 6:44 pm

Coś czułem, że pomieszam te dwa pola. Przepraszam. Przeniosłem już siłę i szczęki do mocy a niewidzialność oraz hipnozę dokładniej opisałem.

Dodałem też początki postaci i odrobinę uszczegółowiłem historię. No i dałem parę zdań do charakteru bo dość koślawo był on opisany.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3652
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Christopher Varcer   Czw Mar 23, 2017 7:51 pm

Niech będzie akcept.

_________________


No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Christopher Varcer   

Powrót do góry Go down
 
Christopher Varcer
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: