Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Delikatne zmiany wizualne

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Amora

Amora


Liczba postów : 109
Data dołączenia : 16/07/2013

Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 3:47 pm

Przeglądam sobie fora i pojawiła się myśl że jednak ten sektor nad forum (w którym znajdują się ogłoszenia i takie tam) mógłby być lepiej zorganizowany i przedstawiać więcej istotnych rzeczy. Koncepcja tabeli nie jest konieczna ale jednak w ten sposób prezentuje się to w miarę przejrzyście. Aktualnie mamy tam kilka punktów, każdy z innej bajki.

UWAGA - robiona na szybko na kolanie


Przydatne linki:

1. Regulaminy
2. Administracja
3. Frakcje
4. Fabuła
5. Misje


Ogólne:

1. Wszystkich nowych graczy zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, w którym zebraliśmy rady i wskazówki pomagające zacząć zabawę. Oprócz tego zachęcamy również do zapoznania się ze zbiorem rad dotyczących pisania postów.

2.  Zapraszamy do rejestrowania się jako postaci kanoniczne oraz do przejmowania zwalnianych kont. Więcej informacji o kanonach znaleźć można w tym temacie.

3. Na forum mamy obecnie lato roku 2014.

Eventy:
1. Uwaga! Na terenie Stanów Zjednoczonych doszło do eksplozji nuklearnej, która zniszczyła Houston. Telepaci, postaci czułe na przepływ energii życiowej lub posiadające odpowiednią technologię mogą to odebrać przed reakcją mediów.

Rekrutacja do organizacji

1. X men
2. X Factor
3. Young Avengers
4. Runaways
5. Avengers
6. Strażnicy Galaktyki



Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 3:59 pm

Pomysł jest, tylko na tle innych for - jednym z wielu wyróżniających nas czynników, są kwestie wizualne. A dokładniej - minimalizacja zbędnych informacji czy "upgradów" graficznych.
Wszystkie potrzebne informacje są łatwo dostępne w działach, bez potrzeby przechodzenia z działu do poddziału, a następnie do podpoddziału.
"System" który aktualnie tu działa, nagradza również osoby interesujące się nieco bardziej, niż tylko te, które oczekują na podanie wszystkiego na talerzu. Zwłaszcza, że postaci, które coś wiedzieć powinny - otrzymując to bezpośrednio od MG (niektórzy mimo to, uparcie ignorują informację, a potem narzekają, że nie mają nic do roboty).

Jeśli ma zajść jakaś zmiana, to okej. Ale nadal - minimalistyczny design oraz coś, co nie będzie zerżnięte z pozostałych 150 forów, które używają dokładnie tego samego schematu. Zwłaszcza, że zazwyczaj się on nie sprawdza, niezależnie od tego czy jest takie "wyróżnienie" czy go nie ma.
Powrót do góry Go down
Surge
Mistrz Gry
Surge


Liczba postów : 277
Data dołączenia : 04/05/2013

Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 4:08 pm

Tego rodzaju tabelka jest strasznie oklepana. Zdecydowanie lepiej postawić na oryginalność, a nie oklepany wzór. Mi tam się podoba, że to forum wygląda inaczej. Fakt, kiedy tu weszłam to na pierwszy rzut oka mnie przeraziło, ale chciałam grać, więc wzięłam się za czytanie.
Powrót do góry Go down
Amora

Amora


Liczba postów : 109
Data dołączenia : 16/07/2013

Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 4:10 pm

Minimalistyczny design sprawdza się w chwili gdy już masz zapewnione grono odbiorców. Ten sektor jako pierwszy rzuca się w oczy nowo przybyłym potencjalnym graczom. Dobrze gdy byłyby to najistotniejsze informacje, przykuwające uwagę a nie tekst wielkości maku.

Poza tym ten system się sprawdza? Bo jakoś nie widzę nowych graczy bijących się o przejmowanie postaci wymienionych aktualnie w tym sektorze.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 4:16 pm

Amora napisał:
Minimalistyczny design sprawdza się w chwili gdy już masz zapewnione grono odbiorców. Ten sektor jako pierwszy rzuca się w oczy nowo przybyłym potencjalnym graczom. Dobrze gdy byłyby to najistotniejsze informacje, przykuwające uwagę a nie tekst wielkości maku.

Poza tym ten system się sprawdza? Bo jakoś nie widzę nowych graczy bijących się o przejmowanie postaci wymienionych aktualnie w tym sektorze.

Słaby argument, bo na innych PBFach również nie dostrzeżemy tabunów graczy "bijących się o przejmowanie postaci".

"Systemu" w tym nie ma. Preferujemy gracza potrafiącego czytać oraz wyszukiwać informacje, potrafiącego go pozyskać z różnych źródeł - nawet od nas. A my chętnie się wszystkim dzielimy. Nagłówka, dla samego funkcjonowania forum, może po prostu nie być. Niczego nie zmieni.
Powrót do góry Go down
Surge
Mistrz Gry
Surge


Liczba postów : 277
Data dołączenia : 04/05/2013

Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 4:18 pm

Eee... Bo nie każdy chce przejmować postacie? Jedni wolą inne kanony, drudzy wolą OC. Jak ktoś będzie zainteresowany przejęciem postaci to się zgłosi do admina. A jak nie będzie mógł znaleźć wątku? Inni gracze chętnie pomogą i wskażą. Ja nie widzę problemu. Zobaczymy co na to inni.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 4:41 pm

Dla mnie takie podanie linków na widoku nie ma większego sensu. Jeśli użytkownikowi na czymś faktycznie zależy - poszuka. Wykaże się chęcią znalezienia tego. Jak go już samo klikanie do wątków zniechęca to nie wiem czego oczekuje od samej gry na forum.

No i tak jak twierdzą pozostali, taką tabelkę wszędzie się spotyka. Po co robić kolejną kopię? Niech lepiej nowi już na samym starcie widzą, że to forum nie trzyma się ściśle jednego wzorca i chce zaoferować coś od siebie. Mi obecny wygląd nie przeszkadzał i nie przeszkadza. Podoba mi się tak jak jest i jako nowy gracz nie miałem z tym żadnego problemu.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1Nie Sie 13, 2017 6:17 pm

Na tę chwilę nie planujemy żadnych zmian wizualnych. Być może w przyszłości do jakichś - drobnych - dojdzie, ale za to już teraz ze zdecydowaniem mogę stwierdzić, że takiej tabelki na pewno wstawiać nie będziemy. Ani to oryginalne, ani - przynajmniej moim zdaniem - ładne. W związku z tym archiwizuję temat.
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content





Delikatne zmiany wizualne Empty
PisanieTemat: Re: Delikatne zmiany wizualne   Delikatne zmiany wizualne Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Delikatne zmiany wizualne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Offtopic :: Archiwum-
Skocz do: