Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Longshot

Go down 
AutorWiadomość
Longshot

Longshot

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 24/09/2017

Longshot Empty
PisanieTemat: Longshot   Longshot Icon_minitime1Sro Lis 01, 2017 2:10 pm

Imię i nazwisko:
Nieokreślone

Pseudonim:
Longshot, Jumping Jack, The Lucky One

Rasa:
Bioinżynieryjny wojownik. Klon Shatterstar'a.

Miejsce pochodzenia:
Mojoverse - Inny wymiar

Wiek:
Koło trzydziestki

Frakcja:
X-Factor

Wygląd:
Longshot 2b254d2f3e04674ed790b6aa162a5640--x-men-comics-marvel-comics

Longshot to nieziemsko atrakcyjny mężczyzna, który dzięki inżynierii genetycznej często przykuwa uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn, choć tych drugich rzadziej to dotyczy. Wzrostem mierzy blisko 186 cm, a jego waga wynosi 73 kg. Ma atletyczną, bardzo zadbaną budowę ciała. Nieskazitelna cera i idealne rysy twarzy, według wielu osób, czynią go chodzącym ideałem.
Longshota najbardziej charakteryzują jego długie blond włosy oraz niebieskie oczy, przy czym lewe świeci intensywnym złotym blaskiem w kształcie gwiazdy, gdy korzysta ze swoich mocy. Jest również coś, co nie rzuca się w oczy tak od razu, a są to zaledwie trzy palce oraz kciuk u każdej z rąk. Od zwykłego człowieka wyróżnia go również to, iż posiada dwa serca oraz puste kości, co w połączeniu z jego muskulaturą zapewnia mu niesamowitą zwinność.
 Mężczyzna najczęściej nosi na sobie czarny kostium z symbolem gwiazdy na prawej piersi. Nieraz ma przy sobie również jeden ze swoich naramiennych pasów, w którym przechowuje ostrza, przy czym zdarza mu się zabierać ze sobą sztylet, przymocowany do prawego uda.

Charakter:
 Longshot to osobnik pozbawiony wielu wspomnień. Urodzony wojownik, który wiele razy wykazał się niesamowitą odwagą oraz męstwem, stając na czele (niezliczonych) rewolucji przeciwko Mojo - okrutnemu władcy z wymiaru, z którego mężczyzna pochodzi.
Wśród przyjaciół to prawdziwy lekkoduch, który nie stroni od żartów i dba o dobre samopoczucie innych. Blondyn sprawia wrażenie wiecznego podrywacza i poszukiwacza nowych wrażeń, lecz często to wcale nie on wykonuje ten "pierwszy krok". Jest lubiany, choć bywa też problematyczny, zwłaszcza, kiedy za sprawą mocy, sama jego obecność potrafi odwrócić uwagę osób znajdujących w pobliżu lub gdy nie potrafi trzymać języka za zębami. Momentami potrafi zachowywać się jak dziecko, jednak umie także zachować zdrowy rozsądek i powagę - w końcu nie bez powodu w swoim świecie jest nazywany bohaterem.
Z pewnością jest to również niezastąpiony członek X-Factor. Jego moce niejednokrotnie są bardzo przydatne i doceniane, a samo zaangażowanie i chęć pomocy czyni z niego wartościowego wspólnika. Lubi działać w zespole i nieraz wykazuje się sporą pomysłowością. Jest otwarty, towarzyski, skory do poświęceń. Doskonały przyjaciel i towarzysz podczas misji.

Umiejętności:
- Celność - nawet bez swoich mocy Longshot wykazuje niemalże nieludzką celność przy ciskaniu drobnymi obiektami, takimi jak ostrza czy gwiazdki. Przy użyciu swoich zdolności może natomiast to robić praktycznie na ślepo.
- Obsługa specjalistycznego sprzętu - w tym jetpacków, lotni czy broni energetycznej i laserowej oraz podobnych wynalazków, z którymi miał styczność w trakcie swojej kariery w Mojoworld oraz później już na Ziemi.
- Akrobatyka - Longshot jest wyjątkowo uzdolnionym akrobatą, co tylko wspomagają jego moce.
- Walka bronią białą - a dokładniej tą z ostrzami, czyli mieczami, nożami, sztyletami i tym podobnymi obiektami.
- Walka wręcz - Longshot jest doświadczonym wojownikiem, szkolił się w walce zarówno w Mojoverse, jak i później pod okiem X-Men.

Moce:
Longshot posiada szeroki zestaw zdolności, uzyskanych drogą inżynierii genetycznej i wzmocnionych magią. Choć bywa uznawany za mutanta przez swoje powiązania z X-Men, to tak naprawdę nim nie jest. Do jego mocy zaliczają się:

* Nadludzka prędkość, zwinność, zręczność, giętkość, wytrzymałość, wyczucie równowagi, koordynacja i refleks - wszystko to sprawia, że Longshot jest niesamowitym akrobatą, szczególnie w połączeniu z faktem, że jego kości są puste, ale muskulaturę posiada ludzką. Dla przykładu był w stanie unikać ciosów Spider-Mana.

* Czynnik regenerujący - działa szybko, choć nie pozwala mu odtwarzać kończyn i organów wewnętrznych.

* Nadludzka atrakcyjność - inżynieria genetyczna doprowadziła do tego, że Longshotowi ciężko się oprzeć, a on sam nie musi w tym celu nic robić. Jest to zdolność pasywna, mężczyzna nie ma nad nią żadnej kontroli. Kobiety w jego otoczeniu często zakochują się w nim od pierwszego wejrzenia, rzadziej przytrafia się to mężczyznom.

* Psychometria - Longshot potrafi czytać przedmioty i osoby. Poprzez kontakt fizyczny jest w stanie poznać wspomnienia, myśli czy uczucia związane z jednym i drugim, a czasami spoglądać nawet w ich przyszłość. W ten sposób może na przykład dowiedzieć się kto wejdzie w posiadanie danego obiektu. Szczególnie wyraźnie odbiera te silne odciski psychiczne, związane z istotnymi wydarzeniami lub intensywnymi odczuciami. Poza tym zdolność ta czyni go również wrażliwym na niedawno zmarłych i pozwala mu słyszeć głosy takich duchów.

* Manipulacja prawdopodobieństwem - użyta przy jego stworzeniu magia dała Longshotowi moc psionicznego wpływania na pola prawdopodobieństwa wokół jego ciała w taki sposób, by mógł wywoływać dla siebie efekt szczęścia, w tym również nieświadomie. Zdolność ta wiąże się z ideą miejsca Longshota we wszechświecie i pozwala mu znajdować się dokładnie tam, gdzie najlepiej w danym momencie pasuje. Dzięki temu nawet bardzo nieprawdopodobne - ale nie niemożliwe - wydarzenia mogą powstawać na jego korzyść.
Moc ta pozwala także mężczyźnie w pewnym stopniu odpierać efekty cudzej manipulacji rzeczywistością. Kiedy świat zostaje wokół niego zmieniony, Longshot tak czy siak zachowuje wspomnienia o jego poprzednim stanie.
Kontrola prawdopodobieństwa mężczyzny jest silnie uzależniona od pozytywnych aspektów jego osobowości. Gdyby chciał użyć jej w celach samolubnych lub po prostu złych, jego moce by do tego nie dopuściły i albo by nie zadziałały albo wywołałyby efekt przeciwny do oczekiwanego, czyli doprowadziłyby do pecha. Podobnie stałoby się w sytuacji, gdyby utracił nadzieję czy pewność siebie.
Poza tym istotne jest również to, że kiedy Longshot wywołuje dla siebie szczęście, jego zdolności dla równowagi powodują pecha w innym miejscu - najczęściej dla kogoś innego. Można powiedzieć, że ściąga ku sobie cudzy przydział szczęścia. Kiedy mężczyzna nadużywa tej mocy, pech ten może w końcu dotknąć nawet jego.

** Podczas korzystania z nadludzkich zdolności lewe oko Longshota emituje złoty blask na kształt gwiazdy.

Z czasem czułość Longshota na sprawy nadnaturalne, duchowe i psychiczne wzrosła, powoli rozwijając się między innymi w stronę mediumizmu.
* Widzenie śmierci - mężczyzna jest w stanie dojrzeć niewyraźną aurę przypominającą ciemny dym, kłębiący się przy osobach, którym w danym momencie grozi zgon. Niebezpieczeństwo może wynikać na przykład z choroby czy z czyichś złych zamiarów - i może przeminąć, gdy sytuacja się zmieni. Longshot nie zobaczy więc aury przy kimś, kogo następnego dnia potrąci samochód, ale u osoby cierpiącej na raka lub będącej właśnie celem zabójcy - już tak.
* Widzenie bytów - ukrywające się duchy, demony, anioły i inne byty - w tym sama Śmierć - mogą zostać przez mężczyznę wychwycone. Te silniejsze po prostu wyczuje lub zauważy nieprawidłowości w ich otoczeniu - jak na przykład rozmazany obraz - zaś w przypadku tych słabszych zobaczy ich prawdziwą postać.
* Odpędzanie bytów - działa w stosunku do duchów, słabszych demonów - rzecz jasna tych piekielnych, a nie na przykład kosmitów - i tym podobnych istot bezcielesnych, w tym nawet form astralnych. Pozwala Longshotowi odrzucić od siebie lub nawet przegonić na jakiś czas tego rodzaju byty. Nie odsyła ich to do zaświatów czy ich własnych ciał, więc nie jest trwałym rozwiązaniem, lecz kupuje czas na działanie.

Broń:
Bardzo ostre ostrza przypominające kształtem mniejsze wersje noży rzeźniczych, najczęściej zebrane w przedziałach pasa naramiennego. Longshot posiada kilka takich pasów, większość z nich ma czterdzieści kieszeni, ale ich najmniejsza liczba wynosiła jak do tej pory trzydzieści trzy, a największa sześćdziesiąt.
Poza tym mężczyźnie zdarza się ukrywać w prawym bucie mały nożyk, a także - jeżeli to tylko możliwe - nosić długi sztylet w pochwie przymocowanej do prawego uda.

Ekwipunek:
Lina wraz z zakończeniem pod postacią haka, mającego za zadanie zaczepianie jej o budynki i inne powierzchnie. Zestaw kolców do rzucania, z których po ciśnięciu uwalniane są przypominające sieć druty, służące do krępowania celu. Oprócz tego nic szczególnego. Portfel, telefon i tym podobne.

Historia:
Longshot powstał w wymiarze Mojoworld jako efekt eksperymentów Arize'a, naukowca odpowiedzialnego za szybki rozwój technologiczny tego świata oraz za dostarczanie władcy Mojo ludzkich niewolników. Utworzony został na podstawie materiału genetycznego Shatterstara, przeniesionego do Mojoverse przez Mephisto z innego momentu w czasie. Dało to początek paradoksowi, gdyż lata później Longshot zapłodnił Dazzler, która urodziła właśnie Shatterstara, ale żadne z rodziców o tym nie pamięta, gdyż ich wspomnienia zostały usunięte. Ich dziecko zostało wysłane sto lat w przyszłość, aby zachować ciągłość linii czasu.

Zanim został wygnany za sprzeciwianie się rasie rządzącej Mojoworld, czyli Spineless Ones, Arize zadbał o to, aby Longshot otrzymał szereg wyjątkowych zdolności oraz głębokie pragnienie dążenia do wolności. To dzięki tym cechom - po latach bycia zmuszanym do wykonywania niebezpiecznych wyczynów dla uciechy Mojo i Spineless Ones - Longshot stanął wreszcie na czele rebelii i został jej legendarnym bohaterem. Niestety Spiness Ones złapali go i wywołali w nim amnezję, ale mimo to udało mu się im uciec i trafić przez międzywymiarowy portal na Ziemię.

To dopiero na Ziemi Longshot otrzymał swoje imię i poznał kaskaderkę Ritę Wayword, z którą połączyła go przyjaźń oraz głębsze uczucie. Mojo nie dał mu jednak spokoju i spróbował go dopaść, aby Longshot nie mógł powrócić i ponownie wzburzyć niewolników, tym razem opowieściami o Ziemi. Podbicie tej ostatniej uznał za miły bonus. Powoli odzyskujący wspomnienia Longshot zmusił go do wycofania się do Mojoworld, dokąd za nim podążył, chcąc go tam zabić i sprowadzić tysiące niewolników na Ziemię, by zwrócić im wolność. Nie zdążył tego dokonać, bo zanim jeszcze do końca powróciła jego pamięć, Mojo odesłał go z powrotem na Ziemię...

A dokładniej do Danger Roomu w Instytucie Xaviera. Longshot został tam znaleziony przez X-Men i spędził z nimi sporo czasu, wykonując wraz z nimi misje, odbywając przygody i nawiązując liczne znajomości. To przez nich poznał między innymi Dazzler, z którą rozpoczął związek. Po odzyskaniu wspomnień Longshot skorzystał z pomocy Lili Cheney i wraz z nią udał się do Mojoverse, zamierzając raz na zawsze pozbyć się Mojo. Choć zostali złapani, X-Men ruszyli im na pomoc i Longshot - jak wówczas sądził - był w stanie zabić swojego wroga. Razem z Dazzler postanowił zostać w Mojoworld, gdzie wzięli ślub i oczekiwali dziecka.

Sprawy skomplikowały się wraz z powrotem najpierw klona, a następnie prawdziwego Mojo. Ostatecznie Dazzler uciekła na Ziemię sama, przekonana, że Longshot zginął. Zamiast tego mężczyzna został jednak znowu uwięziony, a uwolnili go dopiero skaczący między wymiarami Exiles, do których na pewien czas dołączył, nim powrócił na dobre na Ziemię, by spróbować ułożyć sobie na niej życie. Przed opuszczeniem Mojoverse, Longshot znów stracił wspomnienia - odebrane mu przez Mojo w ramach jego umowy z Exiles - dlatego przy ponownym spotkaniu z Dazzler kompletnie jej nie pamiętał i ich relacja zaczęła się tworzyć od nowa. Choć amnezja nie była całkowita, to na tyle poważna, że Longshot przestał nawet rozumieć swoje moce.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Longshot Empty
PisanieTemat: Re: Longshot   Longshot Icon_minitime1Sro Lis 01, 2017 2:55 pm

Parę uwag do mocy.
Czynnik regenerujący standardowo - drobne uszkodzenia szybciej od tych głębszych czy poważniejszych, które mogą leczyć się nawet parę godzin.
Nadludzka atrakcyjność... Pewnie najlepiej będzie to oprzeć na sile woli i stanie psychicznym otaczających go osób.
Niektóre obiekty magiczne mogą się bronić przed psychometrią, szczególnie te w jakimś sensie świadome.

Poza tym akcept.

_________________

Longshot GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
 
Longshot
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: