Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Marvel Puzzle Quest

Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Sty 25, 2018 6:11 pm

Tyle osób na forum gra w puzzelki, że chyba najwyższy czas założyć dotyczący ich temat. Z nudów przeglądam czasem podawane przez twórców informacje, więc mogę podrzucać zapowiedzi i inne nowości, a poza tym... Dyskutujmy, wymieniajmy się radami i wskazówkami, wciągajmy w naszą sieć kolejne osoby, chwalmy się osiągnięciami.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Sty 25, 2018 6:30 pm

Wrzucam post pod postem, bo nie chcę zaśmiecać tego pierwszego, który będzie się przecież przewijał na następnych stronach. Pewnie część osób już wie, ale w puzzelkach pojawiła się nowa legenda, Robbie Reyes. Póki co wygląda świetnie, a już na pewno lepiej od starego Ghost Ridera... Między innymi wizualnie, ale przede wszystkim jego moce zapowiadają się bardzo dobrze. Opierają się na pokrywaniu planszy generującymi obrażenia płytkami i na zbieraniu AP, a potem na atakowaniu najsilniejszego przeciwnika. Jego umiejętności to:
• Hell Ride (dziewięć zielonych AP) - tworzy płytki niszczące co turę znajdujące się w pobliżu trzy czerwone, zielone lub czarne klocki, które dodają AP i generują obrażenia.
• Chain Whip (siedem czerwonych AP) - ogłusza przeciwnika i tworzy czerwoną płytkę, która zadaje mu obrażenia przy jej sparowaniu. Kiedy jest na planszy, moc ta zmienia się w Judgement Day - i pozwala usunąć wspomnianą czerwoną płytkę za jeszcze większe obrażenia.
• Damnation (dziesięć czarnych AP) - potężny atak, którego siła rośnie wtedy, gdy wybieramy przeciwnika odpowiedzialnego za zadanie nam największych obrażeń.
Podsumowując, świetna postać do usuwania najpotężniejszej postaci w drużynie wroga. Twórcy sugerują rozmieszczenie okładek 3/5/5 lub 5/3/5. Podpowiadają też, że Doctor Strange (Sorcerer Supreme), Peggy Carter i Yondu powinni sprawdzać się z nim w drużynie.

Skarbiec z postacią jest już dostępny, to samo tyczy się eventu Galactus Hungers, w którym można zdobyć tokeny dające szansę na zwerbowanie Robbie'ego. Osobiście rozważam nawet wydanie CP, choć do tej pory byłem temu gorąco przeciwny. No, ale Robbie.
Powrót do góry Go down
Fenris
Mistrz Gry
Fenris

Liczba postów : 586
Data dołączenia : 08/06/2012

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Pią Sty 26, 2018 11:29 am

Huh, pięciogwiazdkowcem go zrobili? Chyba nieprędko go trafię.

Z innej beczki, skoro nas tylu tutaj jest to może zrobimy dedykowany forumowy alliance?
Śmiesznie byłoby poznajdować się w puzzelkach XD Nawet jeśli trzeba by było uzupełnić randomami.

No chyba że pomysł jest głupi, to mnie wygwiżdżcie.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Pią Sty 26, 2018 12:12 pm

Myślałem o tym, ale szczerze mówiąc to się nie bardzo opłaca. Z tego co zauważyłem mamy osoby, które grają codziennie i strasznie aktywnie, ale także takie, które sobie czasem trochę popykają. W przypadku wydarzeń na cały sojusz zaczęlibyśmy się jeszcze kłócić, że nie udaje nam się uzbierać na nagrody, bo ten czy tamten zrobił tylko jedną walkę i odpuścił, zamiast pomagać. No i jak mówisz, na pewno trzeba by było uzupełnić przypadkowymi osobami, bo nie opłaca się mieć wolnych miejsc, a dwudziestu graczy chyba nie uzbieramy. Poza tym... Co w sytuacji, gdy ktoś nowy z forum zacznie grać, a my będziemy mieć pełny sojusz? Z jednej strony byłby forumowy, więc ktoś nasz powinien mieć pierwszeństwo, ale wyrzucenie kogoś dla zrobienia miejsca to kiepskie zachowanie.

Co do Robbie'ego, to możesz próbować wydać na niego CP. Jeden token kosztuje ich chyba dwadzieścia pięć, więc to jak za każdy legendarny. Problem w tym, że nie masz pewności, że na niego trafisz, a nie pamiętam w tej chwili jakie są szanse. W skarbcu powinna być o tym informacja. Obstawiam, że 1:7? W tym wydarzeniu z Galactusem będzie ciężko, ale teoretycznie są dwa tokeny do zgarnięcia - jeden za indywidualną grę, drugi za cały sojusz. Ja już wiem, że raczej się nie uda. W indywidualnym jestem na 87'169 z 900'000 potrzebnych punktów, a sojusz dobił dopiero do trzeciej nagrody, gdzie token to ósma. To... Idę robić nową rundę.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sob Lut 10, 2018 11:08 pm

Przy obecnym evencie pojawił się Black Panther z czterema gwiazdkami - King of Wakanda. Opiera się na tworzeniu specjalnych kostek, wzmacnianiu ich oraz zużywaniu ich do atakowania. Jego umiejętności:
• Protector of Wakanda (siedem żółtych AP) tworzy żółte kostki generujące różnego rodzaju specjalne klocki - strike, protect, attack. Jeżeli aktywna jest jeszcze jedna postać, to je fortyfikuje, a jeżeli dwie, to nadaje im większą siłę.
• Kinetic Shield (osiem niebieskich AP) tworzy ufortyfikowane kostki ochronne, a do tego pasywnie zadaje obrażenia za każdą z nich, maksymalnie do ośmiu na planszy.
• Tooth and Claw (dziesięć czerwonych AP) to atak skupiający się na zadawaniu obrażeń i w dodatku zwiększający siłę ufortyfikowanych kostek specjalnych.
Twórcy sugerują jako dobrych partnerów dla tej postaci Green Goblina, Hawkeye'a (w wersji Clinta Bartona), Luke'a Cage'a (Power Mana) i Iron Fista (Danny'ego Randa).
Jeszcze w tym samym miesiącu ma zostać wypuszczona Shuri - i wtedy zostanie powtórzony ten event.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Lut 22, 2018 12:31 pm

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, wraz z kolejnym wydaniem eventu Fight for Wakanda dostajemy Panterę za Panterą, czyli tym razem Shuri... Tylko... Jakoś dziwnie wyglądającą... I z nietypowymi zdolnościami... Więc obstawiam, że to wersja z filmu. Szkoda, ale trudno. Tak czy siak, zawsze to jakaś nowa postać z czterema gwiazdkami.
Shuri opiera się na wzmacnianych kostkach, potrafi obniżać koszt odpalania mocy dla sojuszników i zwiększać go dla przeciwników. Do tego dochodzą stuny i wykorzystywanie wzmacnianych kostek dla dodatkowych obrażeń. Jej umiejętności:
• Vibranium Tech (niebieska pasywka) - używa wzmocnionych kostek do zwiększenia liczby AP potrzebnych do uruchomienia mocy przeciwników oraz do zmniejszenia jej dla sojuszników. Maksymalnie o trzy AP.
• Twin Blasters (jedenaście zielonych AP) - atak zadaje obrażenia i niszczy losowe kostki. Jeżeli znajdą się wśród nich te wzmocnione, dodatkowo stunuje przeciwnika. Usunięte klocki również zadają obrażenia, ale nie produkują AP.
• Vibranium Virtuoso (osiem czerwonych AP) - wzmacnia specjalne lub zwykłe kostki i usuwa losowo wybrane wzmocnione klocki specjalne przeciwnika. Przy złączeniu wzmocnionych kostek zadaje dodatkowe obrażenia.
Twórcy sugerują jako dobrych partnerów dla Shuri Black Panthera (wersja King of Wakanda), Green Goblina, Hawkeye'a (Clinta Bartona), Luke'a Cage'a (Power Mana) i Iron Fista (Danny'ego Randa). Podsuwają też rozłożenie mocy 5/3/5, by najlepiej wykorzystywać jej support.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Mar 08, 2018 1:37 pm

Tym razem dostajemy Jessicę Jones w wersji Alias Investigations, specjalnie ze względu na drugi sezom jej serialu. Będzie to postać z pięcioma gwiazdkami i wygląda na to, że całkiem niezła. Jej zdolności:
• Defenestrate (dziewięć czerwonych AP) - silny atak skupiający się na obrażeniach oraz przemieniający losowo wybrane kostki w takie typu strike.
• Body Check (jedenaście czarnych AP) - ta umiejętność zadaje trochę większe obrażenia bazowe, a do tego jeszcze dodatkowe za każdy kolor naszych specjalnych płytek.
• Damning Evidence (niebieska pasywka) - na początku każdej tury wytwarza dla przeciwnika kostki - pułapki, chyba że na tablicy są już takie cztery. Gdy je połączymy, zyskujemy trzy AP w naszym najsilniejszym kolorze i zadajemy spore obrażenia. Poza tym - również na początku tury - jeżeli posiadamy sześć lub więcej niebieskich AP, ukazują nam się na chwilę pułapki przeciwnika.
Twórcy sugerują, że dobrymi towarzyszami dla Jessici będą Agent Coulson, Blade (Modern), Carnage, Gamora (Awesome Mix Volume 2) oraz Groot (Awesome Mix Volume 2).
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Mar 21, 2018 9:27 pm

Znowu nowa postać - tym razem Valkyrie (Asgardian Warrior), niestety w swoim paskudnym, czyli filmowym wydaniu. Szkoda, ale co zrobić. Valkyrie ma cztery gwiazdki i póki co porównywana jest do Gamory. Jej zdolności:
• Dragonfang Fury (jedenaście czerwonych AP) - zadaje kilka ciosów, początkowo trzy, potem pięć, w zależności od poziomu. Jeżeli wybrany przeciwnik umiera, pozostałe ataki przechodzą na następnego.
• Bounty Hunter (czarna pasywka) - tworzy czarną kostkę odliczającą, która obiera za cel losowego wroga. Jeżeli zostanie on zabity lub otrzyma wystarczająco wysokie obrażenia do momentu odpalenia tej płytki, otrzymujemy AP z naszego najsilniejszego koloru i niszczymy przeciwnej drużynie AP z jej najsilniejszego koloru.
• The Best Defense... (żółta pasywka) - gdy sojusznik Valkyrie otrzyma określoną liczbę punktów obrażeń, tworzy żółte kostki typu strike. Jak długo przeciwnik posiada mniej niż osiem AP w danym kolorze, połączenia w nim utworzone zabierają mu więcej zdrowia.
Jako dobrych sojuszników do drużyny z Valkyrie twórcy sugerują następujace postaci: Captain Marvel (Carol Danvers), Blade (Modern), Punisher (Max) oraz Iron Fist (Danny Rand).
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Kwi 04, 2018 4:50 pm

Najnowsza postać to Jubilee z czterema gwiazdkami, wariant Uncanny X-Men. Jej zdolności:
• Heart of the Team (żółta pasywka) - jeżeli kostki ze znakiem Jubilee zostaną połączone w chwili, gdy będzie miała mniej punktów życia od przeciwnika, zdolność ta zadaje dodatkowe obrażenia. Jeżeli na tablicy znajdują się wzmocnione kostki, umiejętność zaczyna dotyczyć także sojuszników Jubilee.
• Light Show (dwanaście fioletowych AP) - losowo zmienia kolory wokół dwóch wybranych kostek, a do tego zadaje obrażenia i blokuje część przeciwników.
• Roman Candle (dziewięć zielonych AP) - tworzy wzmocnione kostki, zastępując nimi wrogie płytki typu Strike, Protect czy Attack, a oprócz tego zadaje obrażenia całej drużynie przeciwnika.
Twórcy sugerują parowanie Jubilee z postaciami takimi jak Thor (wersja Goddess of Thunder), Lockjaw oraz Black Bolt.
Powrót do góry Go down
Silas Søgaard

Silas Søgaard

Liczba postów : 25
Data dołączenia : 08/04/2018

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Kwi 12, 2018 8:11 pm

Ściągnę i dołączę, pewnie trochę popykam. Czy jesteście w jakiejś grupie/klanie/sojuszu, macie jakieś reflinki albo coś podobnego?
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Kwi 12, 2018 8:27 pm

Nie wiem jak inni, ale ja jestem w osobnym sojuszu. Kiedyś była propozycja założenia forumowego, ale wydaje mi się, że to kiepski pomysł, bo każdy z nas stoi inaczej z czasem na grę... A zdarzają się eventy, na które pracuje cały sojusz.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Kwi 19, 2018 2:40 pm

Zbliża się film, więc dostajemy Kapitana Amerykę w wydaniu Infinity War. Chyba będzie miał ładną okładkę, z tego co widzę... I na pewno pięć gwiazdek. Jego zdolności:
• Rope-a-Dope (osiem czerwonych AP) - po aktywowaniu zadaje duże obrażenia wszystkich przeciwnikom poza tym na froncie. Kiedy oponent zostaje już tylko jeden, moc ta zmienia się w Coup de Grâce.
• Coup de Grâce (dziesięć czerwonych AP) - zadawane obrażenia rosną w stosunku do Rope-a-Dope, a do tego umiejętność niszczy całe nasze AP - z wyłączeniem team-upowego - za każdy jego punkt zabierając wrogowi jeszcze więcej życia.
• Man Without a Country (sześć fioletowych AP) - pozwala nam wybrać kostkę i niszczy część AP przeciwnika w jej kolorze, po czym zmienia ją w płytkę odliczającą. Póki znajduje się ona na planszy, wrogowie nie mogą odpalać zdolności o tej barwie.
•On your Feet, Soldier! (piętnaście żółtych AP) - wskrzesza pokonanego sojusznika i przywraca mu część punktów życia.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Maj 02, 2018 11:45 pm

Do MPQ dołączyła nowa postać z czterema gwiazdkami - wynikająca z niedawnego filmu Infinity War. Tym razem jest to Black Widow z bardzo ładną okładką. Posiada następujące zdolności:
• Lights Out (osiem czarnych AP) - nakłada na przeciwnika stun i zadaje mu obrażenia. Dodatkowo na początku każdej kolejki - jeżeli przeciwnik jest zablokowany - Widow niszczy trzy jego losowe AP.
• Defilade (siedem różowych AP) - tworzy dla postaci płytki niewidzialności. Jak długo choć jedna z nich znajduje się na planszy, moc tę zastępuje Enfilade.
• Enfilade (dziesięć różowych AP) - Widow niszczy swoje kostki niewidzialności, a także kilka specjalnych płytek przeciwnika, zadając obrażenia i zyskując AP. Zdolność powraca do Defilade.
• Brush Pass (dziesięć żółtych AP) - leczy wybranego sojusznika, a następnie tworzy na planszy odliczającą kostkę. Sprawia ona, że przez czas jej istnienia wszystkie zdolności sojuszników kosztują mniej AP.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Maj 17, 2018 2:03 pm

Kolejna postać to Okoye w wersji Warrior General, mająca pięć gwiazdek. To się może nie wydawać oczywiste, więc na wszelki wypadek dodam, że przydzielono ją do Team Cap, no i oczywiście do Heroes. Jej umiejętności:
• Wakanda Forever! (czarna pasywka) - dla każdego posiadanego team-upowego AP zwiększa o określoną liczbę obrażenia zadawane przez moce wszystkich członków drużyny. Dodatkowo podnosi siłę dokonywanych przez Okoye połączeń team-upowych kostek. Jeżeli na początku kolejki Okoye nie znajduje się z przodu, jedno team-upowe AP zostaje zniszczone.
• Indomitable Spirit (siedem żółtych AP) -  uzdrawia drużynę o określoną liczbę punktów życia za każdą team-upową kostkę obecną na planszy, po czym przekształca kilka losowych płytek na team-upowe.
•  Piercing Throw (jedenaście czerwonych AP) - zadaje spore obrażenia i niszczy wybrany rząd na planszy, zabierając przeciwnikowi dodatkowe punkty życia za każdą usuniętą w ten sposób kostkę z jego najsilniejszego koloru. Nie generuje AP.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Maj 31, 2018 12:34 pm

Znowu postać związana z Infinity War, a dokładniej - tym razem - Spider-Man... Z okładką z Civil War, ale kto by się tam tak naprawdę przejmował która wojna czego dotyczyła. Nowy Spider-Man ma cztery gwiazdki i następujące zdolności:
• Quick Reflexes (niebieska pasywka) - przy każdym połączeniu wykonanym przez Spider-Mana na tablicy pojawiają się dwie kostki sieci. Każda kolejna taka płytka obniża obrażenia, które postać otrzymuje od mocy przeciwników - lecz przy każdym przyjęciu takiego ciosu usuwana jest połowa sieciowych płytek.
• Thwip, Thwip, Pow! (siedem zielonych AP) - uderza w kilka losowo wybranych kostek, blokując wrogie specjalne, wzmacniając przyjazne, a pozostałe zmieniając w płytki sieci.
• Proportonal Punch (dziesięć czerwonych AP) - zadaje określoną liczbę punktów obrażeń, a do tego dodatkowe za każdą zieloną, niebieską lub czerwoną płytkę na planszy oraz - mniejsze - za wszystkie kostki sieci.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Cze 13, 2018 11:28 pm

Jestem w głębokim szoku, ale niniejszym przekazuję - Wiccan w puzzelkach. Potrzebuję chwili, żeby to do mnie dotarło. Co prawda okładka z New Avengers, ale niech im będzie, bo ładniejsza od wielu innych z tej serii. Postać z czterema gwiazdkami i następującymi mocami:
• Mystical Destiny (niebieska pasywka) - na początku kolejki, jeżeli posiadamy po sześć AP w każdym kolorze, Wiccan staje się Demiurgiem i ta moc zamienia się w Power of the Demiurge.
• Power of the Demiurge (niebieska pasywka) - każde połączenie wykonane przez Wiccana niszczy dany rząd czy kolumnę, zadając obrażenia i generując AP za wszystkie usunięte kostki. Jednocześnie Wiccan staje się celem wszystkich ataków przeciwnika.
• Magical Barrier (dziewięć żółtych AP) - tworzy kostki odliczające, które zmniejszają obrażenia zadawane przez połączenia i moce przeciwników. Kiedy któraś z nich zostaje usunięta, Wiccan odzyskuje część zdrowia.
• Chain Lightning (dwanaście zielonych AP) - zadaje wysokie obrażenia i niszczy wybraną kolumnę. Jeżeli zawiera ona specjalną kostkę przeciwnika, moc ta usuwa kolejną - losową - kolumnę, aż do chwili, gdy zaatakuje taką, w której nie ma specjalnych płytek wroga. Wszystkie te zniszczone kostki zadają obrażenia, ale nie generują AP.
Brzmi bosko.
Powrót do góry Go down
Fenris
Mistrz Gry
Fenris

Liczba postów : 586
Data dołączenia : 08/06/2012

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Pon Cze 18, 2018 8:58 am

Brzmi bardzo nieźle.

A jak demiurge działa z Rougami, Thingami, Colosusami itp.?
Powrót do góry Go down
Wiccan

Wiccan

Liczba postów : 546
Data dołączenia : 15/06/2013

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Pon Cze 18, 2018 11:19 am

Moja próba z Rogue dowodzi, że jej umiejętność wciąż działa i przerzuca ją na przód, więc jest całkiem niezłą parą. Obstawiam, że Thing czy Colossus powinni mieć podobnie. Przy okazji, jeżeli ktoś posiada Carnage'a, to też się dobrze sprawdza jako partner... I jeszcze America, bo nie potrzebuje zużywać AP, można spokojnie zbierać na Demiurga i uruchamiać jej pasywki.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Cze 28, 2018 4:09 pm

Kolejna postać w wydaniu filmowym, czyli Wasp w wersji Hope Van Dyne. Posiada pięć gwiazdek, póki co przypisana została tylko do bohaterów i żadnej innej grupy, a jej moce prezentują się następująco:
• Sting Operation (sześć niebieskich AP) - kradnie przeciwnikowi kilka AP przypadkowego koloru i tworzy kostki typu Swarm. Pasywna część tej umiejętności sprawia, że jak długo na tablicy jest wystarczająca liczba takich płytek, wszystkie moce Wasp zmieniają się w Call the Swarm.
• Shrink Tactics (dziesięć żółtych AP) - nakłada na wybranego sojusznika niewidzialność i tworzy kostki Swarm. Pasywka jak powyżej.
• Pain Index (dziesięć czarnych AP) - kradnie przeciwnikowi bazowo sporo punktów życia, a do tego dodatkowo więcej za każdą kostkę Swarm pozostającą na planszy. Pasywka jak powyżej.
• Call the Swarm (dwanaście niebieskich, żółtych, czarnych AP) - zadaje wysokie obrażenia i niszczy kostki Swarm oraz kilka je otaczających.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Wto Lip 10, 2018 2:48 pm

Ghost w wydaniu filmowym - czyli kolejna postać pod Ant-Man and the Wasp. Czterogwiazdkowa, należąca tylko do grupy Villains. Posiada następujące umiejętności:
• Supply Run (dziesięć różowych AP) - tworzy kostki niewidzialności, ukrywające jedynie tę postać. Pasywna część zdolności sprawia, że kiedy dokonujemy ich połączenia, Ghost odzyskuje trochę punktów zdrowia.
• Unphased (dziewięć czerwonych AP) - zadaje obrażenia. Jeżeli postać jest w stanie niewidzialności, są one o wiele większe i ignorują płytki ochronne przeciwnika.
• Power Cycle (niebieska pasywka) - zwiększa o trzysta procent podstawowe obrażenia zadawane z połączeń dokonywanych przez postać. Kiedy Ghost odpala jakąś umiejętność, ta pasywka tworzy kostkę odliczającą czas do pozyskania czerwonych AP. Podczas obecności tej płytki na planszy moc ta staje się Statis Protocol.
• Statis Protocol (niebieska pasywka) - obrażenia z połączeń spadają do czasu zniknięcia kostki odliczającej utworzonej przez Power Cycle. Po jej usunięciu Statis Protocol znowu zamienia się w Power Cycle.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Lip 26, 2018 12:21 pm

Nowa postać i to nawet nie z filmów! Emma Frost z czterema gwiazdkami w wariancie z Astonishing X-Men. Jak przewidywałem, w końcu jest - i to nawet z mechanizmem, który obstawiałem...
• Psychic Meddling (dziesięć różowych AP) - tworzy na dwie tury różową kostkę, która niszczy określoną liczbę specjalnych płytek przeciwnika. Jeżeli żadne nie istnieją, zamiast tego niszczy mu część AP w jego najsilniejszym kolorze.
• Girl's Best Friend (jedenaście czarnych AP) - wzmacnia część naszych kostek specjalnych i zmienia tę zdolność w Diamond Skin.
• Diamond Skin (czarna pasywka) - połączenia dokonywane przez Emmę wzrastają o trzysta dwadzieścia pięć procent, ale nie może używać swoich zdolności. Kiedy wszystkie wzmocnione kostki zostają usunięte z planszy, moc wraca do formy Girl's Best Friend.
• Labor for Learning (osiem żółtych AP) - tworzy na dwie tury żółtą kostkę, która generuje płytki typu strike i zwiększa siłę już istniejących.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Sie 08, 2018 4:15 pm

W tym tygodniu do gry dołącza nowe wydanie Lokiego - filmowe i z pięcioma gwiazdkami. Sądząc po screenach, wiąże się ze świętowaniem dziesięciu lat filmów z MCU. Jego zdolności:
• Shadowplay (siedem różowych AP) - tworzy odliczające płytki, a zniszczenie którejś z nich przed czasem sprawia, że na jej miejsce pojawiają się dwie nowe. Ta moc po odpaleniu przemienia się w Dagger Surprise.
• Dagger Surprise (cztery różowe AP) - usuwa część kostek z Shadowplay, zadając wysokie obrażenia za każdą z nich. Kiedy wykorzystane zostaną wszystkie płytki tego typu, zdolność wraca do bycia Shadowplay.
• Destroy Everything (dziesięć zielonych AP) - tworzy wzmocnione zielone kostki typu reaper, które niszczą przypadkowe rzędy i zadają wysokie obrażenia całej drużynie przeciwnika.
• Feign Death (czarna pasywka) - kiedy Loki zostaje pokonany, na tablicy pojawia się kostka pułapka, której połączenie przywraca Lokiego do życia i generuje zielone AP.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Czw Sie 23, 2018 1:32 pm

Wciąż w ramach świętowania dziesięciu lat filmów MCU - Nebula z czterema gwiazdkami, z przynależnością tylko do Heroes. Jej moce:
• Warped Enhancements (dziewięć niebieskich AP) - jeżeli jeszcze taka nie istnieje, tworzy niebieską kostkę typu Repeater, która leczy Nebulę i umieszcza na planszy czarną płytkę Strike.
• Galactic Rage (dziesięć zielonych AP) - zadaje obrażenia całej drużynie przeciwnika, niewysokie, ale za to pomnożone przez każdą kostkę typu Strike, Protect lub Attack obecną na planszy - maksymalnie za dziesięć.
• Grim Efficiency (osiem czerwonych AP) - zadaje przeciętne obrażenia i tworzy płytki typu Attack - w liczbie zależnej od zielonego AP drużyny.
Powrót do góry Go down
Elixir

Elixir

Liczba postów : 312
Data dołączenia : 03/01/2017

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Wrz 05, 2018 3:15 pm

Kolejna postać z czterema gwiazdkami, czyli Dazzler. Przynależność dostała do bohaterów i do X-Men, więc zero niespodzianek. Jej zdolności:
• Survivor (czarna pasywka) - gdy Dazzler otrzymuje określoną lub większą liczbę punktów obrażeń w jednym ataku, ta umiejętność usuwa część znajdujących się na planszy kostek specjalnych lub odliczających przeciwnika, lecz tylko pod warunkiem, że drużyna Dazzler również posiada specjalne płytki. Dodatkowo nakłada na cel stun.
• Dance Floor Queen (dziesięć czerwonych AP) - tworzy kostki typu Strike, w tym kilka gwarantowanych, a następnie dodatkowe w uzależnieniu od liczby posiadanych czerwonych AP.
• Sounds of Light and Fury (siedem zielonych AP) - zadaje obrażenia całej drużynie przeciwnika, zaczynając od bazowych, lecz powiększając je w zależności od liczby przyjaznych płytek specjalnych na planszy.
Powrót do góry Go down
Fenris
Mistrz Gry
Fenris

Liczba postów : 586
Data dołączenia : 08/06/2012

Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1Sro Wrz 05, 2018 7:52 pm

Moim zdaniem więcej mechanik powinno opierać się o przynależności. Może jakiś minimalny bonus za całą ekipę z jednej ekipy? Zwłaszcza że widziałem to chyba u dwóch postaci. Jedną był chyba Rocket, który zaczynał grę z tym lepszym ustawieniem ilu jest strażników w ekipie.

Myślę że to by urozmaiciło teambuilding. Ciekawe czy kiedyś wprowadzą jakieś "bonusy synchroniczne"
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Marvel Puzzle Quest Empty
PisanieTemat: Re: Marvel Puzzle Quest   Marvel Puzzle Quest Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Marvel Puzzle Quest
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Offtopic :: Offtopic-
Skocz do: