Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág

Go down 
AutorWiadomość
Jess

Jess

Liczba postów : 18
Data dołączenia : 03/08/2018

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Sob Sie 11, 2018 1:42 pm

Imię i nazwisko: Hajnalka Dzsesszika Hóvirág
Pseudonim: Jess
Rasa: Mutant
Miejsce pochodzenia: Węgry
Wiek: 20
Frakcja: Cywile
Wygląd:
Niziutka popielata blondynka o jasnej cerze, przyjemnie malinowych ustach, promiennym uśmiechu, grubo podkreślonymi barwami i wielkimi oczyma. Przy zakupie alkoholu, często proszą ją o dokument potwierdzający jej pełnoletność. Wygląda lekko sztucznie, ale nikt nie jest w stanie udowodnić, że to makijaż. Sylwetka przystępna, lekko chłopięca, z zachowaniem płaskiego brzucha, skromnej piersi i wcięcia w talii. Nic szczególnego.
Na lewym ramieniu ma wytatuowane, widoczne w świetle UV "H110". Ma pępek.
Charakter:
Zoe ma się za wyjątkowy płatek śniegu "Nigdy nie zrozumiesz, jak to jest być mną". Z ułomności swojego ciała i historii, zrobiła wytłumaczenie dla wszelkich swoich działań i przyznała sobie prawo, do stawiania się wyżej nad innymi. Problemy wszystkich innych są błahe, a ona jako jedyna jest głęboką i skomplikowaną osobowością, Wypowie się na każdy temat filozoficzny i moralny, da gotowe i proste rozwiązanie każdemu, kto przyjdzie do nie z problemem. Szkoda tylko, że sama nie przestrzega przez siebie głoszonych poglądów, które mają pasować do własnego kaprysu czy potrzeby ulotnej chwili. Takie kluchy z niej, że trudno za cokolwiek konkretnego ją lubić czy nienawidzić. Jest nijaka, często wypełnia pustkę w przestrzeni towarzyskiej, robiąc za wsparcie głównej siły, ale sama niechętnie przejmuje inicjatywę, a zdarza się to tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja. Tak działa w czasie podwyższonej gotowości, ale w naturalnych warunkach kocha rozwodzić się nad każdą pierdołką.
Umiejętności:
- Pierwsza Pomoc - Nie tyle, ile chęć niesienia pomocy innym, co pomoc sobie w zapobieganiu efektów nękających ją dolegliwości. Zna schematy postępowania, a w kilku miała okazję się sprawdzić.
- Broń palna. - Dobrze się ustawia, odpowiednio kładzie opuszek palca na spuście, przysuwa broń do twarzy na nie twarz do broni, nawet zwraca uwagę na oddech przy strzelaniu z pistoletu, ale za potrafi zacisnąć opaskę uciskową, gdyby ktoś został postrzelony. Strzelając rekreacyjnie, jest dość celna, chociaż mało dynamiczna. Korzystając z mocy M-Gun i staje się wyjątkowo celna, a cyngiel pod jej palcem wyjątkowo miękki.
- Znajomość języków - węgierski, niemiecki, angielski, po części fiński.
- IT, współczesna technologia, Wyszukiwanie informacji. - W dzisiejszych czasach każdy potrafi korzystać z dobrodziejstw cywilizacji, a odpalenie wiki na telefonie daje dostęp do naprawdę szerokiej wiedzy. Instrukcje! Postępując zgodnie z nimi i, jeżeli temat wykracza poza zainteresowania, dając sobie więcej czasu, by coś zadziałało poprawnie. Daje też możliwość wypowiadania się w dziedzinach, w których ledwo się liznęło teorię.
- Pływanie - Poprawnie.
Moce:

*Kamuflaż społeczny:
+ Postać jest w stanie markować, zmieniać kolor cery i włosów. Proces trwa od pięciu minut do trzech dni. Dzięki temu może zawsze wyglądać dobrze bez korzystania z zestawu do makijażu lub zrobić z siebie murzynkę. Efekt jest stały, utrzymuje się do kolejnego użycia mocy.
- Nieadekwatnie do efektów, korzystanie z mocy pożera mikro- i makroelementy potrzebne do prawidłowego działania układu nerwowego. Dlatego często lub przy dużych zmianach wyglądu dostaje częstych ciarek i niekontrolowanych tricków, migreny, totalnego rozkojarzenia czy senności.

*Przyśpieszone gojenie:
+Wszystkie otarcia i potencjalne blizny goją się do miesiąca, nie zostawiając po sobie żadnych śladów. Niewiele, ale pozwala zachować ciągłość skóry.
- Krew krzepnie w absurdalnym tempie, do tego stopnia, że każda głęboka czy ciężka rana może skończyć się tym, że cały układ krwionośny skrzepnie. Bez urazu mechanicznego, samo z siebie nie powinno to się zdarzyć.

*Szeroka Wizja i M-Gun
+Poziom interpretacji kolorów przekracza wielokrotnie zdolności ludzi i umożliwia właścicielce tej mocy na niesamowitą spostrzegawczość i wizję dawno usuniętej plamy krwi.Kolejnym profitem płynącym z tej mocy jest lepsza koordynacja ruchów całego ciała i skrócenie czasu reakcji do poziomu nieosiągalnego dla człowieka.
-Każda sytuacja zapewniająca dawkę adrenaliny, powoduje stan przed aktywacją pełnej mocy - poleżenie percepcji barw, a że życie młodej osoby jest pełne mniejszych i większych stresów, dzieje się to często. Wynikiem tego jest właściwość nerwu wzrokowego, który nie jest w stanie sprawnie kontrolować akomodacji zdrowego oka. Dziewczyna jest skazana na noszenie okularów z grubymi szkłami lub mrużenie oczu do wszystkich i wszystkiego, nie licząc stresowych sytuacji, gdzie nagle okulary wadzą.
Stan mocy może się zmienić w trzech sytuacjach:
- Stresor jest chwilowy jak skok z wysoka, chwycenie za rękę przez znajomego, późnią porą spacer drogą do domu. Poszerzona percepcja barw zanika, a mutantka potrzebuje swoich okularów.
- Stresor jest społeczny, rozłożony w czasie utrzymując stan niepokoju lub jest śmiertelnym zagrożeniem, a dziewczyna nie widzi możliwości, by wyjść z tego cało. Wtedy odcina się od wszystkich bodźców, mdlejąc, jakby śmierć w stanie nieświadomości była lepszą niż przeżywanie agonii.
- Stresor stanowi termalne zagrożenie, a ona posiada narzędzia czy możliwość do wyjścia z tego cało. Efekt jest mocniejszy, kiedy staje nie w swojej a cudzej obronie. Wtedy moc rozpędza się natychmiast do swojego Opus Magnum, przemieniając dziewczynę w maszynę do zabijania. M-Gun trwa chwilę, nigdy nie przekracza dziesięciu sekund, a po nim postać dostaje ataku drgawek. Ostatecznie odzyskując kontrole nad sobą, jest wyczerpana i przytłumiona, chociaż nadal świadoma. Każda sekunda dłużej, czy to wydłużoną koniecznością czasu i miejsca, czy elektrycznymi lub chemicznymi impulsami (nietestowane), powoduje niewydolności organów i neurologiczne uszkodzenia. Po przekroczeniu minuty postać umrze, a w mniej optymistycznej wersji, skończy jako warzywo odpychające się jedyną sprawną kończyną od ścian, poruszając się na wózku inwalidzkim.
Broń:
-Paralizator "Pieściuch" polskiej produkcji. Można nim kogoś popieścić, ale niespecjalnie sprawdza się jako pacyfikator.
- Gaz żelowy pieprzowy.
Ekwipunek:
-Witaminy, magnez i miedź w tabletkach. Medykamenty na poprawę skupienia i na ból głowy. Krople do oczu. leki przeciwpadaczkowe i antydepresanty. Kluczyki do ŠKODY. Okulary.
Historia:
Dziewczyna mogła odziedziczyć regenerację i zmianę własnego wyglądu, a także ułomności do wszystkich swoich X talentów po biologicznych rodzicach, którzy jednak zginęli w pożarze i nie było im dane jej wychować.

Omdlenia, problemy ze wzrokiem, dreszcze, niekontrolowane triki czy napady, wyszły u dziewczynki szybko, wraz z mocami, kiedy nie miała nawet czwartych urodzin. Na chorowite dziecko opiekunowie dmuchali i chuchali, by krzywda się jej większa nie stała. Rosła, mimo wszystko, pod kloszem opiekuńczych wychowawców.

Sama uznaje swoje dzieciństwo za wyjątkowo słabe. Bo nic ciekawego ani przyjemnego się w nim nie przytrafiło, a chorowitym dzieckiem nikt pod względem adopcji się nie interesował. Bez problemu ukończyła szkoły, a po uzyskaniu pełnoletności, zamiast przenieść się na własne mieszkanie i iść na studia, pojechała z przyjaciółką zażyć przygód w formie wolontariatu w Afryce.

Nie była tam długo, a przejazd zaczął się od tego, że jeden z afgańskich szamanów rzucał klątwy na wszystkich misjonarzy. Ledwie kilka dni po tym, wspólnota misjonarzy cierpiała na ogólne osłabienie, a następne tygodnie dały znać tym, że krew ich była przejrzysta jak woda. Stopniowo wszyscy zyskiwali nadludzkie moce, równocześnie tracąc poczucie rzeczywistości. Krew Hajnalki się nie zmieniła, narzekała jednak na migreny i pogorszenie wzroku, martwiąc się, czy to nie guz mózgu. Nocą, rytualnie w pełni, wszystkich ogarnęła żądza mordu.

Rankiem znaleziono Hajalkę w konwulsjach przy ciele zastrzelonej przyjaciółki. Dziewczynę w stanie termalnym przeniesiono do innej placówki misjonarzy, gdzie tylko łagodzono śmierć, która ją czekała z wyczerpana. Po miesiącu żyła nadal, a jej stan się ustabilizował i udało się lekarzom nawiązać z nią kontakt, chociaż ograniczony do mrugnięć. Przeniesiono ją do szpitala w USA, gdzie dzięki eksperymentalnym metodą leczenia doszła do względnej samodzielności w poruszaniu się po pół roku.

Wydarzenia w Afryce zostawiły na jej psychice trwałą traumę i nigdy nie była w stanie opowiedzieć, co się dokładnie stało.


Ostatnio zmieniony przez Veviz dnia Wto Sie 14, 2018 7:19 pm, w całości zmieniany 5 razy (Reason for editing : Czwarta poprawka KP przed akceptacją.)
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Sob Sie 11, 2018 2:59 pm

Przede wszystkim podpisz regulamin.

Jeżeli chodzi o moce... Dwie pierwsze mogą zostać w takiej formie, z trzeciej usunąłbym widzenie przez ściany.

Do historii mam już parę uwag. Lepiej byłoby wymienić sam początek - że kraj A, pieniądze od B, a bunkry od C - na przykład po prostu na to, że w wybranym państwie jakaś organizacja prowadziła dyskretnie badania. Znikanie dziennikarzy z kolei zwróciłoby czyjąś uwagę, więc ten fragment też zmodyfikuj. Ostatnia sprawa - co rozumiesz przez wtapianie się w społeczeństwo dzięki Caritasowi i Czerwonemu Krzyżowi? A raczej: dlaczego przez nie?

_________________

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Jess

Jess

Liczba postów : 18
Data dołączenia : 03/08/2018

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Wto Sie 14, 2018 2:33 pm

Zmiany... Ogólnie proszę, o przeczytanie raz jeszcze całości moich wypocin:
Historia, imię, wiek, pochodzenie postaci, umiejętności, M-Gun celniejszy, a całkowicie wywalone zostało widzenie przez ściany.
Korciło mnie na urządzenie, które by przez te ściany widziało, ale nie byłoby usprawiedliwienia/powodu, by postać mogła je zdobyć, więc będzie bez.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Wto Sie 14, 2018 3:29 pm

Przede wszystkim: takie urządzenie zawsze może zostać w przyszłości zdobyte fabularnie, więc tym się nie przejmuj.

Druga sprawa - jaką ustawić nazwę konta, skoro zmieniły się miana postaci?

Trzecia i ostatnia kwestia - a jedyna względem treści karty - to pochodzenie mocy. Mówisz o genie X, a jak na niego to sporo niezwiązanych ze sobą zdolności. Mutacje u jednej osoby zwykle są sobie bliskie, przynajmniej do pojawienia się w późniejszych latach drugorzędnych, a poza tym gen X dziedziczy się po ojcu. W związku z tym - żeby z żadnej z tych mocy nie rezygnować - sugerowałbym inne źródło. Promieniowanie, jakąś substancję chemiczną, takie rzeczy. Tak naprawdę można by nawet użyć dwóch różnych czynników i na przykład dwie pierwsze moce - skoro są fizyczne i do siebie zbliżone - wynikałyby z genu X, a ta ostatnia z czegoś osobnego. Co na to powiesz?

Reszta jest w porządku.

_________________

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Jess

Jess

Liczba postów : 18
Data dołączenia : 03/08/2018

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Wto Sie 14, 2018 7:20 pm

1. OK.
2. Pasowałoby "Jess", chociaż na forum jest już "Jessica Jones". Jak nie, to po imieniu, "Hajnalka".
3. Jestem za! Pierwsze co mi przyszło do głowy, to Wirus Wymuszonej Mutacji, inspirowany FEV ze świata Fallout, ale już nie działaniem, by z tego wyszedł wiecznie zielony, kobiecy Hulk. xD Oficjalnie niech będzie, że nie wiadomo, co to było.
Historia przebudowana i wydaje mi się bezpieczna do zaakceptowania, bo nie ma to, jak zabić rodziców bohaterki. Charakteru nie zmieniam, bo "Nigdy nie zrozumiesz, jak to jest być mną" czyni postać względnie aktywną, z zachowaniem części inicjatywy, w przeciwieństwie do "po traumach stała się wycofana i pozbawiona pewności siebie", gdzie całkowicie bez charakteru robiłaby za tło, a nie drugi plan (bo tworząc ją, w to celuje, zakładając, że chętnych na pierwszy plan nie będzie).

4. Wiek zmieniony do 20, by była przestrzeń czasowa, między powrotem do zdrowia a pierwszą sesją, gdzie coś z potrzeby można by wrzucić. Typu: przeprowadzka, praca, nowe znajomości czy zainteresowania, usprawiedliwiające, dlaczego postać znalazła się w wątku z fabułą. Czyli już nie do KP.


5. Do przedmiotów przy sobie, dorzucone antydepresanty. Do historii zafundowanej postaci, pasują idealnie.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4142
Data dołączenia : 23/05/2012

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1Wto Sie 14, 2018 7:36 pm

Nazwa konta zmieniona. To nic, że jest już Jessica Jones, ba, jest ich więcej - to popularne imię, więc nawet kanony z nim się powtarzają. Żaden problem.

Ogółem reszta się zgadza - poza jedną rzeczą, o której zaraz wspomnę - dlatego akcepta już daję, męczyć Cię dłużej nie będę. Otóż nie do końca pasuje jedna sprawa: mutacje z genem X na ogół ujawniają się w okresie dojrzewania. Bardzo rzadko zdarzają się wcześniejsze lub późniejsze, dlatego na ogół na to nie pozwalam, ale w tym wypadku przepuszczę z tego względu, że tak naprawdę mutacja rodziców - lub jednego z nich - mogła wynikać z czegoś innego, skoro nie wspomniałaś o genie X wprost. Być może odniesiemy się do tego kiedyś fabularnie.

_________________

Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content
Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Empty
PisanieTemat: Re: Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág   Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Jess - Hajnalka Dzsesszika Hóvirág
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Karty postaci-
Skocz do: