Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Espada (Work in Progress)

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Espada (Work in Progress) Empty
PisanieTemat: Espada (Work in Progress)   Espada (Work in Progress) Icon_minitime1Sro Wrz 05, 2018 10:20 pm

Imię i Nazwisko: Shiori Takara

Pseudonim: Espada

Rasa: Człowiek

Miejsce pochodzenia: USA, Arizona

Wiek: ur. 20 kwiecień 1995. Obecnie ma 19 lat.

Frakcja: Inni Bohaterowie

Wygląd: Shiori to młoda, 19-sto letnia kobieta, która ma długie rude włosy i 170 centymetrów wzrostu,, u której widać nie tylko azjatyckie ale i europejskie rysy twarzy. Zazwyczaj ubiera się w typowe dla siebie ubrania, odkrywające trochę za dużo, lub typowo młodzieżowe ubrania i często ma włosy zrobione w kitek z tyłu, lub jeden kitek, odchodzący na prawo. Gdy wciela się w postać Espady, Shiori zakłada białą sukienkę kończącą się na biodrach, długie do łokcia rękawy które są osobną częścią ubioru i posiadają małe uszyte ręcznie kieszenie, wykonane z nici kewlarowej, oraz top, zakończony łukiem, odsłaniającym piękne, jędrne piersi o miseczce F. Suknia którą zakłada gdy jest Espada, podkreśla również jej pośladki. Często to piękno, jest zabójcze same w sobie, prawda?

Charakter: Shiori jest typową 20-latką z Ameryki, marzącą o spełnieniu swego american Dream. Który w sumie trochę ma, dzięki rodzicom. Ma czasami obsesję na punkcie motoryzacji, komputerów i nowych technologii, przez co czasem brana jest przez płeć przeciwną i płeć piękną za albo wariatkę, albo nerda, albo kujonkę. Tak czy siak średnio to wychodzi. Uwielbia biegać, głównie dla sportu. Jest miłą dla wszystkich kobietą, ale czasem potrafi być przysłowiową „wredną suką” kiedy trzeba. Potrafi o siebie zadbać. Shiori jest duszą towarzystwa i Ekstrawertyczką. Czasem ma kłopoty z zarządzeniem pokładami energii, jakie w niej siedzą, to też czasem nawet i w nocy, biega po ścianach. W przenośni oczywiście. Jest cholernie ruchliwa. Fanka wszelkich możliwych gier strategicznych i taktycznych. Gdy jest Espada, stara się cały czas być wredną suką – i to dosłownie, by nie wzbudzić podejrzeń kto jest kim. Czasami jest zmuszona grać nieprzewidywalną psychopatkę z prostego powodu – Espada to alter ego. Przestępcy mają się jej bać, niczym batmana. Dla bohaterów i tych których pozna jako Espada, i uzna że są tego godni, odsłoni ona swoje oblicze miłej, towarzyskiej damy.

Umiejętności:

Aikido – używane często do walki w samoobronie, jedna z trzech sztuk walki którą zna.

BJJ – ufundowane lekcje z kieszonowego, były lekcjami BJJ. Skuteczne gdy nie da się walczyć na dystans.

Kendo – umiejętność władania mieczem często jej pomogła. Nauczyła się tego na opłaconych zajęciach kendo.


Akrobatyka – W wolnym czasie uczyła się akrobatyki, co pozwoliło jej na wykonywanie wielu czynności lepiej, zgrabniej i precyzyjniej. Typowa akrobatyka, powiązywana często z filmami akcji.

Prowadzenie samochodów - Shiori nauczyła się prowadzić samochodu gdy podchodziła do prawa jazdy. Obecnie umie prowadzi auto nie lepiej niż niejeden mężczyzna.


Średnia wiedza medyczna - Dzięki rodzicom lekarzom, Shiori wie nie tylko jako pomóc ludziom w nagłych wypadkach, ale zna też metody stosowane w ziołolecznictwie. Mając odpowiednie zioła, Espada jest w stanie wyleczyć część chorób istniejących na świecie. Wszystkich się nie wyleczyć oczywiście nie da. Istnieje możliwość powiększenia wiedzy o medycynie na fabule.

Katalizowanie energii kosmosu - Świadomie lub nie, Shiori potrafi katalizować energię kosmosu. Prawdopodobnie dzięki noszonym na sobie bransoletom.

Moce:

Duchowe strzały - Choć może wydawać się obserwatorom że jest to energia magiczna, w rzeczywistości, dzięki bransoletce, katalizowana jest energia na cięciwie łuku, formująca się w strzałę. Sama strzała to jeden długi kij z niebieskiej energii kosmosu a grot zakończony jest grotem, który jest skumulowaną energią duchową. Jest słaby, ale eksplozja energii po styknięciu się z celem lub powierzchnią płaską - gdyby przeciążyć moc podczas celowania - wywołała by wybuch o sile 1 tony trotylu. Zazwyczaj nie jest na tyle silna.


Broń: Bransolety Chi – bransoleta dająca możliwość – dosłownie – tworzenia broni z „niczego” - a konkretniej z energii kosmosu - Łuk. Dwie Shinobi-Katany do obrony w kaburze na plecach dla łatwego wyciągania.

Ekwipunek: 10 pustych krawców dusz, kluczyki do używanego samochodu, prawko, dokumenty, karta do konta bankowego, trochę gotówki przy sobie

Historia: WORK IN PROGRESS


Ostatnio zmieniony przez Espada dnia Pią Wrz 07, 2018 3:03 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Espada (Work in Progress) Empty
PisanieTemat: Re: Espada (Work in Progress)   Espada (Work in Progress) Icon_minitime1Czw Wrz 06, 2018 12:31 pm

Po kolei. Jeżeli chodzi o tę grupę, to dołączanie do niej jest fabularne - mogę na początek dać cywila, a już w trakcie gry dogadasz się z drużyną.

Co do wyglądu - ja na tym avatarze nie widzę w rysach twarzy nic azjatyckiego; to zwykła, biała dziewczyna, więc popraw to jakoś. Albo daj inny obrazek - z rzeczywiście japońskimi rysami, a specjalnie sprawdzałem i są takie cosplaye tej postaci - i zostaw tekst, albo odwrotnie, zachowaj avatar, ale podmień opis w karcie tak, żeby nie nawiązywać do Azji, ale wtedy nie tylko w wyglądzie. Przy okazji, to na avatarze to nie jest sukienka. Przy okazji po raz drugi, sukienka czy spódnica kończąca się na biodrach odsłaniałaby... W zasadzie wszystko na dole. A na to też nie wygląda.

Umiejętności: z góry mówię, że odpada to o energii kosmicznej. Całkowicie. Nie tylko z umiejętności, ale z karty, bo tego nie przepuszczę w ogóle. A skoro to już ustalone, to przechodzimy do reszty zdolności...
Mam na pewno jedną ogólną uwagę do tych sztuk walki oraz do akrobatyki - szczególnie akrobatyki. Tej postaci nie będą one wychodziły zbyt dobrze. Może sobie znać teorię, ale nie będzie w stanie wykonać części manewrów, bo po prostu będzie jej przeszkadzał wielki biust. Nie wspominam już nawet o wiążącym się z tym bólu i dyskomforcie, ale będzie jej skakał w każdą stronę i to tyle z akrobacji. Przy okazji, znowu masz błąd przy nazwie jiu-jitsu. Zawsze tam przestawiasz literki.

Moce. Przede wszystkim - jak wyżej - odpada to o energii kosmicznej. Usuń tekst zapisany capslockiem... A potem mi wytłumacz - dlaczego moje uwagi z gg zostały zignorowane, co? Mówiłem, że masz mieć JEDNĄ moc (lub jeden artefakt), bo na więcej na początek po dotychczasowych akcjach nie pozwolę. Poza tym informowałem też, że masz nie brać zdolności z żadnego anime, a tu mi już gracze donoszą, że są z jakiegoś zdarte - i to wraz z nazwami, więc nawet się z tym nie kryjesz.
Z tego co pamiętam postać miała posiadać po prostu artefakt: bransoletę tworzącą łuk, z którego wypuszczane byłyby strzały energetyczne, pojedynczo lub kilka naraz. Na to się zgadzałem, resztę wywal, wtedy poprawię dokładniej. Właściwie byłoby też lepiej przenieść to do opisu broni, skoro to z niej pochodzić będą te zdolności. Przy okazji, dobrze wiedzieć jak uważnie mnie słuchasz, bo tego całego flash stepu też odmawiałem, a i tak znalazł się w karcie.

A tak poza tym... Przeczytaj sobie całość jeszcze ze dwa razy, bo masz trochę błędów, nie tylko literówek, ale na przykład źle użytych albo powtórzonych zaprzeczeń i tym podobne. Nie zmuszam do poprawiania takich szczegółów, ale karta świadczy o autorze, więc to zawsze w jego interesie, by wyglądała jak najlepiej.

I nawiasem mówiąc, wyjaśnij mi czemu postać, która nie ma nic wspólnego z językiem hiszpańskim, kulturą latynoską czy iberyjską i tak dalej - posiada nagle pseudonim hiszpański i niezwiązany z nią kompletnie?
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
 
Espada (Work in Progress)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Hunter Thibodeaux - King of Chaos [Work in Progress]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Offtopic :: Archiwum :: Karty postaci-
Skocz do: