Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Frakcje

Go down 
AutorWiadomość
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4141
Data dołączenia : 23/05/2012

Frakcje Empty
PisanieTemat: Frakcje   Frakcje Icon_minitime1Wto Sie 28, 2012 3:17 pm

Dostępne na forum frakcje to:

  • Avengers
  • S.H.I.E.L.D.
  • X-men
  • Young Avengers
  • Runaways
  • X-Factor
  • Inni bohaterowie
  • Cywile
  • Czarne charaktery


Avengers
Jest to poniekąd grupa szczególna i dlatego przez kartę przyjmować do niej będziemy - póki co - tylko te postaci, które kanonicznie były jej częścią w filmach lub komiksach. Dla kanonów, które nigdy nie należały do tej drużyny oraz dla OC istnieje natomiast możliwość dołączenia do Avengers na fabule - po spełnieniu warunków indywidualnie wyznaczanych przez Mistrzów Gry oraz - najlepiej - po fabularnym zapoznaniu się z innymi członkami grupy i udowodnieniu im swojej przydatności. Ponadto większość bohaterów będzie rzecz jasna mogła odbywać misje z Avengersami.

S.H.I.E.L.D.
Grupa pod kierownictwem Nicka Fury'ego i Marii Hill, do której serdecznie zapraszamy każdego chętnego, niezależnie od tego, czy posiada jakieś moce, czy też jest tylko zwykłym człowiekiem, który przeszedł niezbędny trening. Agenci mogą sobie oczywiście pozwolić na o wiele więcej od zwykłych obywateli, do tego sporo misji dostępnych jest tak naprawdę wyłącznie dla nich. S.H.I.E.L.D. gwarantuje dobry sprzęt i naprawdę niezłą rozrywkę - w końcu organizacja ma tyle różnych spraw na głowie. Głównym ograniczeniem jest kwestia wieku i doświadczenia - bo agent nie może być przecież zbyt młody czy kompletnie niewyszkolony.

X-Men
Do tej grupy mogą należeć z małymi wyjątkami tylko mutanci z genem X. Podobnie jak w przypadku Avengers - przez kartę postaci dołączać do niej mogą jedynie osoby, które kanonicznie stanowiły część drużyny, wszyscy inni natomiast mogą zostać zwerbowani drogą fabularną. W odróżnieniu od przeszkolonych członków X-men, zwykli uczniowie oraz pozostali mieszkańcy Instytutu Xaviera są zazwyczaj po prostu cywilami, choć posiadają kolor X-Men. Władzę w szkole sprawują Ororo Munroe i Emma Frost.

Young Avengers
Grupa, do której należą nastoletni bohaterowie - wzorowana rzecz jasna na Avengers, jak sama jej nazwa wskazuje. Założona przez Visiona pod patronatem S.H.I.E.L.D. jako zapasowa inicjatywa na wypadek, gdyby sami Avengers mieli kiedyś zawieść lub - co gorsze - zwrócić się przeciwko agencji. Z czasem odłączyła się od S.H.I.E.L.D. i teraz funkcjonuje już jako niezależna drużyna. Grupa otwarta jest zarówno dla postaci kanonicznych, jak i dla własnych tworów graczy. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wiek; Young Avengers muszą być nastolatkami.

Runaways
Następna grupa przeznaczona dla młodych postaci, mająca swoją bazę w Los Angeles. Jej podstawowy skład tworzą dzieci przestępców - członków The Pride - lecz dołączać do niej mogą również inne postaci, zarówno kanoniczne, jak i nie, najlepiej na drodze fabularnej. Runaways starają się chronić swoje miasto, nie ufają za bardzo dorosłym i w związku z tym radzą sobie na własną rękę - w miarę możliwości bez ich pomocy. Chętnie udzielają schronienia i przyjmują w swe szeregi potrzebującą tego młodzież.

X-Factor
Właściwie X-Factor Investigations - to agencja detektywistyczna zatrudniająca osoby obdarzone wyjątkowymi zdolnościami - z naciskiem na mutantów, choć nie tylko - i zajmująca się sprawami wykraczającymi poza możliwości zwykłych ludzi. Powstała niedługo po tym, jak istnienie mutantów wyszło na światło dzienne, a jednym z jej celów jest stanowienie dla nich pozytywnej reprezentacji, bez tajnych tożsamości i masek. X-Factor to nie do końca grupa bohaterów - to także biznes.

Inni bohaterowie
Wszyscy ci, którzy działają samotnie lub w grupach innych niż wyszczególnione. Niekoniecznie muszą dysponować mocami, mogą po prostu wyposażeni być w odpowiedni sprzęt lub posiadać przygotowanie fizyczne - grunt, aby wykorzystywali swoje zdolności w słusznym celu. Grupa ta pozostawia największą dowolność dla graczy i praktycznie nie posiada ograniczeń - poza moralnością. Zaliczają się do niej między innymi następujące drużyny:
+ A.I.M. - dawniej organizacja terrorystyczna, po wykupieniu przez Roberto da Costę zaczęła działać dla dobra świata, przeznaczając na ten cel naprawdę spore pokłady gotówki, niezwykle zaawansowaną technologię oraz pomysły genialnych naukowców.
+ Future Foundation - organizacja powstała z inicjatywy członków Fantastic Four, nie tylko walcząca z przestępczością, ale i z innymi problemami panującymi na świecie, a do tego oferująca rozwój przez odkrywanie oraz badanie innych światów i wymiarów.
+ Guardians of the Galaxy - grupa ta zrzesza kosmicznych podróżników oraz poszukiwaczy przygód z różnych planet, którzy wspólnie przeciwdziałają zagrożeniom w całym wszechświecie.
+ Thunderbolts - działająca pod przewodnictwem generała Rossa drużyna, która utworzona została na życzenie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jej zadaniem jest kontrolowanie sytuacji nadludzi. W jej skład wchodzą w głównej mierze dawni przestępcy.

Cywile
Mogą posiadać moce lub umiejętności albo i nie - ale grunt, że nic z tym nie robią. Nie są często ani dobrzy, ani źli, po prostu... Są. Ot, mieszkańcy, którzy nie mieszają się w walkę między bohaterami, a złoczyńcami. Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że nie zostaną w nią w ten czy inny sposób wciągnięci... Podobnie jak w przypadku innych bohaterów, ta grupa również oferuje sporą dowolność tworzenia postaci.

Czarne charaktery
Do nich należą wszyscy ci, którzy chcą światu zaszkodzić, przejąć nad nim kontrolę, zrealizować swoje niecne cele - lub po prostu siać chaos bez konkretnego powodu. Działają samotnie lub w grupach - dowolnie tymczasowych albo stałych - lecz niejednokrotnie z konieczności wspomagają również pozytywne postaci w sytuacjach, gdy zagrożenie jest nie na rękę także i im samym.

_________________

Frakcje GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
 
Frakcje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Kompendium wiedzy-
Skocz do: