Marvel Universe: The Avengers PBF

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Nancy Bran

Liczba postów : 51
Data dołączenia : 02/10/2012

PisanieTemat: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Czw Paź 04, 2012 7:37 pm

Chwalimy się :) Zwłaszcza mniej oczywistymi tytułami, ponieważ może zachęcimy innych by po nie sięgnęli.

Z serii ostatnich ekranizacji aktorskich to będzie:
- Kapitan Ameryka
- Iron Man
- Iron Man 2
- Thor
- Avangers

Oprócz tego seriale animowane:
- Avengers: Potęga i moc (ang. The Avengers: Earth's Mightiest Heroes) (na razie do połowy II sezonu)
- Ostateczni mściciele (ang. Ultimate Avengers)

I pełnometrażowa animacja:
- Thor: Opowieści Asgardu (Thor: Tales of Asgard) - wizja młodości Thora. Mimo że rudowłosy Loki wydawał mi się z początku dziwny, to oglądało się sympatycznie.

A jak było u was? Od czego się zaczęło? Co was urzekło najbardziej?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://derreo-story.blogspot.com
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Czw Paź 04, 2012 8:31 pm

Punisher.. Pierwszy bohater.
Powrót do góry Go down
Thor

Liczba postów : 179
Data dołączenia : 25/05/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Pią Paź 05, 2012 1:02 am

- Cały cykl Avengers, oczywiście~
- Hulk vs Thor (na Valhalle, co to było...)
- Ultimate Spider-Man (dobrze zobaczyć żywego Coulsona. No i odcinek z Thorem i Lokim - bezcenny ponad wszelką miarę, podobnie z Iron-Manem)
- Iron-Man, którego się swego czasu oglądało na Fox Kids (sentyment)
- Amazing Spider-Man - tam również się przecież IM razem z Kapitanem przewijali na przykład. I Fury, który jeszcze nie był czarny, well~
- Hulk - Fox Kids, again.
- X-Men z lat 90. - najlepiej pamiętam Thora przewijającego się tam, szczerze powiedziawszy.

I w dzieciństwie, cóż... Szczerze powiedziawszy wtedy najbardziej interesowała mnie formuła Super Żołnierza, a nie Asgard, ale też niewiele, doprawdy niewiele źródeł mi o nim mówiło~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Captain America

Liczba postów : 199
Data dołączenia : 27/05/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Nie Paź 07, 2012 10:38 pm

Z filmów, hm.
Trylogia Spider-Mana
Cykl Avengersów, oprócz Hulka, no ale.
Fantastyczna 4. Obie części.
Trylogia X-men + Geneza i Pierwsza Klasa
Pierwszego Ghost Ridera

No i póki co jeden odcinek z Ultimate Avengers:The Movie :<
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Herr Kleiser

Liczba postów : 146
Data dołączenia : 04/07/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Pią Paź 12, 2012 2:00 pm

1. Thor
2. Avengers
3. Captain America: The First Avenger
4. The Incredible Hulk (2008)
6. Iron Man 1 & 2

Niby w takiej kolejności zacząłem oglądać, a o X-Manach (2000, 2003 2006) i trylogii Spider-Mana szkoda pisać (burn in Hell Tobey Maguire!)

Ultimate Avengers 1 & 2
Next Avengers: Heroes of Tomorrow
Thor: Tales of Asgard
Hulk vs Wolverine
Planet Hulk

Jeszcze była cała masa starszych oraz nowszych seriali animowanych, poświęconych poszczególnym bohaterom, Iron Man: Obrońca dobra (1994-96) czy Incredible Hulk (1996-97) ale za dużo jest tego do wymieniania.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Venom

Liczba postów : 119
Data dołączenia : 20/07/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Nie Paź 14, 2012 1:02 am

Jeśli chodzi o filmy, to cenię ostatnie dziełka od Marvel Studios. Podoba mi się fabuła, podoba mi się wykonanie. Ogólnie uważam, że te filmy są DOBRE. I tyle.
Ale w moim sercu jest miejsce tylko dla jednej serii: Blade. A to dlatego, że to właśnie od Blade'a rozpoczęła się moja przygoda z Marvelem i cyberpunkiem.
Drugie miejsce zajmuje u mnie Punisher: War Zone. Owszem, wykonanie wypadło nieco kulawie, ale to jedyny Punisher, któremu udało się uchwycić klimat rodem z komiksów Ennisa. A jakby ktoś jeszcze nie zauważył, jestem wielkim fanem twórczości Ennisa. :3

Tak więc moja lista wygląda tak:
1. Blade Trylogia
2. Punisher: War Zone
3. Nowa Fala Filmów Marvela

(Jestem też fanem Bullseye'a z Daredevila. ^^)

Również na wyróżnienie zasługuje miniprodukcja Punisher: Dirty Laundry. Jeśli istnieje jakiś fanowski filmik godny zapamiętania, to właśnie on.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spider-Man

Liczba postów : 250

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Nie Paź 14, 2012 12:56 pm

Z tego, co pamiętam:

1. The Avengers, oczywiście.
2. Thor, Captain America, IM 1&2, Incredible Hulk
3. Daredevil
4. The Punisher
5. Spider-Man 1&3 (bez dwójki); The Amazing Spider-Man
6. X-Men (wszystkie plus połowa "Pierwszej klasy" - przysypiałam w pewnym momencie...)
7. Ghost Rider
8. X Men Geneza: Wolverine

Poza fabularnymi: TAS X-Men, Spider-Man, od których wszystko się zaczęło.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rocket Raccoon

Liczba postów : 126
Data dołączenia : 12/11/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Pon Lis 26, 2012 12:10 pm

Z fabularnych filmów marvela widziałem wszystkie (niestety, tymbardziej niestety, że włącznie z Kaczorem Howardem) nie licząc Man-Thinga i kilku innych telewizyjnych niskobudżetówek (Np. Generation X). Nie widziałem też Kapitana Ameryki z 44 roku.

Z Animacji, ostatnio najlepszym serialem bez wątpienia było Avengers: Earth Mightiest Heroes, najlipniejszym Super Hero Squad. Serialem, który wspominam też jako wyjątkowo bezsensowny był X-Men: Ewolucja. Polecam z kolei krótki, ale względnie sensowny serial Wolverine & The X-Men z podobną kreską.

Z tego co chciałbym nadrobić to animacja Hulk vs. Wolverine.

Co do seriali z lat 80'tych. To miło wspominam seriale animowane (napisze po polsku, a co?) X-Men i Spider Man. Były mocno oparte na faktycznych wydarzeniach komiksowych. Z kolei Fantastyczna Czwórka (bardziej polecam nowszy "Fantastic Four: World's Greatest Heroes" dostępny z Cartoono Networkowym dubingiem), i Silver Surfer niby też dawały radę, ale nie miały tego polotu. Najgłupszymi z tak zwanych TAS-ów były chyba HULK, oraz Iron Man.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spider-Man

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Pon Lis 26, 2012 5:08 pm

"X-Men: Ewolucja" było akurat dobre. (;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rocket Raccoon

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Pon Lis 26, 2012 9:08 pm

Spider-Man napisał:
"X-Men: Ewolucja" było akurat dobre. (;

Strasznie rozmywało się z oryginałem. Było klimatycznie nastawione bardziej na beverly hills wymieszane z harrym potterem, niż na klimaty action cartoon's. Więc odbiór całości był bardzo infantylny, skierowane to było do dzieci na tyle młodych, że nie czytają jeszcze komiksów i nie dorosły do fabuły tak banalnej jak chociażby historie Stana Lee z lat 60 tych, i na tyle nierozwiniętych emocjonalnie by poradzić sobie z widokiem, gdzie ktoś daje komuś po mordzie. Pod tym względem nad Ewolucją dominuje np Super Hero Squad, gdzie od razu wiadomo, ze mamy do czynienia z pozycją dla przedszkolaków i wszystko co tam widzimy jest tworzone dla śmiechu. W tym przypadku jednak twórcy chcą nas oszukać, i za pomocą oprawy graficznej etc. wmówić nam, że serial osiąga poziom zajebiaszczości zbliżony do oryginalnych Żółwi Nindża czy czegoś w tym stylu, a tak nie jest. Nie pasowała mi też pozmieniania chronologia, np to, że Logan uczy oryginalnych X-Men w niekompletnym zresztą składzie, podczas, gdy w czasie ich nauki w liceum powinien pracować dla kanadyjczyków itd. Niby wiadomo, że to wersja alternatywna wydarzeń, ale po prostu jest lipniejsza od przeciętnej po porównaniu z innymi. Gdybym chciał obejrzeć jak ktoś gra w piłke nożną przez 5 minut to włączyłbym Kapitana Tsubasę, a nie serial o X-Men. Albo jak chciałbym zobaczyć rozterki odrzuconej nastolatki to obejrzałbym jakiś serial stylu Winx. Fajności broni tylko sam fakt tego, że to serial o X-Men.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spider-Man

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Wto Lis 27, 2012 7:47 am

Ja tam właśnie patrzę na to z punktu widzenia dzieciaka (wiek gimnazjalny to dla mnie jednak wciąż dzieciaki, przynajmniej klasa pierwsza xd), bo w takim też wieku to oglądałam (obok "Batmana Przyszłości", czy jak mu tam). Pomimo, że kilka lat wcześniej pochłaniałam serie TAS na Fox Kids czy też, bodajże, TVP 2, to jakoś brak komiksowej chronologii wcale mi nie przeszkadzał - może dlatego, że nie miałam o tym dużego pojęcia (teraz też różnie z tym bywa xD). Po prostu podchodzę do tego baaardzo na luzie. :3 Nie wiem, jaki byłby mój odbiór tego serialu teraz, ale z punktu widzenia nastolatki, jaką zaczynałam wtedy być, to oglądanie o rozterkach było jak najbardziej na miejscu - taki target, co zrobisz. :3 Wspomnienia mam w każdym razie dobre.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Cable

Liczba postów : 191
Data dołączenia : 22/10/2012

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Wto Gru 04, 2012 12:36 pm

Nie wiem czy to będzie do końca na temat, ale bardzo gorąco czekam też, na premierę zrestartowanej serii o przygodach Super Mana.
Dlaczego?

Chociażby dlatego, że film wyreżyserował Zack Snyder. Reżyser 300, Świtu Żywych Trupów (rimejku z 2004 roku), Watchmenów, Sucker Puncha. Gość ma dobry dorobek komiksowy. O ile 300 to film i komiks zbliżony głębią fabuły do gry Diablo gdzie po prostu wszyscy chlastają mieczami (i tak był fajny), o tyle Watchmen to naprawdę poważna  i dobrze zrobiona adaptacja, mniej więcej na poziomie Batmanowskiej trylogii Nolana. I właśnie, Nolan jest producentem i konsultantem reżysera w filmie Man of Steel. WB kocha go za to co zrobił z Batmanem, więc postanowiło, że nad Supermanem będą czuwali we dwóch. W dodatku ojca naszego bohatera ma zagrać Russel Crowe, a jego przyszywanego ziemskiego ojca sam Kevin Costner, który przecharyzmatycznie podkłada głos w zwiastunie. Jedną z grupy złoczyńców ma zagrać z kolei Antje Traue grająca Trinity w Matrixie, obsadę dopełnia też  Laurence Fishburne, film zapowiada się wyśmienicie. Po skróconym zwiastunie widać, że nacisk zostanie położony na kwestię dramatyczne i to jak czuje się osamotniony kosmita na naszej planecie, oraz to przed jakimi moralnymi dylematami będzie musiał stanąć zanim ujawni światu, że nie jest żadnym szarakiem, tylko  Człowiekiem Ze Stali. Ponadto, film ma być pierwszym z filmów z uniwersum Justice League (niewykluczone, że policjant, który stał się spadkobiercą Batmana w Nolanowskiej trylogii zajmie jego miejsce). Sam wygląd stroju bohatera jest z kolei nawiązaniem do zrestartowanego uniwersum DC Comics, gdzie Superman nie posiada już czerwonych majtek założonych na spodnie tylko jednoczęściowy strój przypominający bardziej kosmiczny skafander.

Ps. Wygląd Super Mana z brodą, czy łapiącego stopa by nie ujawniać swoich mocy jest bezcenny.

Ostatnio zmieniony przez Nathan Summers dnia Nie Lip 14, 2013 10:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rocket Raccoon

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   Sro Gru 12, 2012 8:01 am

Doczekaliśmy się pełnego zwiastunu. Moim zdaniem wygląda bardzo sensownie. Jednocześnie urealnione i uczuciowione, a do tego zamiast bandytów z pistoletami bohater zmieży się ze statkami kosmicznymi i tak dalej. Motyw z zakuciem Supermana w kajdanki przez wojsko też fajnie oddaje pokojową naturę tego bohatera. W dodatku bardzo spodobał mi się efekt niwelowania grawitacji i unoszących się ziarenek ziemi przed tym jak Kal-El wznosi się do lotu :)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście   

Powrót do góry Go down

Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Filmy/seriale z bohaterami Avangers które widzieliście
» Magical Girl Aisha