Marvel Universe: The Avengers PBF

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Muzyka a posty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Spider-Man

Liczba postów : 256
Data dołączenia : 20/07/2012

PisanieTemat: Muzyka a posty   Czw Gru 27, 2012 6:21 pm

Kilka razy rzuciło mi się w oczy, że niektórzy z Was mają nawyk słuchania nieprzypadkowej muzyki przy pisaniu postów - czy to pod postać, czy pod misję. Dlatego postanowiłam rozwinąć temat. (; Jeśli tak robicie - dlaczego? Co wybieracie do konkretnych bohaterów, a co pod wydarzenia? Mile widziane przykłady z forum - a nuż kogoś zainspirujecie. <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Venom

Liczba postów : 119

PisanieTemat: Re: Muzyka a posty   Wto Sty 01, 2013 2:37 pm

Niektórzy? Raczej większość. Jeśli nie wszyscy. :D
W moim przypadku wybór muzyki do pisania przyjmuje wręcz rytualną formą. Dla mnie każdy post równie dobrze mógłby być sceną w filmie. I dlatego muzyka pełni podobną funkcję, co soundtracki - ma budować nastrój, ułatwić zrozumienie emocji targającymi prowadzoną przez nas postacią. I trochę ciężko przychodzi mi pisanie, w jak dramatycznej sytuacji znalazł się mój Venom, jeśli jednocześnie nucę sobie Always Look on the Bright Side of Life. ^^
Dramatyczna walka ostatniego ocalałego żołnierza, który resztą sił walczy z wrogiem? Proszę bardzo, jakiś pasujący soundtrack wojenny. Jak chociażby Black Hawk Down
Opis brudnego miasta, gdzie rządzi przemoc, narkotyki, gangi? Jakiś zespół/wykonawca, który mówi o tym, jak na ulicy jest ciężko. Taki Ramallah, czy rodzinny Sweet Noice
Bohater z bronią pod pazuchą przeciska się przez tłum młodych, naćpanych ludzi gdzieś na dyskotece? Jakiś kawałek techno. O, bo akurat leci.

Jednak i tak moim ulubionym soundtrackiem do pisania jest CISZA. Spacer po wietnamskiej dżungli, gdy gdzieśtam czai się Vietcong, czy po opuszczonym budynku, gdzie w każdej chwili Twój nemezis może wpakować Ci kulkę w plecy... Proponuję eksperyment: napiszcie sobie tekst o skradaniu w dżungli, gdy w głośnikach słyszycie ulubioną piosenkę, za oknem samochody, a z drugiego pokoju telewizor. Napiszcie o tym samym o trzeciej w nocy, gdy cały świat śpi i jedynym odgłosem jest Wasz oddech i dźwięk wystukiwanych klawiszy. Zupełnie inne doznania.

Pozdrawiam,
V.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Spider-Man

Liczba postów : 256

PisanieTemat: Re: Muzyka a posty   Wto Sty 01, 2013 4:17 pm

No dobrze - temat zarzuciłam, to i sama się wypowiem.

Muzykę wybieram na wiele sposobów, ale zazwyczaj pod bohatera, nie pod misję. Często są to utwory związane z pochodzeniem postaci, jeśli jest ono dość oryginalne bądź jest czymś, co mi się z nią kojarzy (typu: Kapitan Ameryka plus Rammstein w tle ze względu na skojarzenie z Niemcami). Niedawno, pisząc Czarną Wdową, nie mogłam się uwolnić od rosyjskiego zespołu nu metalowego The Slot oraz, wyjątkowo, dobranego do tematu wydarzenia Within Temptation - Swan Song, które z kolei skojarzyło mi się bardziej z Lebiediewą. Dla Sif mam zawsze zarezerwowane folkowe/folkowo-metalowe utwory (to drugie, jeśli to walka) lub soundtrack z "Thora". Lubię, gdy tekst utworu pasuje do myśli i emocji mojej postaci, wtedy piszę wyobrażając sobie, że to jej słowa. Słowa, jakie wypowiada i jakie planuje zatrzymać dla siebie. Spider-Man to jeszcze inna bajka. Jak na razie królują dość proste, wesołe utwory, które pozwalają mi się nie zasępić podczas tworzenia posta, by nie ujmować Pająkowi jego humoru bądź po prostu zwykły rock. Rzadko dźwięki są tym, co akurat mogłoby lecieć w pomieszczeniu. Przy wielkich dramatach towarzyszą mi utwory w tonacji molowej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Loki
Administrator

Liczba postów : 3478
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Re: Muzyka a posty   Czw Sty 03, 2013 10:41 am

Cytat :
Niektórzy? Raczej większość. Jeśli nie wszyscy.
A ja jestem wyjątkowy i nie mogę słuchać muzyki w trakcie pisania postów~ Głównie dlatego, że większość życia spędzona przy nauce śpiewu wywołała u mnie odruch - jak już puszczam piosenkę, to śpiewam. Śpiewanie nie pozwala mi się w pełni skupić na pisaniu, nawet z moją znaczną podzielnością uwagi, więc schodzi dłużej. Inna sprawa, że i tak nie wybierałbym muzyki pod postać czy temat odpisu - tylko pod mój obecny nastrój...

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
Dur-Shurrikun
Mistrz Gry | NPC

Liczba postów : 1377
Data dołączenia : 25/08/2012

PisanieTemat: Re: Muzyka a posty   Pią Sty 04, 2013 6:20 am

Uuu... U mnie muzyka to podstawa. Jakiej słucham? Sytuacyjnie i zależnie od postaci. Np. nie czułbym się dobrze gdyby w smutnej scenie leciała mi jakaś ala Dream Evil - The Chosen One.
Potem może podam jakieś przykłady, na razie ranek i mózg funkcjonuje jeszcze na 70% mocy, a to za mało na takie rzeczy. ;D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Muzyka a posty   

Powrót do góry Go down

Muzyka a posty
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wieża Wiatrów