Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Szyby wentylacyjne

Go down 
AutorWiadomość
Tony Stark
Mistrz Gry
Tony Stark

Liczba postów : 359
Data dołączenia : 28/05/2012

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Pon Cze 10, 2013 4:35 pm

Szyby zapewniające przepływ powietrza w całej wieży. Posiadają filtry wyłapujące zanieczyszczenia oraz czujniki i sprytnie ukryte kamery.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ultron

Ultron

Liczba postów : 56
Data dołączenia : 29/05/2013

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Pon Cze 10, 2013 4:56 pm

Kto by się spodziewał, że akurat w ten piękny dzień może się coś stać? Nikt i w tym właśnie rzecz. Nikt nie mógłby się spodziewać. Mogliby jedynie podejrzewać. Ta przewaga miała zostać wykorzystana w ciągu mniej niż godziny. Niczego nieświadomi mieszkańcy Nowego Jorku jak w każdy dzień spieszyli się do pracy, albo załatwiali inne pilne sprawy. W tym samym czasie mała rzecz wielkości mrówki uczepiła się ubrania pewnego mężczyzny zmierzającego nie w byle jaką stronę. Kierował się w kierunku budynku Tony'ego Stark'a. Ów organiczny osobnik nawet nie podejrzewał, że idąc być może w jakiś interesach przenosi pasażera na gapę. Bez problemu robot ( http://number-none.com/happycake/notes_16/HEX_render_101sm.jpg ) dostał się do środka będąc wciąż uczepionym odzieży człowieka. Zwiadowca zwinnie puścił się, by następnie spaść na podłoże w idealnym momencie. Znalazł się blisko wejścia do szybów wentylacyjnych do których pasował idealnie. Nawet nie musiał się bardziej zmniejszać, co zrobił zresztą jakiś czas temu, by nie alarmować o swojej obecności. Wewnątrz szybów musiał uważać, by nie narobić hałasów. Program maszyny zakładał rozważanie napotkania maksymalnych systemów obserwacji i obrony. Należało oczekiwać wszystkiego. W tym celu maszyna była wyposażona w parę dodatkowych elementów. Jak przykładowo ten, który sprawił kilka sekund po wejściu do szybów, że mechaniczny osobnik po prostu się rozpłynął. Uruchomiony został kamuflaż dość dobrze ukrywający obecność maszyny w tych ciemnościach. Dodatkowo odpowiednie przyrządy tłumiły wysyłany sygnał, który był trudny do wyśledzenia, ale nie było to jednak niemożliwe. Insektopodobny mechaniczny stwór przemierzał tunele powietrzne budynku Stark'a. Na razie droga była prosta jeśli chodzi o brak trudności i faktyczny brak sąsiednich tuneli czy zakrętów. Jednocześnie w tym samym czasie w stronę budynku zmierzały przesyłki z dostaw. Wśród nich jednak znajdowały się dwie paczki ze specjalną zawartością o której nikt nie wiedział. Jeszcze. Wkrótce jednak mieli się przekonać o tym co ma nadejść.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tony Stark
Mistrz Gry
Tony Stark

Liczba postów : 359
Data dołączenia : 28/05/2012

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Sob Cze 15, 2013 6:14 pm

Gdyby osobą pilnującą kamer ochrony był człowiek, robot najprawdopodobniej prześlizgnąłby się niezauważony – ludzie stanowili w końcu ułomne istoty, podatne na zmęczenie czy rozproszenie uwagi przez najdrobniejsze rzeczy. Na nieszczęście nieproszonego gościa, budynkiem i wszystkimi jego funkcjami w pełni zarządzał Jarvis, zawsze czujny AI, który nie ignorował żadnego, nawet najmniejszego potencjalnego zagrożenia. Rejestrując niewielki ruch okiem ukrytej kamery, zanim kamuflaż robota w pełni się uaktywnił, sprawdził czujniki nacisku umieszczone wzdłuż szybów wentylacyjnych. Iron Man zdecydował je wprowadzić po serii dziwnych żartów, jakie robił innym mieszkańcom wieży agent Barton – Sokole Oko coś za bardzo lubił wciskać się w różne dziwne miejsca. Istotnie, choć odczyt był niewielki, to jednak stale się przesuwał, co z pewnością oznaczało ruch – no chyba, że do szybów w pewien sposób dostał się jakiś wyjątkowo tłusty owad.
- Zidentyfikuj się – rozbrzmiał w szybie generowany elektronicznie głos Jarvisa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ultron

Ultron

Liczba postów : 56
Data dołączenia : 29/05/2013

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Sob Cze 15, 2013 7:38 pm

Robot o miniaturowych rozmiarach przedzierał się przez kolejne centymetry, a potem metry szybów wentylacyjnych zmierzając do wytyczonego przez siebie celu. Twór Ultrona kroczył tak do momentu, gdy w tunelu rozbrzmiał elektroniczny głos. Był to Jarvis o którym Ultron wiedział od swego stwórcy, który jeszcze przed buntem syntetyka wyposażył go w kilka ciekawych danych. Poza tym Ultron-5 domyślał się, że budynek Tony'ego Stark'a znanego jako Iron Man, musi mieć najnowocześniejsze systemy obronne i nie tylko. Nie wykluczało to także możliwości istnienia w tym miejscu inteligentnej sztucznej inteligencji. Obecna możliwość była jedną z przewidzianych przez syntetyka. Dobrze wiedział, że kiedyś może przydać mu się pewno cenna rzecz zwłaszcza w siedzibie Avengersów. Próbka głosu Hank'a Pym'a - jednego z Avengersów, a zarazem człowieka odpowiadającego za istnienie Ultrona. Reagując odpowiednio na sytuację zwiadowca przekalibrował odpowiednie syntezatory i analizując próbkę głosu Ant-Mana przygotowywał ją do użycia w czasie krótszym niż 2-3 sekundy. Kiedy minęło ok. 1,735063 sekundy próbka była gotowa, a zwiadowca inicjując kolejne instrukcje swojego programu postanowił, dosłownie, przemówić.
-Tu Hank Pym.- przemówiła maszyna głosem Ant-Mana pochodzącym z próbki, którą posiadał Ultron i która została zamontowana w wyposażeniu zwiadowcy. Zwiadowca RX-45 wciąż mając aktywny kamuflaż i będąc dodatkowo zmniejszonym czekał na dalszy rozwój wydarzeń. Choć kierował nim program, nie Ultron, to jednak jego twórca zamontował w RX-45 w ramach programu procesy odpowiadające za "samodzielne" myślenie w wyjątkowych sytuacjach. Nie, nie była to w pełni ukształtowana świadomość. Robot posiadał po prostu zaawansowane przyrządy analizujące, które śledziły bez przerwy sytuację w pobliżu RX-45, analizowały ją z niebywałą szybkością i mogły zależnie od wyników zainicjować odpowiednie działania. Tak więc zwiadowca kierując się "samodzielnym" myśleniem czekał na odpowiedź Jarvisa. Nic innego nie powiedział dalej, gdyż nakazem tutejszej SI było jedynie zidentyfikowanie się i to też RX zrobił.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tony Stark
Mistrz Gry
Tony Stark

Liczba postów : 359
Data dołączenia : 28/05/2012

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Nie Cze 16, 2013 9:55 am

Krótka analiza głosu istotnie potwierdziła, iż należał on do Hanka Pyma, członka Avengers. Jarvis co prawda nie odnotował wejścia mężczyzny, ale być może miał on ważny powód, dla którego dostał się do środka szybem wentylacyjnym – ach ci geniusze i ich zachcianki...
- Witam, panie Pym – odparł AI – gdyby pan czegoś potrzebował, proszę pytać.
Droga dla RX-45 stała więc otworem, choć jego trasa wciąż była odnotowywana przez główny komputer. Jeśli nie stanie się coś kluczowego, żaden z systemów obronnych nie aktywuje się w jego obecności, identyfikując zwiadowcę jako jednego z Mścicieli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ultron

Ultron

Liczba postów : 56
Data dołączenia : 29/05/2013

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Nie Cze 16, 2013 10:16 am

-Oczywiście.- odparł zwiadowca wciąż używając głosu Hanka Pyma. Wskaźniki mówiły, że zagrożenie zostało tymczasowo zażegnane, a przedwczesne wykrycie obecności uniknięte. Ultron miał sporo szczęścia wyposażając swojego zwiadowcę w próbki głosu Ant Mana. W sumie o szczęściu trudno mówić w przypadku maszyny. Było to po prostu wynikiem przewidywań syntetyka. Podjął jeszcze przed misją wiele kroków na każdą ewentualność jaka według jego przewidywań mogła nastąpić. RX-45 w dalszym ciągu pozostając w trybie kamuflażu i zmiany rozmiarów postanowił iść dalej wzdłuż szybu wentylacyjnego. Na razie nie wykrywano potencjalnego zagrożenia. Bliskiego przynajmniej. Maszyna była świadoma iż jest otoczona przez kamery i czujniki, skoro wykryto ruch w tunelu. Dopóki jednak Jarvis myślał, że w wentylacji znajduje się Ant Man to nie było powodów do wzmożonej aktywności systemów obronnych RX-45.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tony Stark
Mistrz Gry
Tony Stark

Liczba postów : 359
Data dołączenia : 28/05/2012

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Sro Lip 17, 2013 5:18 pm

Biorąc pod uwagę wydarzenia rozgrywające się w innej części budynku, Jarvis przystąpił do neutralizacji znajdującej się w szybach maszyny. Próbka głosu wprowadziła AI w błąd na pewien czas, jednak pojawienie się w budynku Hanka Pyma wywołało wzburzenie i pozwoliło zidentyfikować intruza w szybie jako zagrożenie. Posługując się czujnikami wykorzystującymi echolokację, Jarvis stworzył komputerowo model RX-45, prezentując go zebranym w salonie Starka obecnym.
Nagle we wnętrzu szybu dało się słyszeć cichutkie klikanie przesuwających się metalowych płytek. Na obszarze o długości dwóch metrów w przód oraz w tył od miejsca, w którym znajdowała się maszyna, zostały uruchomione urządzenia wydzielające prąd o dużym natężeniu zamykając RX-45 w samym sercu fali uderzeniowej. Jarvis chciał przepalić obwody zwiadowcy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ultron

Ultron

Liczba postów : 56
Data dołączenia : 29/05/2013

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Sro Lip 17, 2013 6:20 pm

W pewnym momencie maszyna zaczęła wykrywać, że coś się dzieje. Sensory dźwiękowe zaczęły coś wykrywać dobiegającego z przodu oraz z tyłu na dystansie około 2 metrów. Sytuacja pozornie była bez wyjścia. Systemy obronne zamierzały spalić przewody elektryczne wewnątrz RX-45, a na pierwszy rzut oka nigdzie nie było żadnej drogi wyjścia. W ten czy inny sposób sługa Ultrona zamierzał znaleźć stąd drogę wyjścia. W pierwszej kolejności zwiadowca przeskanował najbliższe otoczenie w poszukiwaniu ukrytych paneli przy pomocy których można by było wyłączyć zasilanie w tej części jednocześnie dezaktywując systemy obronne wymierzone przeciw niemu. Jeśli RX-45 powiodło się znalezienie ukrytego panelu wtem rozpoczął jego otwieranie oraz odpowiednie hakowanie pewnych podzespołów w celu wyłączenia zasilania. Program podejrzewał, że z pewnością włączy się zasilanie awaryjnej, lecz zwiadowca zyskałby czas na szybkie opuszczenie systemu wentylacyjnego. W PRZYPADKU JEŚLI RX-45 nie odnalazł w szybie żadnych paneli bezpieczeństwa wtem syntetyk zacząłby sprawdzać czy w jakimkolwiek kierunku znajduje się wolna przestrzeń, np. pod nim, nad nim czy po bokach. Jeśli wykrył wolną przestrzeń to rzecz jasna zaczął się przebijać do ów pomieszczenia, by wydostać się z szybu. Jeśli jednak wszystko inne zawodzi to w ostateczności zwiadowca przechodzi w tryb bezpieczeństwa aktywując odpowiednie tarcze obronne, zabezpieczenia, w tym zmniejszając przepływ energii, by zmniejszyć ryzyko przepalenia się obwodów elektrycznych, gdy nadejdzie atak.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tony Stark
Mistrz Gry
Tony Stark

Liczba postów : 359
Data dołączenia : 28/05/2012

Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1Pon Wrz 23, 2013 4:38 pm

Na nieszczęście zwiadowcy Ultrona – lecz, czy w ogóle można mówić o szczęściu, gdy ma się do czynienia z istotą nieorganiczną? - w jego najbliższym otoczeniu nie znajdował się żaden panel bezpieczeństwa dający się otworzyć. Brakowało również możliwych dróg ucieczki, szyb w miejscu, do którego przebił się RX-45 stanowił po prostu długi, gładki tunel. Nie posiadając w protokołach innego rozwiązania mogącego znaleźć zastosowanie w danej sytuacji, zwiadowca przeszedł w tryb bezpieczeństwa mający uchronić przed zniszczeniem. Siła i natężenie ataku były na tyle skuteczne, by pozornie pokonać tarcze i przepalić przewody. Aktywność we wnętrzu maszyny została zmniejszona na tyle, że czujniki uznały ją za grudę złomu i rozpoczęły transport do jednego z laboratoriów we wnętrzu wieży, gdzie zbadaniem intruza miano się zająć zaraz, gdy powróci do niej którakolwiek z osób zorientowanych w temacie maszyn.

[z/t dla Ultrona]

***

Przepraszam za tak długą zwłokę. Póki co misja zostaje zamknięta, twój zwiadowca znajduje się jednak we wnętrzu Avengers Tower uznany za zneutralizowanego, co może ci kiedyś pozwolić na ponowną infiltrację i łatwiejsze przedostanie się do wieży innych jednostek, jeśli zdoła unieszkodliwić pewne systemy obronne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Szyby wentylacyjne Empty
PisanieTemat: Re: Szyby wentylacyjne   Szyby wentylacyjne Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Szyby wentylacyjne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Midgard :: Stany Zjednoczone Ameryki :: Nowy Jork :: Avengers Tower-
Skocz do: