Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Potrzebne postaci

Go down 
AutorWiadomość
Loki
Administrator
avatar

Liczba postów : 3852
Data dołączenia : 23/05/2012

PisanieTemat: Potrzebne postaci   Nie Lip 21, 2013 5:26 pm

Zapraszamy do adopcji kanonów!

Oczywiście chętnym pozwolimy na poprawę czy zmodyfikowanie karty wybranej postaci, byle zmiany trzymały się w dalszym ciągu kanonu. Tak, tyczy się to także wyglądu tych postaci, które różnią się aparycją między poszczególnymi komiksami czy filmami.

Rzecz jasna to tylko niektóre postaci dostępne do przejęcia lub założenia. Szerszą listę znaleźć można chociażby w tym temacie.

***


America Chavez / Miss America
Wywodząca się z utopijnego wymiaru Latynoska, która swoje nadludzkie moce czerpie najprawdopodobniej bezpośrednio z energii Demiurga. Potrafi latać, przemieszczać się pomiędzy różnymi rzeczywistościami, a do tego jest niezwykle odporna na obrażenia - i sama posiada niesamowitą siłę fizyczną. Należy do Young Avengers, jest lesbijką, a do tego osobą bardzo emocjonalną i łatwą do wyprowadzenia z równowagi. Pewna siebie, najpierw działa, potem myśli. Tutaj znajduje się jej karta.


David Allayne / Prodigy
David jest mutantem, który posiada bardzo ograniczoną formę telepatii - pozwalającą mu automatycznie zasysać wiedzę i umiejętności otaczających go osób. Po jakimś czasie je zapomina, lecz w towarzystwie mistrza sztuk walki zna wszystkie jego zagrywki, a naukowca - staje się równym mu ekspertem. Sam również jest osobą bardzo pilną i inteligentną, świetnym strategiem, który wysoce ceni edukację. Jest panseksualny. Należał do składu New Mutants w Instytucie Xaviera, teraz fabularnie mógłby przyłączyć się do New X-Men lub do Young Avengers.

Eli Bradley / Patriot
Jego dziadkiem jest Isaiah Bradley - czarny Kapitan Ameryka, który jednak otrzymał serum superżołnierza już po narodzinach matki Eliego, dlatego nadludzkie zdolności nie zostały przekazane dalej w rodzinie. Sam Eli zdecydował się korzystać z MGH - narkotyku, który powoduje chwilowe pojawienie się u zwykłych ludzi supermocy. Dopiero później - będąc częścią YA - został ranny na tyle poważnie, że wymagał transfuzji krwi. Otrzymał ją od dziadka i zyskał jego zdolności. Tutaj znaleźć można jego kartę.


Gamora / The Most Dangerous Woman in the Universe
Gamora to ostatnia przedstawicielka swojego gatunku. Tylko ona przetrwała jego wybicie, uratowana przez Thanosa, który uczył ją, trenował i wychowywał, aby w przyszłości walczyła na jego usługach. Po poznaniu jego planów podbicia wszechświata, kobieta zbuntowała się i z czasem dołączyła do Guardians of the Galaxy. Jej wyszkolenie oraz podwyższone atrybuty fizyczne - w tym silny czynnik regeneracyjny - czynią z niej trudnego przeciwnika. Jest gwałtowna, uparta, agresywna, ale jednocześnie bardzo oddana swoim towarzyszom i niezwykle odważna. Oto jej karta.


Guido Carosella / Strong Guy
Na skutek swojej mutacji Guido potrafi wchłaniać energię kinetyczną, dzięki której zwiększa swoją siłę fizyczną, jednakże musi użyć jej w ciągu dziewięćdziesięciu sekund, aby uniknąć dalszej deformacji ciała. Już ta aktualna sprawia mu stały ból, który jednak dobrze ukrywa, starając się odwracać od niego uwagę poprzez granie roli drużynowego komika. Pochodzi z Rhineback, ma włoskie korzenie. Jego rodzice zginęli, gdy był dzieckiem, a wychowywali go wujek i ciocia, kochający go bezgranicznie i wspierający go w każdej sytuacji, nawet po pojawieniu się jego mutacji.


Henry McCoy / Beast
Genialny naukowiec i długoletni członek X-Men, który był z drużyną praktycznie od samego początku. Sam przypadkowo przyspieszył rozwój swojej mutacji - przy użyciu wynalezionej przez siebie substancji, która miała właśnie uczynić z niego normalnego człowieka. Teraz jego ciało porasta niebieskie futro, jest silniejszy i zwinniejszy od zwykłych ludzi - i przypomina prawdziwą bestię, choć zachował pełnię swojego wybitnego intelektu. To filozof, miłośnik literatury i sztuki, a także nauczyciel - w Instytucie Xaviera. Tutaj można znaleźć jego kartę.


Henry Pym / Ant-Man
Ant-Man jest twórcą tak zwanych Cząsteczek Pyma i to właśnie z nich czerpie swoje nadludzkie zdolności. Jest w stanie zmieniać rozmiar swojego ciała; przy zmniejszaniu się zachowuje swoją normalną siłę, zaś przy zwiększaniu - rośnie ona proporcjonalnie do osiąganego przez niego rozmiaru. Inne obiekty jest w stanie jedynie zmniejszać. Henry posiada także sprzęt pozwalający mu na komunikowanie się z owadami za pomocą feromonów, co zwykle wykorzystuje do kontrolowania mrówek. Uznawany jest za jeden z największych umysłów na Ziemi, odpowiada między innymi za powstanie Ultrona. Nauka jest dla niego najważniejsza, potrafi spędzać całe tygodnie w laboratorium, nie dbając o nic innego. Jest wizjonerem, który żyje we własnej głowie. Tutaj znaleźć można jego kartę postaci.


James Madrox / Multiple Man
Jamie jest mutantem, a dokładniej changelingiem, co oznacza, że jego moce uaktywniły się już przy jego narodzinach. Potrafi wytwarzać własne duplikaty, które często wyolbrzymiają niektóre cechy jego charakteru. Jeżeli te kopie czegoś się nauczą, po ich wchłonięciu Madrox również posiada te umiejętności czy informacje. Nigdy nie należał do X-Men, nie był częścią Instytutu Xaviera, lecz utrzymuje z nim bliską relację. Jest założycielem i szefem agencji detektywistycznej o nazwie X-Factor Investigations - fascynują go klimaty noir. Oto jego karta.


James Rhodes / War Machine
Podpułkownik Rhodes korzysta ze zbroi zaprojektowanej i wykonanej przez jego przyjaciela Tony'ego Starka, przypominającej Iron Mana, lecz noszącej miano War Machine. Pomijając jednak jej możliwości, jako żołnierz Rhodes odbył standardowe szkolenie, potrafi posługiwać się większością broni palnych, jest świetnym strategiem, a przez kilka lat dowodził oddziałem stacjonującym w Iraku. Cechuje go zdecydowanie, dyscyplina i stanowczość. Jest osobą lojalną, dba o swoich, a do tego łatwo przychodzi mu rozgryzanie ludzi. Odpowiedzialny, szczery, lecz mimo to zawsze czujny. Tutaj znaleźć można jego kartę postaci.


Janet van Dyne / Wasp
Wasp jest przede wszystkim członkinią Avengers, lecz oprócz tego świetnie radzi sobie jako businesswoman. Zajmuje się głównie modą, projektuje między innymi swoje stroje, a także kostiumy niektórych innych bohaterów. Moce zyskała dzięki Cząsteczkom Pyma, które pozwalają jej zmieniać rozmiar ciała, w małej formie latać, a także wytwarzać bio-energetyczne pociski. Była żoną pierwszego Ant-Mana, lecz ich związek zakończył się bardzo nieprzyjemnie; mimo to kobieta wciąż coś do niego czuje... Ale nie przeszkadza jej to romansować z innymi. Oto jej karta.


Jean Grey / Marvel Girl
Lata temu nastoletnia Jean była świadkiem wypadku, którego ofiarą padła jej najlepsza przyjaciółka. Uaktywniło to jej potężne psychiczne moce, pozwalając jej połączyć się mentalnie z umierającą dziewczyną - i gdyby nie interwencja kosmicznego bytu o nazwie Phoenix Force, więź ta doprowadziłaby mutantkę do grobu. Odnaleziona przez Charlesa Xaviera, Jean prędko trafiła do jego Instytutu, gdzie jej telepatia została zablokowana na długie lata, pozostawiając jej tylko telekinezę. Mimo to Jean przyłączyła się do pierwszego składu X-Men, oddając życie walce o prawa mutantów. Oto jej karta.


Jessica Drew / Spider Woman
Członkini Avengers, swoje moce uzyskała za sprawą ojca, genialnego genetyka, który - chcąc wyleczyć ją po zatruciu uranem - wstrzyknął jej przygotowane przez siebie serum na bazie krwi rzadkich pająków. Dzięki niemu Jessica stała się silniejsza, szybsza, wytrzymalsza i wyostrzyły się jej zmysły. Nauczyła się także chodzić po ścianach, generować w dłoniach bioenergię i wytwarzać feromony przyciągające lub odstraszające. Karierę zaczęła w Hydrze, jednakże jej poglądy i przekonania zaprowadziły ją do Tarczy, a potem Avengers. Tutaj znaleźć można jej kartę postaci.


Kate Bishop / Hawkeye
Kate jest córką bogatego biznesmena, w związku z czym od urodzenia nigdy niczego jej nie brakowało - pomijając może zmarłą matkę oraz zdystansowanego ojca. Już jako nastolatka dziewczyna została napadnięta i zgwałcona podczas spaceru w Central Parku, co wpędziło ją w izolację od świata zewnętrznego. Długa terapia pomogła, a Kate zdecydowała się zacząć ćwiczyć: samoobronę, sztuki walki, posługiwanie się mieczem oraz łukiem. Mając osiemnaście lat natknęła się na członków Young Avengers i dołączyła do drużyny, prędko zostając jej przywódczynią - dzięki dojrzałości, charyzmie i zawziętości. Oto jej karta.


Kurt Wagner / Nightcrawler
Porzucony tuż po urodzeniu syn Mystique i Azazela, wychowywany był przez pracowników bawarskiego cyrku, w którym robił furorę jako akrobata. Jego nietypowy wygląd nie przeszkadzał cyrkowcom, widzowie zaś sądzili, że nosił na sobie kostium. Cyrk został jednak wykupiony, a nastoletni Kurt zmuszony był uciekać - przez wioskę, w której uznano go za demona. Pomimo teleportacyjnych zdolności przed linczem uratowało go jedynie przybycie Charlesa Xaviera, który zabrał chłopaka do swojej szkoły i wcielił go do X-Men. Tutaj znajduje się jego karta.


Longshot
Powstał w Mojoverse na bazie DNA Shatterstara - czyli własnego syna, który został odesłany przez Mephisto w przeszłość. Jego twórca, Arize, zakodował w nim silne pragnienie bycia wolnym oraz obdarzył go szeregiem wyjątkowych zdolności. Zaliczają się do nich: nadludzka szybkość, wytrzymałość, zwinność, refleks oraz atrakcyjność, psychometria, możliwość odczytywania świeżych wspomnień innych istot przez kontakt fizyczny, a także wpływanie na rachunek prawdopodobieństwa w celu zapewniania sobie szczęścia. Longshot stanął na czele rebelii w Mojoverse i stał się jej bohaterem, lecz został złapany przez Spineless Ones. Udało mu się uciec na Ziemię, lecz nie był to koniec jego kłopotów z Mojo. Oto jego karta.


Maria Hill
Surowa, twarda, profesjonalna i bezwzględna, niegdyś pełniła funkcję prawej ręki Nicka Fury'ego, lecz po jego zniknięciu przejęła jego posadę, przynajmniej tymczasowo - do jego powrotu. Oznacza to, iż dowodzi S.H.I.E.L.D. i to właśnie jej podlegają wszyscy agenci. Nie boi się zrobić tego, co uważa za konieczne i słuszne, choćby było to wątpliwe moralnie. Jest zwykłym człowiekiem bez super mocy, lecz posiada dostęp do nowoczesnej technologii S.H.I.E.L.D. Do tego oczywiście sama przeszła pełne szkolenie i potrafi sobie poradzić. Tutaj znajduje się jej karta.


Melinda May / The Cavalry
Doświadczona i świetnie wyszkolona agentka S.H.I.E.L.D., która praktycznie stała się już żywą legendą wśród swoich kolegów i koleżanek po fachu. Była pilotem, ekspertką od broni i żołnierzem, dobrą przyjaciółką Phila Coulsona, lecz po pewnym wypadku wycofała się ze służby. Wróciła do niej dopiero na prośbę Nicka Fury'ego. Posiada o dwa czarne pasy więcej od Black Widow, z którą zresztą utrzymuje dobre stosunki. Jest osobą cichą, odważną, nie boi się łamać zasad. Nie lubi mówić o przeszłości. Jak lwica broni swoich towarzyszy. Kryje się za chłodem i spokojem, lecz w głębi ducha jest miła i ofiarna. Melinda nie posiada karty postaci, w związku z czym założyć i poprowadzić należy ją od podstaw.


Monet St. Croix / M
Monet pochodzi z bardzo bogatej i ekscentrycznej rodziny, a ze strony matki jest wręcz potomkinią władców Algierii. Urodziła się w Sarajewie jako drugie, lecz ulubione dziecko swojego ojca. Jest Muzułmanką. Przyznała się do tego, że myśli samobójcze miewa na porządku dziennym - przez to, co zrobił jej brat, który swego czasu magicznie przemienił ją w potwora o imieniu Penance. Jest gwałtowna, arogancka, wywyższa się i woli polegać tylko na sobie - czym maskuje swoje lęki i brak pewności siebie. Na jej moce składają się nadludzka siła, wytrzymałość, szybkość i refleks, wyostrzone zmysły, zdolność lotu, czynnik regeneracyjny oraz prosta telepatia.


Nico Minoru / Sister Grimm
Nastoletnia córka dwóch magów z rządzącego niegdyś Los Angeles kryminalistycznego ugrupowania o nazwie Pride, Nico posiada w sobie Staff of One, potężny artefakt bazujący na magii krwi. Gdy dziewczyna trochę jej poświęci, laska wyłania się z jej klatki piersiowej i pozwala na rzucanie zaklęć - z których każde może być wykorzystane tylko raz. Nico jest Japonką, przewodzi grupie swoich rówieśników - Runaways - i lubuje się w gotyckim stylu ubioru. Bardzo uczuciowa i kochliwa, a do tego oddana przyjaciołom, którymi stara się opiekować. Tutaj znajduje się jej karta.


Ororo Munroe / Storm
Choć urodziła się w Nowym Jorku, Ororo w młodym wieku trafiła do Afryki. Osierocona jako dziecko, uwięziona pod gruzami, nabawiła się ciężkiej klaustrofobii, z której nie wyleczyła się do tej pory. Przez kilka lat działała jako złodziejka w Kairze, lecz za pomocą Xaviera uwolniła się od tego życia - i zamieszkała na terenie Serengeti jako bogini jednego z tamtejszych plemion, do czego przyłożyła się jej mutacja, pozwalająca jej kontrolować pogodę wedle własnego życzenia. Dopiero po latach Ororo trafiła do Instytutu Xaviera, stając się nieodłączną częścią X-Men. Oto jej karta.


Piotr Rasputin / Colossus
Pochodzący z Rosji, a dokładniej z Syberii mutant, od dawna należący do składu X-Men oraz do Instytutu Xaviera, w którym naucza sztuki. Jest malarzem, gentlemanem, osobą bardzo spokojną - można by wręcz rzec, że łagodnym gigantem. Jego moc pozwala mu przemienić skórę w warstwę organicznej stali, co zwiększa jego odporność i siłę, a także pozwala mu przetrwać w ekstremalnych warunkach otoczenia. Posiada młodszą siostrę, Illyanę, z którą jest bardzo blisko, poza tym nawiązał bliskie relacje z wieloma innymi mutantami, w tym z Kitty Pryde. Oto jego karta.


Reed Richards / Mister Fantastic
Jeden z największych i najbardziej wszechstronnych umysłów tych czasów, Reed już jako czternastolatek studiował na kilku uniwersytetach. Rozwijał się, zdobywał kolejne tytuły... Aż w końcu zbudował nowoczesny statek kosmiczny, na którego pokładzie wraz z trójką przyjaciół odbył lot testowy. Na ich drodze stanęło kosmiczne promieniowanie, które całej czwórce nadało nadludzkie moce, Reedowi pozwalając na dowolne wyginanie i przedłużanie jego ciała. Dzięki swoim nowym zdolnościom Fantastyczna Czwórka z czasem stała się jednymi z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej zasłużonych bohaterów na Ziemi. Tutaj znajduje się się jego karta.


Robert "Bobby" Drake / Iceman
Bobby wiódł dobre i spokojne życie aż do momentu, gdy objawiły się jego moce, polegające na kontroli temperatury oraz lodu, pozwalające mu osiągać szeroki wachlarz efektów. Mieszkańcy jego miasteczka nie byli zachwyceni obecnością dziwadła i prędko obrócili się przeciwko nastolatkowi, którego z rąk tłumu uratował miejscowy szeryf. Dla własnego bezpieczeństwa umieszczony w areszcie, Bobby odwiedzony został przez Scotta Summersa, który zaproponował mu dołączenie do X-Men. Choć początkowo chłopak odmówił, zmienił zdanie, gdy Xavier ocalił go i usunął wspomnienia mieszkańców. W ten sposób Bobby trafił do Instytutu i stał się częścią pierwszego składu drużyny, w której pozostaje do dzisiaj. Oto jego karta.


Sofia Mantega / Wind Dancer
Sofia pochodzi z Wenezueli. Jej matka zginęła w trakcie strajków w ich mieście, a po jej pogrzebie dziewczyna trafiła pod opiekę ojca, bogatego biznesmena ze Stanów, który wcześniej nie wiedział o jej istnieniu i zabronił jej korzystać z jej mocy aerokinezy - czyli kontroli wiatru. Po pewnym czasie dziewczyna, czując się odtrącona i ignorowana, zniszczyła jeden ze sklepów ojca i została za to aresztowana. Do Instytutu trafiła prosto z więzienia. Należała do składu New Mutants, teraz zaś mogłaby się przyłączyć do New X-Men. Jest otwarta, przyjazna i bardzo uczuciowa, choć nie zawsze podejmuje mądre decyzje. Oto jej karta.


Teddy Altman / Hulkling
Nastolatek, jeden z członków grupy Young Avengers, a zarazem syn Kapitana Marvela i księżniczki Anelle z kosmicznej rasy Skrulli, który nie zdaje sobie jeszcze sprawy ze swojego pochodzenia. Jako hybryda Kree / Skrull jest niezwykle silny, wytrzymały i odporny, a do tego zmiennokształtny - praktycznie dowolnie, jak długo nie przekroczy limitu masy Skrulli. Jest gejem, czego nie ukrywa. Lojalny, oddany, miły - może wręcz na swój sposób nieśmiały, choć stojący murem za swoimi przyjaciółmi. Charakteryzuje się silną potrzebą posiadania swojego miejsca - przynależenia do czegoś. Tutaj znajduje się jego karta.


Theresa Cassidy / Siryn
Córka Seana Cassidy'ego, czyli Banshee z X-Men, odziedziczyła po nim gen X oraz zdolności pozwalające jej na różne formy manipulacji własnym głosem, od sonicznego krzyku po modulowanie emitowanymi dźwiękami w taki sposób, by inni ludzie nie mogli się jej oprzeć. Niepijąca już alkoholiczka. Pochodzi z Irlandii, a jako niemowlę przeżyła bombardowanie, w którym zginęła jej matka. Potem wychowywana była w tajemnicy przez kuzyna swojego ojca - liczącego na to, że dziewczyna będzie posiadała nadludzkie moce, które uda mu się w przyszłości wykorzystać.


Wanda Maximoff / Scarlet Witch
Wanda jest córką Magneto oraz Magdy. Wraz z bratem Pietro urodziła się na górze Wundagore, co okazało się mieć wielki wpływ na jej przyszłość - gdyż uwięziony tam demon wybrał ją sobie na swoje naczynie. Rodzeństwo wychowywało się w rodzinie Romów, lecz kiedy Wanda przypadkowo podpaliła dom sąsiadów, została uznana za czarownicę i - razem z Pietro - zmuszona do ucieczki. Już w USA na pewien czas trafili do Brotherhood of Mutants, lecz po jego opuszczeniu dołączyli do Avengers. Moce mutantki polegają na manipulacji prawdopodobieństwem oraz energią. Jest osobą ciepłą i matczyną, ze skłonnością do depresji, lecz mimo to posiada temperament.
Oto jej karta.


Xavin
Skrull, choć wciąż w treningu, a do tego narzeczony Karoliny, której rodzice obiecali jego rodzicom rękę córki. Na forum jeszcze nie byłby członkiem Runaways, jednak z czasem zostałby wcielony do grupy, gdyby znalazł Karolinę i postanowił z nią pozostać na ziemi. Jako Skrull jest zdolny zmieniać swoją postać na żeńską i tak właśnie robi dla swojej narzeczonej, która jest lesbijką. Oto karta Xavina.

_________________No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://theavengers.forumpolish.com
 
Potrzebne postaci
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wzór Karty Postaci
» 001. Tworzenie postaci i wzór karty
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci
» Wzór karty rozwoju postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Kompendium wiedzy-
Skocz do: