Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Regulamin chatboxa

Go down 
AutorWiadomość
Loki
Administrator
Loki

Liczba postów : 4141
Data dołączenia : 23/05/2012

Regulamin chatboxa Empty
PisanieTemat: Regulamin chatboxa   Regulamin chatboxa Icon_minitime1Pią Cze 01, 2012 5:54 pm

Zdaję sobie sprawę z tego, że w tym temacie powtórzy się część kwestii z regulaminu ogólnego, jednak uznałem za niezbędne zgromadzić przykazania CB w jednym miejscu. Tak będzie o wiele praktyczniej i wygodniej.

***

1. CB nie służy do reklamowania innych forów. W tym celu powstała wymiana bannerów. Umieszczenie na CB takiego linku zakończy się otrzymaniem kary adekwatnej do zachowania gracza.

2. Na CB odbywa się często mniej więcej oderwana od fabuły, osobna, luźniejsza forma role-playu. Innymi słowy pisząc na nim użytkownicy odgrywają swoje postaci - dlatego pamiętajcie, aby nie zawsze brać do siebie to, co się tam dzieje i traktować to z przymrużeniem oka.

a) Na CB obowiązuje cenzura ściślejsza od tej panującej na fabule. Pozwalamy na opisywanie scen romantycznych czy lekko erotycznych - nazwijcie to jak chcecie - lecz w granicach dobrego smaku. Mizianie jest dozwolone. Uprawianie seksu czy zbyt graficzne opisy - nie. W razie wątpliwości - zapytajcie MG. Wspomniane sceny o zabarwieniu erotycznym powinny zostać ograniczone do godzin nocnych, czyli po dwudziestej drugiej, a przed ogólnie pojętym porankiem.

b) // umieszczone przed wypowiedzią oznacza jej wykomentowanie. Z tym oznaczeniem macie pewność, że Wasze słowa zostaną odebrane jako Wasze, a nie Waszej postaci - padną poza "fabułą" CB. Uwaga: używanie takiego wykomentowania jest istotne tylko wówczas, gdy toczy się fabuła, ale od nikogo tego nie wymagamy, nie jest obowiązkowe.

3. Obrażanie innych graczy na CB jest surowo wzbronione. To samo tyczy się głoszenia na nim poglądów faszystowskich, rasistowskich, seksistowskich, homofobicznych i wszelkich pokrewnych, wliczając w to niewybredne żarty na powyższe tematy, prowokowanie, wypowiedzi nacechowane agresją i tym podobne. Nie znaczy to jednak, że na CB nie mogą pojawić się kłótnie postaci, tudzież ich specyficzne poglądy. Zwykle mimo wszystko można to rozróżnić na podstawie kontekstu i okoliczności wypowiedzi. Co ważne, po upomnieniu należy oczywiście zaprzestać, a nie bronić się "charakterem postaci" czy "poczuciem humoru"; jeżeli uwaga została już zwrócona, to najwyraźniej zachowanie było szkodliwe i przeszkadzało innym.

4. Prosimy o unikanie korzystania z wulgaryzmów. Rozumiemy, że komuś może się czasem coś wymknąć - raz czy drugi - ale recydywiści będą karani kickami, a następnie banami. Dbajmy o kulturę wypowiedzi, nie tylko pod względem doboru słownictwa, ale i poruszanych tematów oraz zachowania postaci, szczególnie przed dwudziestą drugą. Znów: rozumiemy rzucenie żartu czy podtekstu i pośmianie się z tego przez chwilę, ale dłuższe dyskusje - i akcje - poniżej poziomu będą karane.

a) Umieszczanie na CB linków do treści przeznaczonych dla osób powyżej osiemnastego roku życia będzie karane adekwatnie do sytuacji, a więc kickami lub banami. Łagodne odmiany tego zjawiska - na przykład obrazki zawierające jakiś wulgaryzm - mogą zostać zamieszczone przy dodaniu oznaczenia o nieodpowiednich dla dzieci i młodzieży treściach, czyli napisu +18 lub czegoś podobnego. Poważniejsze przypadki - nagość, brutalność, wszelkie obrzydliwości, przejawy chamstwa i tak dalej - będą tępione.

5. Wszystkie formy spamowania, trollowania i podobnych działań będą karane. Wliczają się tutaj również złośliwe zachowania, mające na celu zirytowanie większości użytkowników CB - w tym na przykład wrzucanie spoilerów pomimo upomnień.

6. Podczas pisania na CB nie używamy kolorów innych od standardowego (#8f909e), gdyż męczy to oczy użytkowników i utrudnia odczytywanie wiadomości.

7. Prosimy o stosowanie się w miarę możliwości do zasad języka polskiego, a więc dbanie o poprawną pisownię, styl i tym podobne aspekty. Używanie polskich znaków również jest obowiązkowe - choć oczywiście zrozumiemy osoby, które na przykład nie mają ich na komórce. Jeśli chodzi o błędy - przeglądarki je podkreślają. Nie będziemy nikogo karać za okazjonalne potknięcia czy literówki, ale bez przesady.

8. Zakazuje się używania funkcji "me"; przeprowadzane akcje zaleca się ujmować w znakach: *opis* lub < opis >. Podobnie jest z funkcją away; po paru minutach status zmienia się samoistnie. Ma to na celu ujednolicenie tekstu na CB.

***

Regulamin w każdej chwili może ulec zmianie, o czym użytkownicy zostaną natychmiastowo poinformowani.

_________________

Regulamin chatboxa GlOj7xo

No. Mischief is a small thing, a toy I've well used and discarded.
This isn't mischief. This is mayhem. Just watch.
Powrót do góry Go down
http://theavengers.forumpolish.com
 
Regulamin chatboxa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Sprawy organizacyjne :: Regulamin-
Skocz do: