Marvel Universe: The Avengers PBF
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Sesje na CB?

Go down 
2 posters

Czy byłbyś chętny wziąć udział w krótkich sesjach prowadzonych na CB?
Tak.
Sesje na CB? I_vote_lcap62%Sesje na CB? I_vote_rcap
 62% [ 8 ]
Nie.
Sesje na CB? I_vote_lcap15%Sesje na CB? I_vote_rcap
 15% [ 2 ]
Może.
Sesje na CB? I_vote_lcap23%Sesje na CB? I_vote_rcap
 23% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 13
 

AutorWiadomość
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Wto Mar 17, 2015 10:12 pm

Naszła mnie ostatnio myśl, że moglibyśmy urozmaicić sobie trochę życie na chatboxie - wprowadzając na niego odbywające się raz na czas sesje. Ich tematyka mogłaby być naprawdę przeróżna, ba, praktycznie dowolna, o ile tylko znaleźliby się chętni i - pewnie w przypadku niektórych - osoby skłonne robić za Mistrza Gry. Nie, nie musieliby to być oficjalni forumowi MG; akurat na CB każdy mógłby coś poprowadzić.
Wielkim plusem takiej zabawy na pewno byłyby szybkie - i siłą rzeczy dość krótkie - odpisy, bo w końcu całość sesji odbywałaby się w ciągu maksimum kilku godzin. Minus z kolei: że na pewno nie każdy byłby chętny, czyli znów musielibyśmy się zacząć trzymać wykomentowania: //, oczywiście używanego tylko w trakcie takich rozgrywek, a nie na co dzień - więc bez obaw.
Wypowiedzi z sugestiami możliwych rozwiązań - albo już nawet tematów takich sesji - mile widziane. Co do ankiety: tak, wiem, osoby z multikontami teoretycznie są w stanie zagłosować w niej kilka razy, ale liczę na to, że tego nie zrobią, bo w końcu nie chodzi o przeforsowanie (albo i nie) na siłę tego pomysłu, tylko o ocenienie czy rzeczywiście znajdą się chętni, aby wziąć udział w takich sesjach.
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
Miguel O'Hara

Miguel O'Hara


Liczba postów : 141
Data dołączenia : 29/12/2014

Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Wto Mar 17, 2015 10:27 pm

Jeśli to byłoby coś z fabułą(a nie zabawy z zamianą cb w ocean pełen syrenek etc) i znaleźliby się chętni, którzy w interesujący sposób poprowadziliby coś takiego - to jestem jak najbardziej za. Może i sam bym kiedyś spróbował luźno pomgować, gdybym coś wymyślił. Byle zebrać się grupą na te parę godzin, dla niedługiej, a przyjemnej - bo i bez czekania tygodniami na odpisy - sesji. Głos na "Tak." :)
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Wto Mar 17, 2015 10:42 pm

Miguel O'Hara napisał:
Jeśli to byłoby coś z fabułą(a nie zabawy z zamianą cb w ocean pełen syrenek etc) i znaleźliby się chętni, którzy w interesujący sposób poprowadziliby coś takiego - to jestem jak najbardziej za. Może i sam bym kiedyś spróbował luźno pomgować, gdybym coś wymyślił. Byle zebrać się grupą na te parę godzin, dla niedługiej, a przyjemnej - bo i bez czekania tygodniami na odpisy - sesji. Głos na "Tak." :)

Właśnie o czymś z fabułą myślałem - tylko oczywiście dość krótką, wiadomo, żeby wyrobić się w czasie. Coś tak akurat na jedną misję. Można by czasem robić jakiegoś survivala z zombiakami, czasem jakąś akcję pod tego nieszczęsnego Silent Hilla - albo zapożyczać światy z jakiejś książki, filmu, gry i tak dalej i tym podobne, żeby w nich coś zorganizować.
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
Gość
Gość




Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Sro Mar 18, 2015 8:27 am

Może.

Pamiętam, że początki mojego RP-owania miały miejsce na chatach. Było to ładne dziesięć lat temu. Sprawa wyglądała fajnie i prosto, moja odpowiedź, czyjaś odpowiedź i pętla. Na dobrą sprawę każdy odzywał się kiedy miał coś do powiedzenia, bo toczyło się to jako "Real Time Strategy", a nie "Turówka". W każdej chwili można było wejść i wyjść.

Tylko tutaj rodzi się inna kwestia związana z graczami na naszym forum oraz ich brakiem chęci do odpisywania. Zazwyczaj każda bzdurna wymówka jest dobra, by ktoś odłożył odpis... tak o miesiąc na przykład. Obawiam się więc, że gdy pojawi się możliwość grania sesji na CB, to nagle niektórzy zapomną, że coś takiego jak fabuła istnieje. A jak wszyscy wiemy, głównie za to mnie tutaj niektórzy nie lubią - bo z tym walczę.

Inna sprawa to tematyka takiej gry. Ja osobiście nawet bym nie wprowadzał realiów jakiś innych uniwersów ale pozostał przy tym naszym. Nawet poprowadzić jakieś poza fabularne spotkania postaci w "szybszym tempie" niż oddanie posta w regularnej fabule. I z nieco większą dozą powagi oraz odwzorowania charakteru postaci.
Powrót do góry Go down
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Sro Mar 18, 2015 10:05 am

Dur-Shurrikun napisał:
Tylko tutaj rodzi się inna kwestia związana z graczami na naszym forum oraz ich brakiem chęci do odpisywania. Zazwyczaj każda bzdurna wymówka jest dobra, by ktoś odłożył odpis... tak o miesiąc na przykład. Obawiam się więc, że gdy pojawi się możliwość grania sesji na CB, to nagle niektórzy zapomną, że coś takiego jak fabuła istnieje. A jak wszyscy wiemy, głównie za to mnie tutaj niektórzy nie lubią - bo z tym walczę.

O to bym się nie martwił, bo dawniej mieliśmy już takie sesje na CB - tylko mniej zorganizowane, ale jednak przeprowadzane - i ludzie dalej pisali na fabule, a przynajmniej ci, którzy i tak by pisali... Bo wiadomo, są osoby, które czasu na post tak czy siak by z jakiegoś powodu nie znalazły. Więc raczej nie byłoby z tym problemów - szczególnie, że ociągających się po prostu pomijamy, czyli w ostateczności oni sami by na tym ucierpieli. No i jest jeszcze kwestia tego, że takie sesje na CB odbywałyby się na przykład raz w tygodniu albo i rzadziej, więc nie zdominowałyby tematów fabularnych.

Dur-Shurrikun napisał:
Inna sprawa to tematyka takiej gry. Ja osobiście nawet bym nie wprowadzał realiów jakiś innych uniwersów ale pozostał przy tym naszym. Nawet poprowadzić jakieś poza fabularne spotkania postaci w "szybszym tempie" niż oddanie posta w regularnej fabule. I z nieco większą dozą powagi oraz odwzorowania charakteru postaci.

Takie spotkania teoretycznie raz na czas się odbywają, tylko że dość luźno. Myślę, że optymalną wersją byłoby pewnie pogodzić właśnie tego rodzaju pisanie i ambitniejsze rozgrywki - oczywiście na tyle, na ile ambitne mogą one być w tak krótkim czasie. Na dobrą sprawę można by nawet łapać sędziego i przyspieszone akcje z Areny przeprowadzać - krótsze wypowiedzi, więc walka się prędko rozstrzygnie... Tylko podstawą byłaby obecność MG, żeby uniknąć taktyk mainmindowskich.

Jeszcze od strony organizacyjnej... Moglibyśmy nawet w tym temacie ogłaszać najbliższą sesję - z informacjami na temat tego, o czym ona będzie, kto ją poprowadzi, kiedy się rozegra i tak dalej. Uprzedzalibyśmy parę dni do przodu, można by się było zgłosić z deklaracją udziału albo pomocy, ewentualnie z jakimiś dodatkowymi ustaleniami.
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
Loki
Administrator
Loki


Liczba postów : 4172
Data dołączenia : 23/05/2012

Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1Nie Kwi 19, 2015 10:33 am

No dobrze, wygląda na to, że nikt więcej już się tutaj nie wypowie - ani nie zagłosuje - więc pozwolę sobie podsumować. Głosów na "tak" mamy najwięcej, "może" zajęło drugie miejsce, a tylko dwie osoby były przeciwne, co oznacza, że damy takim sesjom na CB szansę. Możemy więc przejść do drugiego etapu - czyli organizowania się.
Jeżeli ktoś chciałby sesję poprowadzić albo po prostu zgłosić tematykę, w której chętnie wziąłby udział - to zapraszam do wypowiadania się. Ustalimy od czego zaczniemy i kiedy, ewentualnie wstępnie zadeklarujemy swoją obecność i tak dalej.
Powrót do góry Go down
https://theavengers.forumpolish.com
Sponsored content





Sesje na CB? Empty
PisanieTemat: Re: Sesje na CB?   Sesje na CB? Icon_minitime1

Powrót do góry Go down
 
Sesje na CB?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Proszę o sesję, proszę o sędziego

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marvel Universe: The Avengers PBF :: Offtopic :: Archiwum :: Nieaktualne ogłoszenia-
Skocz do: